Plaukimo baseine – įkurtuvių nuotaikos

baseinas2Gintarė MARTINAITIENĖ

Vasario 18 dieną numatytas oficialus plaukimo baseino atidarymas, o šiuo metu čia vyksta baigiamieji darbai. Specialistai tikina, kad darbus užbaigti tereikia geros savaitės ir šakiečiai galės džiaugtis visiškai nauju ir komfortabiliu ne tik sporto, bet ir poilsio centru.

Nuotr. Šiuo metu baseine vyksta baigiamieji darbai. Oficialus objekto atidarymas numatytas vasario 18 dieną, o dirbti pradės nuo vasario 21 dienos.

Paskutiniajame rajono tarybos posėdyje buvo patvirtinti baseino teikiamų paslaugų tarifai, o šiuo metu objekte dirbantys statybininkai atlikinėja paskutiniuosius darbus. Iš viso šiuo metu baseine pluša apie 40 darbininkų, tarp kurių didžioji dalis – šakiečiai. Kai kur dar baigiamos kloti plytelės, kitur reikia baigti dažyti sienas ir atlikti tam tikrus estetinius darbus, tačiau svarbiausi ir didžiausi darbai jau praeityje. Dabar, kai objektas faktiškai baigtas, tiek Jaunimo kūrybos ir sporto centro administratorius Robertas Sakas, tiek rajono meras Juozas Bertašius tikina nesitikėję, kad baseino statybos ir įrengimas pareikalaus tiek daug jėgų. „Tikrai nemanėme, kad reikalavimai bus tokie aukšti ne tik pačiam baseinui, bet ir jame dirbantiems asmenims, nekalbant apie įvairiausius higienos normų reikalavimus“, - teigė meras.
 
Naujai atidarytame baseine iš viso bus įsteigti devyni etatai. Dirbs aukštąjį išsilavinimą turintys specialistai, kuriuos atsirinkti taip pat nebuvo lengva, nes konkursas buvo nemažas, o gerų specialistų, atitinkančių keliamus reikalavimus, ne itin daug. Treneriais - gelbėtojais dirbs ir dabar centre dirbantis Paulius Puskunigis bei kūno kultūros mokytoju Siesartėnų pagrindinėje mokykloje dirbantis Aurelijus Marčiulionis. Taip pat bus specialistas, kuris prižiūrės vaikų baseine – „varlinukyje“ - besimaudančius vaikus. Neįgaliesiems ne tik įrengtas liftas, kuriuo bus galima patekti į baseino patalpas, bet ir įrengta speciali platforma, kuria bus galima neįgalųjį nuleisti į vandenį.

Baseino antrame aukšte bus įrengta sportinio pasirengimo salė, biliardas, tenisas, o ateityje planuojama vesti ir aerobikos treniruotes. Kol kas neplanuojama baseino takelių atskirti specialiais plūdurais, nes baseinas, visų pirma, skirtas poilsiui, o ne profesionaliajam sportui. Jeigu bus toks poreikis, prie jo bus prisitaikoma. Yra numatyta vieta, kur būtų statomos kėdės žiūrovams. Tačiau kol kas aukšto lygio varžybų rengti neplanuojama, tad ir apie patalpų pritaikymą nesvarstoma. Pagal keliamus reikalavimus, 500 kubų vandens pripildytame baseine vienu metu galės maudytis apie 60 žmonių. Baseino dydis – 25x14 metrų. Patalpoje bus palaikoma 29° C temperatūra, o vandens – 28° C. „Varlinukyje“ ir vonioje vandens temperatūra turės būti pora laipsnių aukštesnė.

Šakiečiai ir miesto svečiai galės ne tik baseine pliuškentis, bet ir mėgautis sūkurine vonia bei dviem pirtimis: suomiška ir turkiška. Vienoje pirtyje vienu metu galės kaitintis apie 15 žmonių. Taip pat bus atliekami masažai stuburo negalavimus turintiems žmonėms bei vedamos plaukimo pamokas. Tai netgi galės būti įtraukta į kūno kultūros pamokas.

