Kaip papuošti namo fasadą? Pataria dizainerė

Iliustracija iš pexels.com

Lietuviai yra „namų žmonės“. Galėtų paskutinius pinigus atiduoti savo namams, savo saugumo zonai, kurioje gali slėptis nuo viso pasaulio. Tiesa, dažnai norisi dekoruoti ne tik namų vidų, kurį mato tik savininkas, gyventojai, tačiau ir fasadą, išorę, kuri džiugina ir kaimynus bei kitus praeivius.

Eksterjero dizainerė Rūta teigia, kad lietuviai grožiui – netaupo. Žinoma, pirmiausia tikisi funkcionalumo, tačiau greta jo patrauklumas tampa labai svarbus aspektas.

Namo numeriai

Namo numeriai  yra svarbi fasado puošybos dalis. Jie padeda svečiams ir lankytojams lengvai rasti jūsų namus, o taip pat gali būti ir dekoratyviniu elementu. Šiuo metu namo numerių gamyba yra labai plačiai išvystyta paslauga, kadangi pagal užsakovo poreikius galima pagaminti norimo dizaino numerius, kurie derės prie bendro fasado stiliaus.

Pasirinkite namo numerio stilių, kuris atitinka jūsų namo bendrą architektūrinį stilių. Pavyzdžiui, klasikiniam namui tiktų metalinis numeris su rašto puošmenomis, o moderniam namui paprastas ir minimalistinis numeris“,- pataria Rūta.

Informacinės lentelės

Iki šiol priimta galvoti, kad informacinių lentelių gamyba aktuali siekiant dekoruoti senus pastatus, kurie turi istorinę vertę arba tokius, kurie yra skirti ne tik gyvenimui, tačiau ir kokiai nors kitai paskirčiai. Tikrai ne. Kai kurie žmonės informacinėmis lentelėmis puošia namus, jose pateikia faktus apie čia gyvenančius asmenis.

Informacinės lentelės ant namo fasado gali būti įvairaus dizaino, priklausomai nuo jūsų pageidavimų ir namo stiliaus. Rinkitės lentelės medžiagą, kuri yra patvari ir atspari oro sąlygoms, pavyzdžiui, metalą, plastiką, akmenį ar medį“,- pataria specialistė.

Lauko šviestuvai

Iliustracija iš pexels.com

Skoningam fasado puošimui taip pat tinka ir lauko šviestuvai. Jie gali būti komponuojami ant namo fasado arba greta jo. Ypač mėgstami įmontuojami į trinkeles. Atrodo skoningai. Svarbiausia, kad ne tik puošia aplinką, tačiau ir tikrai gerai apšviečia, tad prisideda prie didesnio matomumo, o tuo pačiu ir saugumo.

Namo apželdinimas

Dar vienas skoningas namo fasado dekoro būdas yra apželdinimas. Nors retas renkasi viso fasado želdinimą vijokliais, tačiau tam tikras būsto komponentas, pavyzdžiui, prieangis arba terasa – tikrai gali būti dekoruojama augalais. Verčiausi dėmesio visžaliai. Jie leis ir žiemos metu džiaugtis pavasario gaiva. O ypač nuostabiai atrodo visžaliai augalai puošti geltonomis lemputėmis.

Fasado spalvos atnaujinimas

Jeigu namas atrodo kiek „pavargęs“ – prikelti jį naujam gyvenimui galima paprasčiausiai perdažius. „Daugelis galvoja, kad perdažyti galima tik medinius namus arba tokius, kurie jau yra dengti tinku. Tikrai ne. Net ir plytiniai namai, ypač balti, gali būti atnaujinami juos perdažius. Tai yra sudėtingas darbas, tad geriausia kreiptis į specialistus“,- teigia Rūta.

Klinkerio panaudojimas

Taip pat dekoruoti fasadą galima klinkeriu. Tai yra ilgaamžis namo fasado atnaujinimo sprendimas. Tiesa, gana brangus, tad ne kiekvienas gali sau leisti. „Norint kokybės reikia rinktis tikrai patikimus klinkerius. Netaupykite pirkdami jų padirbinius“,- pataria specialistė.

Pašto dėžutė

Galiausiai, namų fasadą papuošti gali ir viena, maža smulkmena. Pavyzdžio, pašto dėžutės. Net ir šiais informacinių technologijų laikais pašto dėžutės yra reikalingos. Tiek laiškams, tiek spaudai gauti. „Rinkitės stilingas, kurios dera prie Jūsų namų, kurios puošia ir kurios skatina jomis gėrėtis“,- sako Rūta.

d-0178

Prenumeruok laikraščio el. versiją!

Orai Šakiuose

Antra olimpiada be Lietuvos krepšinio rinktinės. Kaip vertinate?

klausimelis 07 12Edmundas iš Šakių:

Visi lietuviai krepšinį žiūri, tai ir aš stebėjau, bet įspūdžiai labai blogi, nuotaikos liūdnos. Neįsivaizduoju, kodėl yra taip, kaip yra, bet kaltinti žaidėjų neskubu. Anksčiau parsiveždavo medalius, dabar be nieko liekame – pagal mane paruošime spragos atsiranda. Kaip bebūtų, nors Lietuva ir nepateko, Olimpines žaidynes vis tiek žiūrėsiu. 

klausimelis 07 12 2

Nerijus iš Gelgaudiškio:

Olimpinio atrankos turnyro nežiūrėjau, neturėjau laiko, bet šiaip situacija seku. Liūdna, kad negavo kelialapio į Olimpines žaidynes. Jau antrąjį kartą nepatenkame, sunku vertinti, kas čia atsitiko, kokios to priežastys. Pats kadaise žaidžiau, bet mėgėjiškai, mokyklos laikais. Nors dabar ir nebežaidžiu, bet krepšinis man vis tiek yra numeris vienas – ne be reikalo vadinamas antra religija.


BlueYellow-baneris
 
sms
tu esi 350px
Mes vertiname jūsų privatumą
Mes naudojame slapukus. Kai kurie iš jų yra būtini svetainės veikimui, o kiti padeda mums tobulinti šią svetainę ir jūsų naršymo patirtį (stebėjimo slapukai). Galite patys nuspręsti, ar norite leisti slapukus, ar ne. Atkreipkite dėmesį, kad juos atmetę negalėsite naudotis visomis svetainės funkcijomis.