Plaukimo baseino atidarymas svarbus ne tik Šakiams, bet ir Lietuvai

baseinas3Gintarė MARTINAITIENĖ

Ilgai lauktas ir daugelio apkalbėtas vienas svarbiausių objektų Šakiuose - plaukimo baseinas - vasario 18 dieną oficialiai atvėrė duris. Atidarymo iškilmėse dalyvavęs gausus būrys žinomų žmonių, politikų, Seimo narių, Prezidentas Vladas Adamkus kalbėjo, kad Šakius galima laikyti pavyzdžiu Lietuvoje, kaip reikia įgyvendinti tokio lygio projektus. Pasak daugelio, šis baseinas bei jo atidarymas svarbus įvykis ne tik Šakiams, bet ir visai šaliai.

Nuotr. Tikimasi, kad tiek sporto salė, tiek naujai atidarytas baseinas taps jaunimo, rajono žmonių bei svečių traukos centru.

Simbolinę juostelę atidarymo iškilmėse perkirpę rajono meras Juozas Bertašius, Tautinio olimpinio komiteto prezidentas Artūras Poviliūnas, Prienų bendrovės „Rūdupis“ vadovas Naglis Jaruševičius ir Prezidentas Valdas Adamkus džiaugėsi, kad žmonės galės mėgautis ne tik sportu, bet ir „stiprinti sveikatą per vandenį“. Objektą pašventinęs Šakių vikaras Arminas Lukoševičius linkėjo, kad ši vieta taptų ypatinga visiems Šakiams.
 
Tai, kad mūsų miestas išskirtinis, baseino atidarymo iškilmėse turbūt paminėjo kiekvienas kalbėjusysis. Prezidentas V. Adamkus teigė, kad Šakiai, pastatę tokio lygio objektą Lietuvos nepriklausomybės dvidešimtmečio proga padovanojo puikią dovaną ateities kartoms. Jam pritardamas Seimo narys Algimantas Salamakinas prisiminė, kaip prieš keletą metų su rajono vadovu dabartinėje Jaunimo kūrybos ir sporto centro vietoje braidė po ilgą žolę ir svarstė, kad būtų neblogai pastatyti baseiną, sporto salę. „Jei ne vietinės valdžios užsispyrimas, vargu, ar būtų pavykę pasiekti tai, ką dabar turite ir galite didžiuotis“, - kalbėjo A. Salamakinas. Jis informavo, kad Lietuva, lyginant ją su kitomis Europos Sąjungos šalimis, pagal baseinų statybą atsilieka 20 kartų. Mūsų šalyje iš 60 savivaldybių 34 išvis nėra jokio baseino. Tad sveikinusieji džiaugėsi, kad nedidelis miestelis, nepaisydamas ekonominio sunkmečio ar kitų nesklandumų sugebėjo savo krašto žmonėms pastatyti sporto, sveikatingumo bei poilsio oazę.

Tautinio olimpinio komiteto prezidentas A. Poviliūnas teigė, kad šios baseino atidarymo iškilmės jam teikia tokį patį džiaugsmą, lyg šalies sportininkai būtų iškovoję aukso medalius. Daugelis, tarp jų ir A. Poviliūnas, Šakiams, turint tokias sąlygas, linkėjo išugdyti ne vieną ir ne du olimpinius čempionus. Už sugebėjimą įgyvendinti projektą ir pastatyti svarbų objektą jis rajono vadovui įteikė olimpinę „Aukso žvaigždę“. Pats J. Bertašius sakė, kad be kai kurių politikų, žmonių supratimo ir palaikymo, gautų lėšų, įdėto visų bendro darbo, nebūtų nei baseino, nei sporto salės, kurioje organizuojami ne tik rajono krepšinio čempionatai, bet čia vyko ir Lietuvos krepšinio lygos, Baltijos krepšinio lygos Elito grupės varžybos. Tikimasi, kad ne tik salė pritrauks svečių iš sostinės ar kitų miestų, bet į baseiną paplaukioti atvyks ne tik rajono gyventojai.

„Rūdupio“ vadovas N. Jaruševičius, įteikdamas simbolinį raktą, išreiškė viltį, kad galbūt dar teks kokį kartą padirbėti Šakiuose ir čia pastatyti dar ne vieną objektą. Ši įmonė pastatė ir socialinės paskirties būstą Kęstučio gatvėje, kurio raktai gyventojams buvo išdalinti taip pat praėjusį penktadienį.

Tikriausiai neišvardinsime visų sveikinusiųjų bei kalbėjusiųjų baseino atidarymo iškilmėse. Buvo kartojama viena – Šakiai yra išskirtinis miestelis, o pastatytas objektas, tikimasi, taps jaunimo, rajono žmonių bei svečių traukos centru.

Baseinas – sudėtinė beveik ketverius metus įgyvendinto projekto dalis. Pirmiausiai buvo pastatyta sporto salė, vėliau statomas ir įrenginėjamas baseinas. Bendra projekto vertė yra beveik 17 mln. litų. Baseine taip pat įrengtos dvi pirtys, sūkurinė vonia, baseinas vaikams. Tad jau nuo pirmadienio baseinu bei jo teikiamais malonumais gali mėgautis visi norintieji.

Šventinę programą susirinkusiems dovanojo Šakių cirko studijos „Šypsena“ artistai ir Kauno šokių studijos, vadovaujamos Jūratės ir Česlovo Norvaišų „Sūkurys“ šokėjai.

Prenumeruok laikraščio el. versiją!

Orai Šakiuose

Kaip vertinate seimūno G. Surplio idėją liepos pirmąjį šeštadienį paskelbti Giminių diena?

klausimelis 06 11Irena iš Lukšių:

Manau, kad tolstančius giminaičius vargu ar kas begali suartinti, bet gal į naudą būtų. Galbūt pirmais metais ir neprigytų, bet ilgainiui taptų sava, žmonės kaip per kokias Jonines susieitų. Dabar tikrai daromės kaip robotukai – bėgi, bėgi... Pas mus aplinkoje silpnėja giminių ryšiai, net nežinau, kas dėl to kaltas, gal kompiuteriai, naujos technologijos. Žmonės pavargę, kažkas tikrai ne taip darosi. 

klausimelis 06 11 2

Antanas iš Šakių:

Teigiamai, šventės visada smagu. Nežinau, kaip ji galėtų būti švenčiama, manau, nuo giminių skaičiaus priklauso – turiu draugų, kur daug giminių, jie užsisako sodybas, šventė ne vienos dienos išeina. Aš nelabai daug giminių turiu, mažame rate išsitenkam, o ir šiaip, senas jau, nelabai kam įdomus... Manau, tokios progos gali svarbiomis tapti. Anksčiau kitaip būdavo, o dabar žmonės tolsta, kraustosi į užsienį jaunimas. Liūdna labai dėl to.


BlueYellow-baneris
 
sms
tu esi 350px
Mes vertiname jūsų privatumą
Mes naudojame slapukus. Kai kurie iš jų yra būtini svetainės veikimui, o kiti padeda mums tobulinti šią svetainę ir jūsų naršymo patirtį (stebėjimo slapukai). Galite patys nuspręsti, ar norite leisti slapukus, ar ne. Atkreipkite dėmesį, kad juos atmetę negalėsite naudotis visomis svetainės funkcijomis.