Kol kas neaišku, kokiomis valandomis baseinas dirbs. Planuojama nuo 8 val. iki 21 val. „Viską sustyguos žmonės ir jų lankomumas“, - konstatuoja centro administratorius. Jis supranta ir tai, kad pradžioje gali būti didelis žmonių antplūdis, tačiau palaipsniui visa tai susidėlios.

Kol kas neaišku ir tai, kiek kainuos baseino išlaikymas. Kaip aiškina meras, savivaldybei gali tekti prisidėti apie 30 procentų, tačiau visi niuansai taip pat paaiškės tuomet, kai baseinas pradės veikti ir bus aišku, koks žmonių lankomumas.

Jau prieš savaitę skelbėme, kokius baseino paslaugų tarifus patvirtino rajono taryba. Bus galima ne tik naudotis konkrečia paslauga, bet ir išsipirkti paslaugų kompleksą, tai yra baseiną su sūkurine vonia ar pirtimi, ar įsigyti abonementus, suteiksiančius galimybę paslauga naudotis 4 valandas per mėnesį.

Bus galima baseiną ar pirtis nuomotis. Tai, pasak administracijos, bus ypač patogu tiems, kurie laisvalaikį baseine norės praleisti didesnėmis žmonių grupėmis.

Vasario 18-ąją numatomas oficialus objekto atidarymas. Iškilmėse turėtų dalyvauti ir Prezidentas Valdas Adamkus. Šventė numatyta sporto salėje, susirinkusiesiems bus suorganizuojama ekskursija po baseiną. Tikimasi, kad unikalus objektas ne tik Šakiuose, bet ir Lietuvoje (panašus baseinas yra Ignalinoje, bet jis tik renovuotas, o kainos didesnės – aut. past.) susilauks ne tik šakiečių, bet ir gretimų rajonų gyventojų dėmesio. Ne vienas, dar tik parsidėjus statyboms, klausinėjo apie galimybes naudotis teikiamomis paslaugomis.

Prenumeruok laikraščio el. versiją!

Orai Šakiuose

Antra olimpiada be Lietuvos krepšinio rinktinės. Kaip vertinate?

klausimelis 07 12Edmundas iš Šakių:

Visi lietuviai krepšinį žiūri, tai ir aš stebėjau, bet įspūdžiai labai blogi, nuotaikos liūdnos. Neįsivaizduoju, kodėl yra taip, kaip yra, bet kaltinti žaidėjų neskubu. Anksčiau parsiveždavo medalius, dabar be nieko liekame – pagal mane paruošime spragos atsiranda. Kaip bebūtų, nors Lietuva ir nepateko, Olimpines žaidynes vis tiek žiūrėsiu. 

klausimelis 07 12 2

Nerijus iš Gelgaudiškio:

Olimpinio atrankos turnyro nežiūrėjau, neturėjau laiko, bet šiaip situacija seku. Liūdna, kad negavo kelialapio į Olimpines žaidynes. Jau antrąjį kartą nepatenkame, sunku vertinti, kas čia atsitiko, kokios to priežastys. Pats kadaise žaidžiau, bet mėgėjiškai, mokyklos laikais. Nors dabar ir nebežaidžiu, bet krepšinis man vis tiek yra numeris vienas – ne be reikalo vadinamas antra religija.


BlueYellow-baneris
 
sms
tu esi 350px
Mes vertiname jūsų privatumą
Mes naudojame slapukus. Kai kurie iš jų yra būtini svetainės veikimui, o kiti padeda mums tobulinti šią svetainę ir jūsų naršymo patirtį (stebėjimo slapukai). Galite patys nuspręsti, ar norite leisti slapukus, ar ne. Atkreipkite dėmesį, kad juos atmetę negalėsite naudotis visomis svetainės funkcijomis.