Ar jums rūpi lietuvių kalba ir jos taisyklingas vartojimas?

klausimelis 06 20Janina iš Griškabūdžio:

Taip, man svarbu lietuvių kalba. Ne viskas tvarkoje – kalbą reikia labiau saugoti nuo visokių svetimybių, angliškų žodžių. Dažnai pati kalba būna netaisyklingai vartojama, galūnės nutraukiamos, o reikėtų taisyklingai lietuviškai stengtis kalbėti. Mano dukra gyvena Anglijoje, tai aš ją raginu, kad anūkus būtinai mokytų lietuvių kalbos. Tik nelabai manęs klauso. Man lietuvių kalba tikrai labai rūpi.
klausimelis 06 20 2Antanas iš Smilgių kaimo:


Lietuvių kalbą tikrai reikia saugoti. Blogai yra dabar – daug įterpta angliškų žodžių. Reikia savo kalbą puoselėti, daugiau tautiškai auklėti jaunimą. Ir per radiją, ir per televiziją rodomose laidose visokių kalbos blogybių tikrai netrūksta.
Prenumeruok laikraščio el. versiją!

Orai Šakiuose

Ar pritariate šaukimui į karinę tarnybą iš karto po mokyklos?

klausimelis 06 21Albinas iš Staliorių:

Pritariu, savo pareigą kiekvienas turi atlikti. Tarnybos metu vyrukai suvyriškės, išmoks priimti rimtus sprendimus. Merginos tegul savanoriškai eina, ne koks Izraelis čia. Pats buvau kariuomenėje, patirtys, žinoma, visokios, bet šiaip į pliusą. Tiems, kurie abejoja, ar verta į šauktinius investuoti, vertėtų susimąstyti, kiek kainuoja profesionalios kariuomenės išlaikymas. Be to, jei atsitinka taip, kaip Ukrainoje, tai ką – negi tuos vaikus, kurie nieko iš viso nemoka, siųsti?

klausimelis 06 21 2

Audronė iš Veršių:

Nepritariu. Galvoju, kad reiktų jaunuoliams leisti pasimokyti, be to, nepatinka man prievarta. Lygiai tas pats su merginomis, jei tik pačios nori – valio. Pati tarnyba tikrai naudinga, reikalinga disciplinos ugdymui, o ir kitokia patirtis visada į gera. Jei būtų karas, manau, būtų visokių – ir tokių, kurie eitų tėvynę ginti, ir tokių, kurie bėgtų.


BlueYellow-baneris
 
sms
tu esi 350px
Mes vertiname jūsų privatumą
Mes naudojame slapukus. Kai kurie iš jų yra būtini svetainės veikimui, o kiti padeda mums tobulinti šią svetainę ir jūsų naršymo patirtį (stebėjimo slapukai). Galite patys nuspręsti, ar norite leisti slapukus, ar ne. Atkreipkite dėmesį, kad juos atmetę negalėsite naudotis visomis svetainės funkcijomis.