Šaškių turnyre – rekordinis dalyvių skaičius

Šakių „Varpo“ mokykloje vyko jau tradiciniu tapęs aštuntasis respublikinis paprastųjų šaškių turnyras. Organizatorių nuotr.

Kovo 3 d. Šakių „Varpo“ mokykloje vyko jau tradiciniu tapęs aštuntasis respublikinis paprastųjų šaškių turnyras Šakių rajono savivaldybės mero taurei laimėti. Jame varžėsi 54 dalyviai iš 14 Lietuvos miestų. Tuo pat metu vyko ir atviras Šakių miesto vaikų čempionatas, kuriame žaidė 27 jaunieji šaškininkai. 

Pasak turnyro organizatoriaus ir vyr. teisėjo Alvydo Grinkevičiaus, tai gausiausias dalyviais turnyras Šakiuose per visą varžybų istoriją, pradedant 2016 metais. Į varžybas atvyko daug stiprių šaškininkų – didmeistrių, sporto meistrų, kandidatų į sporto meistrus, Europos ir Lietuvos čempionai, daugkartiniai Lietuvos pirmenybių finalo dalyviai. 

Tad nenuostabu, kad prizines vietas pasidalino elitas. Šakių rajono savivaldybės mero taurę iškovojo kandidatas į sporto meistrus Žygimantas Lipkevičius (Vilkija), antroje vietoje – tarptautinis meistras Vilius Aleknavičius (Kalvarija/Vilnius), trečioje – didmeistris Domantas Norkus (Šiauliai). 

Šakiečių kategorijoje nugalėtoju tapo Arūnas Danielius (Šakiai), antras – Kęstutis Kareiva (Kudirkos Naumiestis), trečias – Deividas Ūsas (Šakiai).

Vaikų čempionate triumfavo Benas Grigaliauskas (Marijampolė), antras – Adas Kavaliauskas, trečias – Matas Žarkauskas (abu iš Varėnos). 

Mergaičių kategorijoje tarp 1–4 kl. visos trys pirmosios vietos atiteko Šakių „Varpo“ mokyklos trečiokėms: pirma buvo Gytė Kudirkaitė, antra – Liepa Simokaitytė, trečia – Guoda Jakaitė. Tarp 5–12 kl. šaškininkių gerai pasirodė Lukšių Vinco Grybo gimnazijos dešimtokės – pirmąją vietą laimėjo Mingailė Morkevičiūtė, antrąją – Urtė Juočiūnaitė, trečioji – Šakių „Varpo“ šaškininkė Dileta Martinkevičiūtė. 

Berniukų kategorijoje prizines vietas taip pat pasidalino Šakių „Varpo“ mokyklos moksleiviai. Tarp 1–2 kl. šaškininkų geriausiai pasirodė Haris Maksvytis, antra vieta atiteko Jokūbui Smirnovui, trečia – Joriui Viliūšiui. Tarp 3–4 kl. žaidėjų pirmąją vietą laimėjo Ridas Maksvytis, antras – Denelas Poškus, trečias – Simas Bataitis.

Po šio turnyro Šakių „Varpo“ mokyklos jaunieji šaškininkai pradės ruoštis Lietuvos mokyklų žaidynėms, kurios vyks balandžio 12 dieną.

„Draugo“ inf.

Prenumeruok laikraščio el. versiją!

Orai Šakiuose

Kaip vertinate seimūno G. Surplio idėją liepos pirmąjį šeštadienį paskelbti Giminių diena?

klausimelis 06 11Irena iš Lukšių:

Manau, kad tolstančius giminaičius vargu ar kas begali suartinti, bet gal į naudą būtų. Galbūt pirmais metais ir neprigytų, bet ilgainiui taptų sava, žmonės kaip per kokias Jonines susieitų. Dabar tikrai daromės kaip robotukai – bėgi, bėgi... Pas mus aplinkoje silpnėja giminių ryšiai, net nežinau, kas dėl to kaltas, gal kompiuteriai, naujos technologijos. Žmonės pavargę, kažkas tikrai ne taip darosi. 

klausimelis 06 11 2

Antanas iš Šakių:

Teigiamai, šventės visada smagu. Nežinau, kaip ji galėtų būti švenčiama, manau, nuo giminių skaičiaus priklauso – turiu draugų, kur daug giminių, jie užsisako sodybas, šventė ne vienos dienos išeina. Aš nelabai daug giminių turiu, mažame rate išsitenkam, o ir šiaip, senas jau, nelabai kam įdomus... Manau, tokios progos gali svarbiomis tapti. Anksčiau kitaip būdavo, o dabar žmonės tolsta, kraustosi į užsienį jaunimas. Liūdna labai dėl to.


BlueYellow-baneris
 
sms
tu esi 350px
Mes vertiname jūsų privatumą
Mes naudojame slapukus. Kai kurie iš jų yra būtini svetainės veikimui, o kiti padeda mums tobulinti šią svetainę ir jūsų naršymo patirtį (stebėjimo slapukai). Galite patys nuspręsti, ar norite leisti slapukus, ar ne. Atkreipkite dėmesį, kad juos atmetę negalėsite naudotis visomis svetainės funkcijomis.