Elektros instaliacijos keitimas namuose, ką reikia žinoti?


Elektros instaliacijos keitimas namuose, ką reikia žinoti?

Elektros instaliacijos keitimas yra nemaža investicija, tačiau ji būtina, jei rūpinatės savo namų ūkio saugumu. Jei ji bus apleista, gali įvykti trumpasis jungimas ir nutrenkti elektros srovė ar net kilti gaisras. Taigi ką turėtumėte žinoti prieš pradėdami keisti savo namų elektros sistemą?

Kada reikia keisti elektros instaliaciją?

Sprendimas pakeisti elektros instaliaciją dažniausiai kyla iš dviejų šaltinių: arba dėl konstrukcinių defektų ir prasto darbų atlikimo, dėl kurių, pavyzdžiui, atsiranda trumpasis jungimas arba dėl pasenusios instaliacijos, kurioje yra aliuminio komponentų, taip pat sunaudojančių daugiau energijos. Kapitalinis instaliacijos remontas gali užsitęsti iki kelių savaičių ir paprastai kainuoja brangiai, tačiau dažnais atvejais jis yra būtinas.

Baigus remontą pastebėsite didelių privalumų, pavyzdžiui, mažesnes sąskaitas arba didesnę ramybę, nes naujieji įrenginiai yra daug saugesni, pavyzdžiui, sumažina gaisro pavojų pastate. Kartais pasitaiko ir taip, kad statydami namą suplanuojame per mažai kištukinių lizdų ir dėl to naudojame per daug prailgintuvų. Tokiais atvejais, modernizuojant instaliaciją, verta pagalvoti ir apie jos praplėtimą.

Nuo ko pradėti keičiant instaliaciją?

Prieš pradedant keisti instaliaciją ar senus jos komponentus, verta paprašyti eksperto patarimo. Jis turėtų apžiūrėti bendrą tinklų būklę, ją įvertinti, parengti renovacijos metmenis ir apytikslę planuojamų darbų sąmatą. Svarbu, kad instaliacijos keitimas būtų pagrįstas iš anksto parengtu projektu, kurį atliktų kvalifikuotas elektrikas.

Elektriko paslaugos – tinkamo specialisto pasirinkimas

Lietuviai garsėja tuo, kad yra beveik visų sričių specialistai. Nebijome patys pasidaryti, remontuoti ar atnaujinti, taip sutaupydami daug pinigų. Tačiau, kai reikia pakeisti elektros instaliaciją savo namuose, negalime rizikuoti, kad sutaupytume pinigų, juk šiuo klausimu galioja griežtos specialios gairės.

Instaliacijos keitimą gali atlikti tik tinkamas, apmokytas ir visiškai licencijuotas elektrikas. Rinkdamiesi tinkamą specialistą, atsižvelkite į tai, ar jis turi teisę atlikti instaliaciją, atlikti instaliacijos priėmimo matavimus ir pateikti dokumentus energetikos įmonei.

Ką elektrikas turėtų patikrinti prieš renovacijos darbus?

  • Elektros kabelių būklę - seni aliumininiai kabeliai greičiausiai turi būti pakeisti, nes jie sunaudoja gerokai daugiau energijos nei šiuo metu naudojami variniai;
  • Skirstomuosius skydelius - dabar nebeturėtų būti senų jungiklių, skirtų vadinamiesiems kištukams;
  • Sujungimo dėžutes ir patikrinti priešgaisrinės apsaugos veikimą;
  • Atlikti izoliacijos varžos matavimus.

d-0180

Prenumeruok laikraščio el. versiją!

Orai Šakiuose

Antra olimpiada be Lietuvos krepšinio rinktinės. Kaip vertinate?

klausimelis 07 12Edmundas iš Šakių:

Visi lietuviai krepšinį žiūri, tai ir aš stebėjau, bet įspūdžiai labai blogi, nuotaikos liūdnos. Neįsivaizduoju, kodėl yra taip, kaip yra, bet kaltinti žaidėjų neskubu. Anksčiau parsiveždavo medalius, dabar be nieko liekame – pagal mane paruošime spragos atsiranda. Kaip bebūtų, nors Lietuva ir nepateko, Olimpines žaidynes vis tiek žiūrėsiu. 

klausimelis 07 12 2

Nerijus iš Gelgaudiškio:

Olimpinio atrankos turnyro nežiūrėjau, neturėjau laiko, bet šiaip situacija seku. Liūdna, kad negavo kelialapio į Olimpines žaidynes. Jau antrąjį kartą nepatenkame, sunku vertinti, kas čia atsitiko, kokios to priežastys. Pats kadaise žaidžiau, bet mėgėjiškai, mokyklos laikais. Nors dabar ir nebežaidžiu, bet krepšinis man vis tiek yra numeris vienas – ne be reikalo vadinamas antra religija.


BlueYellow-baneris
 
sms
tu esi 350px
Mes vertiname jūsų privatumą
Mes naudojame slapukus. Kai kurie iš jų yra būtini svetainės veikimui, o kiti padeda mums tobulinti šią svetainę ir jūsų naršymo patirtį (stebėjimo slapukai). Galite patys nuspręsti, ar norite leisti slapukus, ar ne. Atkreipkite dėmesį, kad juos atmetę negalėsite naudotis visomis svetainės funkcijomis.