„Paskutines aštuonias dienas kasdieniai sprogdinimai vyksta arčiau sienos. Jei anksčiau sprogdindavo maždaug 40 – 60 km atstumu, tai dabar - 7 km atstumu nuo Kudirkos Naumiesčio“, - sakė seniūnijos gyventojas, tarybos narys Kęstutis Gudelevičius. Penkių kilometrų atstumu nuo miesto nutolę namai jaučia realius sprogdinimų padarinius. „Mano ūkinio pastato sienoje matyti centimetro pločio plyšys“, - teigė K. Gudelevičius. Jo žiniomis, šiame krašte nuo sprogdinimų bangos jau nukentėjo 17 žmonių turtas.
Bet ir draudimas nelinkęs padėti nuo sprogdinimų bangų nukentėjusių namų savininkams. „Pats namus draudžiuosi. Pasiskambinau į draudimo bendrovę. Problema tame, kad pastatus gadina ne vėtra ar kokie kiti stichiniai padariniai. Sprogdinimai vyksta kaimyninėje šalyje. Todėl būtina tarptautinė sutartis. Apsaugoti savo turtą esame bejėgiai“, - tikino pašnekovas.
Apie kaimyninėje šalyje vykstančius sprogdinimus ir nuo jų kenčiančius Lietuvos piliečius skelbė tiek rajoninė, tiek respublikinė žiniasklaida. „Jau nebėra ką daryti. Vieną kartą pats asmeniškai kreipiausi į Seimą. Galbūt, kai susiformuos nauja Vyriausybė, rinksime parašus. Jau neįmanoma gyventi“, - kalbėjo K. Gudelevičius ir pridūrė, jog gyvenimas šiame krašte mažai kuo skiriasi nuo gyvenimo Artimuosiuose rytuose. „Kaip vakaras, taip ir bombardavimai – sprogdinimai. Gyvename karo būsenoje. Jūs įsivaizduokite, vakare senesnis žmogus jau nori ramybės, o čia tiek poška, kad stiklai barška, vaistai lakioja nuo spintelių“, - pridūrė pašnekovas.
Tarybos narys įsitikinęs, jog rajono ir šalies valdžiai būtina sėsti prie bendro stalo su Kaliningrado srities vadovybe ir iš pagrindų spręsti susidariusią padėtį.