Neliks trijų medicinos punktų

Nuo sausio 1 d. bus uždaryti Kudirkos Naumiesčio pirminės sveikatos priežiūros centro (PSPC) Panovių, Keturnaujienos, Žvirgždaičių medicinos punktai.

Tokiam sprendimui pritarė gruodžio 23 d. posėdžiavę savivaldybės tarybos nariai. Prašymą uždaryti medicinos punktus buvo pateikusi ir įstaigos vyriausioji gydytoja Audronė Račiūnienė. Paslaugos iš stacionariai teikiamų būtų keičiamos į mobilias paslaugas asmens namuose. Didžiajai daliai pacientų, kaip nurodoma aiškinamajame rašte, ir dabar paslaugos teikiamos namuose.  
 
„Paslaugos bus teikiamos kaip ir iki šiol: gydytoja lankys neįgalius ir spec. poreikius turinčius pacientus  jų namuose. Paskirta slaugytoja, esant poreikiui su gydytojos paskyrimu  vyksta į pacientų namus procedūrų atlikimui.  Esant slaugos paslaugų namuose poreikiui, išrašomas siuntimas Šakių PASPC slaugos komandai“, – aiškina gydytoja ir priduria, kad 2021–2022 m. kaimo vietovėse namuose suteikta apie 400 paslaugų, į Panovius, Keturnaujieną, Janukiškius gydytoja vyksta kas du–tris mėnesius, per metus šiose vietovėse aplankyta daugiau nei 100 pacientų.

Be to, punktai neatitinka reikalavimų, o jų išlaikymas yra papildoma našta Kudirkos Naumiesčio PSPC. Medicinos norma, reglamentuojanti medicinos punktų veiklą šalyje, panaikinta 2020 m. sausio 16 d.

Balsuojant šiuo klausimu Bernardinas Petras Vainius buvo prieš, o Mantas Puskunigis susilaikė, 18 tarybos narių balsavo už.

„Draugo“ inf.

Prenumeruok laikraščio el. versiją!

Orai Šakiuose

Penktadienį vyko Prezidento inauguracija. Ko palinkėtumėte?

klausimelis 07 16Vladas iš Šakių:

Visų pirma – sveikatos. Laimės ir sėkmės darbuose, ilgų, laimingų vadovavimo ir gyvenimo metų. Nelabai ko daugiau ir reikia, nes ir taip labai geras valstybės vadovas. Mačiau daug prezidentų, šitas tikrai linksmas žmogus, malonus – tik geras jo puses matau. Puikiai su užsienio politika tvarkosi, diplomatiškas. Džiaugiuosi, kad jį išrinko, o pačią inauguraciją, be abejo, stebėjau. 

klausimelis 07 16 2

Algis iš Slavikų:

O ką jam gali palinkėti? Aš iš kaimo, pensininkas, man vis tiek. Tegul vadovauja ir viskas. Normalus, geras Prezidentas, nieko nepridursi. Kai perrinko jį, džiaugiausi – jei būtų kas nors kitas atėjęs, vis tiek kitaip nieko nebūtų padaręs. Inauguracijos renginys, manau, svarbus, nes juk pats Prezidentas valstybei svarbus, jis galva, vadovas.


BlueYellow-baneris
 
sms
tu esi 350px
Mes vertiname jūsų privatumą
Mes naudojame slapukus. Kai kurie iš jų yra būtini svetainės veikimui, o kiti padeda mums tobulinti šią svetainę ir jūsų naršymo patirtį (stebėjimo slapukai). Galite patys nuspręsti, ar norite leisti slapukus, ar ne. Atkreipkite dėmesį, kad juos atmetę negalėsite naudotis visomis svetainės funkcijomis.