Baltijos šalių čempionate nugalėtoju tapo šakietis

varankevicius smirnovasGintarė MARTINAITIENĖ  

Pirmadienį Latvijoje vykusiame atvirame Baltijos šalių pankrationo čempionate Šakių džiudžitso ir kobudo sporto klubo „Ošimas“ sportininkas Ernestas Varankevičius (treneris Vytautas Smirnovas) tapo čempionu. Ne tik jis, bet ir kiti geriausi klubo auklėtiniai neleidžia sau atsipūsti ir pluša sporto salėje – ant nosies Europos grappling imtynių čempionatas.

Nuotr. Ernestas Varankevičius didžiausiu autoritetu laiko ne pasaulines žvaigždes, o savo trenerį Vytautą Smirnovą, kuris nuo pirmų dienų jį skatina eiti į priekį.

Šešiolikmetis E. Varankevičius džiudžitsu užsiima septinti metai. Nors apdovanojimų buvę įvairiausių, tačiau paskutinis – vienas svarbiausių ir itin džiuginantis. Jis savo svorio kategorijoje iki 77 kg buvo nepralenkiamas ir tapo nugalėtoju – buvo apdovanotas specialiu čempionato diržu bei taure. Iš viso čempionate varžėsi 49 dalyviai ne tik iš Lietuvos, bet ir Estijos, Latvijos, Rusijos, Uzbekistano.  

Paklaustas, ar daug pastangų ir laiko reikia norint pasiekti tokių rezultatų, Ernestas patikina, kad „žiauriai daug“. Artėjant čempionatams treniruotės vyksta penkis kartus per savaitę po dvi–tris valandas. Tačiau šis japonų kovos menas jam ir pomėgis, ir pašaukimas. Nors pripažįsta, kad dėl didelio užimtumo kartais nukenčia mokslai, dažniausiai aukoja ne juos, bet visą laisvalaikį. Nors jam patinka legendinis kovojas Fiodoras Jemeljanenko, šių dienų žvaigždė Konoras Magregoras, bet didžiausiu mokytoju bei įkvėpėju laiko savo trenerį V. Smirnovą. Tiesa, pasiruošti Baltijos šalių pankrationo čempionatui padėjo ir Lietuvos MMA ir Džiudžitso prezidentas Mindaugas Smirnovas. Savo ateitį Ernestas taip pat planuoja sieti su sportu – galvoja stoti į Lietuvos sporto universitetą, tapti treneriu.

„Sportininko karjera kažkada baigiasi, todėl, manau, kad efektyviausiai savo sportines žinias galėčiau panaudoti treniruodamas kitus“, – tikina jaunuolis.

Pasak trenerio ir klubo „Ošimas“ prezidento, kovos menai moko ne tik kantrybės, drausmės, bet ir pagarbos tėvams.

„Visada sakau, jei laimėjai – džiaukis, nes ta akimirka nesikartos. Jei pralaimėjai, nenuleisk rankų, įvertink klaidas ir eik toliau“, – patarimais dalijasi V. Smirnovas.

Nors vienas čempionatas tik baigėsi, sporto aikštelėje treniruojasi ne tik Ernestas, bet ir kiti geriausi klubo sportininkai. Rugsėjo 24 d. vyks Europos grappling imtynių čempionatas, kuriame planuoja dalyvauti 14 „Ošimo“ sportininkų. Norint pasiekti rezultatų, reikia pradėti darbą.

„Apie mėnesį pailsėjo, o dabar vėl turime dirbti“, – sako treneris.

Prenumeruok laikraščio el. versiją!

Orai Šakiuose

Kaip vertinate seimūno G. Surplio idėją liepos pirmąjį šeštadienį paskelbti Giminių diena?

klausimelis 06 11Irena iš Lukšių:

Manau, kad tolstančius giminaičius vargu ar kas begali suartinti, bet gal į naudą būtų. Galbūt pirmais metais ir neprigytų, bet ilgainiui taptų sava, žmonės kaip per kokias Jonines susieitų. Dabar tikrai daromės kaip robotukai – bėgi, bėgi... Pas mus aplinkoje silpnėja giminių ryšiai, net nežinau, kas dėl to kaltas, gal kompiuteriai, naujos technologijos. Žmonės pavargę, kažkas tikrai ne taip darosi. 

klausimelis 06 11 2

Antanas iš Šakių:

Teigiamai, šventės visada smagu. Nežinau, kaip ji galėtų būti švenčiama, manau, nuo giminių skaičiaus priklauso – turiu draugų, kur daug giminių, jie užsisako sodybas, šventė ne vienos dienos išeina. Aš nelabai daug giminių turiu, mažame rate išsitenkam, o ir šiaip, senas jau, nelabai kam įdomus... Manau, tokios progos gali svarbiomis tapti. Anksčiau kitaip būdavo, o dabar žmonės tolsta, kraustosi į užsienį jaunimas. Liūdna labai dėl to.


BlueYellow-baneris
 
sms
tu esi 350px
Mes vertiname jūsų privatumą
Mes naudojame slapukus. Kai kurie iš jų yra būtini svetainės veikimui, o kiti padeda mums tobulinti šią svetainę ir jūsų naršymo patirtį (stebėjimo slapukai). Galite patys nuspręsti, ar norite leisti slapukus, ar ne. Atkreipkite dėmesį, kad juos atmetę negalėsite naudotis visomis svetainės funkcijomis.