Kaip patogiai sumokėti už kasdienes išlaidas?

sumoketi-uz-kasdienes-islaidas
Kasdien susiduriame su situacija, kai norime kuo trumpiau stovėti eilėje ir atlikti apmokėjimą kuo greičiau. Nesvarbu, ar esame maisto prekių parduotuvėje, turgelyje, kino teatre, arr kitur.Šiuolaikiniame pasaulyje labai svarbus patogumas ir paslaugos greitis. Gal mes kažkiek išlepome, bet norime viso ko geriausio ir pažangios technologijos mums gali tai suteikti. Kokį mokėjimo būdą rinktis? Viskas priklauso nuo mūsų asmenybės bei įpročių. Aptarkime tai detaliau.
 
Mokėjimo būdai

Anksčiau turėjome tik vieną arba kelis galimus variantus ir populiariausia atsiskaitymo priemonė buvo grynieji pinigai. Bet tai tikrai nebuvo pats praktiškiausias sprendimas. Monetas ir kupiūras galite pamesti, jas gali pavogti, galite neturėti reikiamos šalies valiutos arba pardavėjas tiesiog gali neturėti grąžos. Daug rūpesčių ir galvos skausmo, ar ne?

Kortelės

Su banko kortelių atsiradimu visas atsiskaitymo procesas supaprastėjo. Pradžioje kas kartą reikėjo suvesti savo kortelės kodą arba pasirašyti čekį, bet dabar viskas daug paprasčiau. Tiesiog pridedate kortelę prie atsiskaitymo aparato ir viskas. Taip pat kortelę galite susieti su savo telefonu ir atsiskaityti net neturint su savimi kortelės. Kai kurios parduotuvės leidžia iš karto savo mobiliojoje programėlėje matyti įsigyjamas prekes ir suteikia galimybę suvedus identifikavimo kodą greitai sumokėti.
Virtualios kortelės yra priimamos visur, kaip ir kredito kortelės. Jomis galite atsiskaityti mokėdami internetu.

Mobiliosios programėlės

Kai kurios įstaigos jau siūlo dar paprastesnius sprendimus. Esate kavinėje ir nenorite laukti, kol ateis padavėjas. Norite atsiskaityti čia ir dabar. Tai jau įmanoma. Nuskenuojate ant jūsų staliuko esantį QR kodą, patikrinate užsakytus valgius ir apmokate su kortele arba per Google Play. Kelios minutės be jokio vargo ir laukimo. Tai dar ne viskas – galbūt norite palikti padavėjui arbatpinigių? Pasirinkite norimą sumą ir apmokėkite viską iš karto. Jokių grynųjų ir nereikia kviesti darbuotojo.
Daugelis organizacijų dabar siūlo naudotis jų mobiliosiomis programėlėmis. Degalinės, restoranai, sporto klubai, parduotuvės ir daugelis kitų. Užtenka vieną kartą suvesti savo kortelės kodą ir susikurti unikalų prisijungimo kodą, kurį reikia saugoti nuo kitų.  

Grynieji pinigai

Kodėl mes grįžtame prie šio vieno iš seniausių žmonijoje atsiskaitymo būdų? Jis turi du svarbius privalumus, į kuriuos kartais tenka atsižvelgti. Pirmasis – būna atvejų, kai galime atsiskaityti tik grynaisiais pinigais. Pavyzdžiui, dingsta elektra, sutrinka programėlės veikla ir pardavėjas negali nuskaityti jūsų duomenų arba galima apmokėti tik grynaisiais ir jokių kitų variantų. Antrasis – mokėdami grynaisiais matote, kiek išleidžiate, ir tai padeda sutaupyti. Pripažinkime, juk taip lengva braukti kortele, atsiskaityti vienu paspaudimu, kartais net nesusimąstant, kiek per dieną išleidome, kol būna jau per vėlu.

Ar tai saugu?

