
Majui Braškiui neseniai suėjo 14 metų, tačiau sporto bendruomenei aštuntoje klasėje besimokantis šakietis puikiai žinomas. Nors praėjęs sezonas autosporte jam pirmasis, bet pasiektų rezultatų galėtų pavydėti net senbuviai. Rezultatais džiaugiasi ne tik jaunasis sportininkas, bet ir varžybose jį lydintis tėtis Artūras. Jie kartu puoselėja ateities planus ir nežada mažinti apsukų.
Atidžiau rajono sporto aktualijas stebintys skaitytojai Majaus vardą, ko gero, jau tikrai įsiminę. Jaunuolis skaičiuoja, kad šį sezoną dalyvavo maždaug 30-yje įvairių varžybų ir tik iš vienų grįžo be taurės. Ne vienose iš jų nosis šluostė ir savo mokytojams, tad Majaus tėtis tik juokiasi, kad mokinys ir turi pralenkti mokytoją, nors nėra dažnas reiškinys, kai tai daro keturiolikmetis (beje, tuomet trylikametis).
Pirmą kartą Majus pabandė važiuoti dvylikos ir po poros treniruočių jau dalyvavo varžybose Šakiuose, po to Jurbarke.
„Šis sezonas pirmas normalus. Metus prieš tai pabandėme su skolinta mašina ir iškart daugelis sakė, kad čia kažkas neeilinio, tai ir sprendėm, ar kažką darom ir jei darom, tai rimtai“, – prisimena Artūras ir priduria, kad tiesiog pasivažinėti galima ir kieme, o jeigu jau važiuoti rimtai, tai reikia įdėti laiko, pastangų ir, suprantama, finansų. Tad ir buvo pasirinktas būtent pastarasis kelias.Asmeninio archyvo nuotr.
Anot Majaus tėčio, jie stengiasi dalyvauti visur, kur tik įmanoma, nes įsitikinę, kad sėkmės formulė ir yra kuo daugiau važiuoti, save išbandyti. Tad ėmė kiekvieną savaitę treniruotis ne tik Voniškiuose, bet įvairias trasas išbandė ir Trakuose, Kaune, Druskininkuose.
Per žiemos atostogas Majus pradėjo lankyti ir įgūdžius tobulinti Kaune pas buvusį lenktynininką, gerai žinomą ir puikiai vertinamą automobilių sporto trenerį Joną Dereškevičių. Čia šakietis mokosi ne tik vairavimo įgūdžių, bet ugdoma ir psichologinė ištvermė, lavinama reakcija. Nors užsiėmimas trunka porą akademinių valandų, Majus sako, jog laikas tiesiog sprogsta ir labai įdomu.
Jei pirmuosius kartus jėgas trasoje Majus išbandė su skolintu transportu, tai šį sezoną M. Braškys jau vairavo savo vardiniais numeriais paženklintą ir nuo nulio surinktą raudoną BMW, o neseniai žiemos sezonui tėvai nupirko ir dar vieną BMW. Majus ir varžybose jį palaikantis tėtis Artūras skaičiuoja, kad šį sezoną buvo dalyvauta maždaug 30-yje varžybų ir tik iš vienų namo grįžo be taurės. Ateities planuose ne tik slalomas, bet ir aukščiausio lygio ralio varžybos. Asmeninio archyvo nuotr.
„Šis šiek tiek paprastesnis ir pigesnis, bet taip, tai nepigus sportas“, – pripažįsta Majaus tėtis ir džiaugiasi sūnui galėdamas suteikti tokias galimybes.
„Studijų metais ir aš važiavau vieną kartą, laimėjau, bet nebuvo sąlygų, tai dabar norisi duoti tai, ką galim“, – tikina A. Braškys.
Paklausus, kaip į šį užsiėmimą reaguoja mama Salomėja, abu tik šypsosi ir pripažįsta, jog ir džiaugiasi, ir liūdi, nes savaitgaliais abiejų faktiškai nėra namuose, o jeigu varžybos vyksta toliau, tai į jas važiuoja su nakvyne ir užtrunka dar ilgiau.Asmeninio archyvo nuotr.
Jei anksčiau Majus lankė badmintoną, yra išbandęs kvadratą, mokykloje patinka anglų kalba, tai dabar jo pomėgis tik automobilių sportas, o svajonėse, kaip sako, ralisto karjera.
Užtat ne tik dabartiniai rezultatai, bet ir užmojai kalba už save – nori važiuoti ne tik slalome, bet ir ralyje, jėgas išbandyti Europoje bei lipti ant aukščiausių nugalėtojų pakylų. Tad pirmiausiai pasibandyti planuoja su nuomotu automobiliu ir jeigu viskas eisis, kaip planuoja, teks ieškoti ir rėmėjų.Asmeninio archyvo nuotr.
„Gal truputį ir baisu, bet įdomu pabandyti, kaip seksis. Važiuoti labai smagu, daug adrenalino, norisi lipti tik aukščiau“, – nedaugžodžiauja Majus, besidžiaugiantis aplinkinių, draugų bei šeimos palaikymu.
O kol artimiausios varžybos laukia, neįveiktos trasos dar irgi priešaky, Kovo 11-ąją Majus bus apdovanotas rajono jaunimo apdovanojimuose, kur jam bus skirta premija už dalyvavimą ir pasiekimus automobilių sporte bei Šakių vardo garsinimą.Asmeninio archyvo nuotr.