Susirgimų vėjaraupiais šuolis

Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) duomenimis, per pirmuosius penkis šių metų mėnesius Lietuvoje užregistruota pusantro karto daugiau vėjaraupių atvejų nei pernai per tą patį laikotarpį (atitinkamai 11 879 ir 7 473). Mūsų rajone susirgimų skaičius šia liga išaugęs daugiau nei 10 kartų.
 
Pasak NVSC Marijampolės departamento Šakių skyriaus vedėjos Brigitos Mikalauskienės, jei 2022 m. sausio–gegužės mėnesiais rajone buvo registruoti tik šeši atvejai, o per visus praėjusius metus – 20 susirgimų, tai per šių metų pirmuosius penkis mėnesius – 70 atvejų. Jei praėjusiais metais vėjaraupiais sirgo tik vaikai, tai šiemet 65 vaikai ir penki suaugusieji. Kaimyninėje Vilkaviškio rajono savivaldybėje per sausio–gegužės mėnesius registruoti 46, Marijampolėje – 146 atvejai, visoje Marijampolės apskrityje fiksuoti 285 susirgimai.

Per keletą pastarųjų metų stebimas vėjaraupių sergamumo bangavimas – 2022 m. Lietuvoje registruota 14 tūkst. 504 atvejai, 2021 m. – apie 6 tūkst., 2020 m. – apie 4 tūkst. 300, 2019 m. – apie 18 tūkst. 500. Kaip pažymėjo NVSC, sergamumo vėjaraupiais vaizdą šiek tiek iškreipė COVID-19 ligos pandemija.

Nors žiniasklaidoje galima rasti pranešimų, jog didžioji dalis sergančiųjų yra neskiepyti, „Draugui“ NVSC teigė, kad tokių duomenų neturi.

„Draugo“ inf.

Prenumeruok laikraščio el. versiją!

Orai Šakiuose

Kaip vertinate mintį atstatydinti sveikatos ministrą Arūną Dulkį?

klausimelis 07 19Ona iš Šakių:

Pritariu, visiškai kvailas. Man viskas nepatinka, ką jis daro, o ypač kad prievarta varė skiepytis. Pati ligoninėse dažnai nesilankau, nors sveikatos neturiu, bet neinu – kai neinu, tai sveikesnė. Turėtų būti kažkaip kitaip viskas, bet kažin ar kas keisis. 

klausimelis 07 19 2

Eugenijus iš Keturnaujienos:

O kuo jis blogas? Man jis patinka, geras žmogus. Aišku, yra problemų sveikatos apsaugos srityje, pavyzdžiui, labai didelės eilės būna, jei šeimos daktarė išėjo atostogų – kita nepriims, reikia laukti mėnesį laiko, kad vaistus išrašytų. Bet šiaip visko, kas pas mus yra, užtenka, netenka į kitus miestus važiuoti. Grįžtant prie politikos, man atrodo, kad tiesiog reiktų leisti visiems ministrams pabaigti kadenciją ir viskas.


BlueYellow-baneris
 
sms
tu esi 350px
Mes vertiname jūsų privatumą
Mes naudojame slapukus. Kai kurie iš jų yra būtini svetainės veikimui, o kiti padeda mums tobulinti šią svetainę ir jūsų naršymo patirtį (stebėjimo slapukai). Galite patys nuspręsti, ar norite leisti slapukus, ar ne. Atkreipkite dėmesį, kad juos atmetę negalėsite naudotis visomis svetainės funkcijomis.