Abejojate dėl saugumo, ypač tuo atveju, jei pamestumėte savo kortelę arba mobilųjį telefoną, kuriame daugelis iš mūsų sutalpina pagrindinę finansinę informaciją. Bet naujausios technologijos taip pat nesnaudžia ir suteikia galimybę pasiruošti įvairiems netikėtumams. Banko kortelę galima užblokuoti bet kuriuo metu paskambinus į banką arba prisijungus prie savo banko sąskaitos. Norint pasinaudoti mobiliosiomis programėlėmis telefone, reikia žinoti tikslius prisijungimo kodus, kurių neturėtumėte niekam sakyti. Pametę telefoną jį taip pat galite užblokuoti paskambinę operatoriui arba patys atjungti nuo visų paskyrų ir sužinoti telefono buvimo vietą.

Kokį mokėjimo būdą pasirinkti?

Čia viskas priklauso nuo jūsų ir šeimos poreikių bei pomėgių. Jei mėgstate išbandyti naujoves, tikrai verta pabandyti parduotuvėje patiems nuskenuoti prekes ir už viską sumokėti mobiliojoje programėlėje. Novatoriška, ar ne? Greitai tai taps įprastu dalyku, nes atsiras dar paprastesnių būdų. Taip pat neužmirškite virtualių piniginių, kurios taip pat siūlo savo virtualias korteles – jos funkcionalumu prilygsta įprastoms.

Jei labiau mėgstate konservatyvius mokėjimo būdus ir norite tiksliai žinoti, kiek išleidžiate, galite rinktis grynuosius pinigus bei banko korteles. Nes kaip jau minėjome, pravartu su savimi turėti nors šiek tiek grynųjų nenumatytiems atvejams.

Naujausi technologiniai atradimai pritaikomi mūsų poreikiams, kad kasdienis gyvenimas būtų kuo lengvesnis ir paprastesnis. Kiekviena sutaupyta minutė jūsų brangaus laiko gali būti skirta atsipalaidavimui arba mėgstamam hobiui. Užmirškite eiles parduotuvėse, centų skaičiavimą, bandymus prisišaukti padavėją. Pasaulis tampa paprastesnis ir dar prieinamesnis paprastam vartotojui.

Straipsnis buvo sukurtas dėka „Creditea.com/lt/“

d-0064

Prenumeruok laikraščio el. versiją!

Orai Šakiuose

35-eri Nepriklausomybės metai: Ar jaučiate pažangą?

klausimelis 03 14Emilijus iš Gelgaudiškio:

Be abejo per 35-erius metus padaryta didelė pažanga daugelyje sričių. Mano vaikystėje nebuvo mobilių telefonų, interneto. Po truputį viskas keitėsi. Teko ragauti ir emigranto duonos Norvegijoje. Pastebėjau, kad šioje šalyje gyvena išsilavinę žmonės, skiriasi nuo mūsų ir žmonių intelektas. Ten tave laiko žmogum, ne taip, kaip kartais mūsų šalyje. Šiuo metu dirbu Lietuvoje. Čia ir šeima. Visgi manau, kad šiandien dar nėra visiškos žodžio laisvės. Žmonės yra suvaržyti ir viešai negali reikšti savo nuomonės. 

klausimelis 03 14 2

Gytis iš Liepalotų:

Gimiau nepriklausomoj Lietuvoj. Paskelbus nepriklausomybę, Lietuvai daug galimybių atsivėrė: keliauti, studijuoti užsienyje. Teko ir man padirbėti Norvegijoje, bet pajutau, kad noriu sugrįžti, nes čia draugai, šeima. Todėl ir norisi būti čia. Esu Tėvynės fanas. Galima perspektyvią ateitį susikurti ir Lietuvoje, o jauni žmonės išvyksta į užsienį, kad užsidirbtų pragyvenimui. Visgi Lietuvoje sunku gauti gerai apmokamą darbą, kad įsigytum būstą, galėtum gyventi atskirai nuo tėvų.

europos pulsas350px

nuoma350px 
 
 BlueYellow-baneris
 
sms
tu esi 350px

lt72 3
Mes vertiname jūsų privatumą
Mes naudojame slapukus. Kai kurie iš jų yra būtini svetainės veikimui, o kiti padeda mums tobulinti šią svetainę ir jūsų naršymo patirtį (stebėjimo slapukai). Galite patys nuspręsti, ar norite leisti slapukus, ar ne. Atkreipkite dėmesį, kad juos atmetę negalėsite naudotis visomis svetainės funkcijomis.