Nemokama gali likti tik būtinoji pagalba

laselineSveikatos apsaugos sistemoje gimsta projektas, pagal kurį iš esmės nemokama liktų tik būtinoji pagalba, už visas kitas paslaugas pacientams, išskyrus skurstančius asmenis, tektų primokėti. Tai gera žinia privačioms medicinos įstaigoms, tačiau visuomenėje šis projektas turėtų sulaukti audringų diskusijų, rašo "Verslo žinios".

Sveikatos apsaugos ministerijoje (SAM) maždaug porą mėnesių aktyviai triūsia viešųjų ir privačių gydymo įstaigų lygiateisiškumo bėdas nagrinėjanti darbo grupė, kurios nariai yra valstybinio ir privataus medicinos sektorių atstovai. Abi pusės dienraščiui džiaugėsi, kad grupės darbas itin spartus ir efektyvus, rezultatus Vyriausybei ir visuomenei ketinama pateikti kitų metų vasarį. Per porą grupės posėdžių nustatytos bėdos ir apsitarta dėl būdų jas įveikti.

"Verslo žinių" duomenimis, daugiausia diskusijų kyla vadinamuoju "priemokų klausimu". Teoriškai valstybinėse gydymo įstaigose "priemokos" už paslaugas, kurias apmoka ligonių kasos, yra draudžiamos, praktiškai - sunku rasti žmogų, kuris pasakytų, kad jam poliklinikoje ar ligoninėje neteko už kažką nors mokėti.
 
Dienraščio duomenimis, bus siekiama, kad viešojo sektoriaus gydymo įstaigos pačios nusistatytų mokamų paslaugų kainas, kaip ir privatininkai. SAM specialistai dar neseniai svarstė, kad privatininkų plėtrai ir populiarumui galimai kenkia imama priemoka iš pacientų už suteiktas paslaugas, nors už jų teikimą draustiems privalomuoju sveikatos draudimu sumoka ligonių kasos pagal pasirašytas sutartis. Privatininkams tokie svarstymai, švelniai tariant, kelia šypsnį. Visų pirma jie pažymi, kad valstybinių gydymo įstaigų biudžetų "neplėšia" išlaidos pastatams ir aparatūrai. Taip pat jie baksnoja pirštu į viešą paslaptį - medikų atlygį vokeliuose, mandagiau vadinamą "pacientų padėka". Privatininkai kainoraščius skelbia viešai, o informacija apie padėkų dydį sužinoma iš interneto ar iš ligos draugų.

ELTA ir „Draugo“ inf.

 

Prenumeruok laikraščio el. versiją!

Orai Šakiuose

Kaip vertinate seimūno G. Surplio idėją liepos pirmąjį šeštadienį paskelbti Giminių diena?

klausimelis 06 11Irena iš Lukšių:

Manau, kad tolstančius giminaičius vargu ar kas begali suartinti, bet gal į naudą būtų. Galbūt pirmais metais ir neprigytų, bet ilgainiui taptų sava, žmonės kaip per kokias Jonines susieitų. Dabar tikrai daromės kaip robotukai – bėgi, bėgi... Pas mus aplinkoje silpnėja giminių ryšiai, net nežinau, kas dėl to kaltas, gal kompiuteriai, naujos technologijos. Žmonės pavargę, kažkas tikrai ne taip darosi. 

klausimelis 06 11 2

Antanas iš Šakių:

Teigiamai, šventės visada smagu. Nežinau, kaip ji galėtų būti švenčiama, manau, nuo giminių skaičiaus priklauso – turiu draugų, kur daug giminių, jie užsisako sodybas, šventė ne vienos dienos išeina. Aš nelabai daug giminių turiu, mažame rate išsitenkam, o ir šiaip, senas jau, nelabai kam įdomus... Manau, tokios progos gali svarbiomis tapti. Anksčiau kitaip būdavo, o dabar žmonės tolsta, kraustosi į užsienį jaunimas. Liūdna labai dėl to.


BlueYellow-baneris
 
sms
tu esi 350px
Mes vertiname jūsų privatumą
Mes naudojame slapukus. Kai kurie iš jų yra būtini svetainės veikimui, o kiti padeda mums tobulinti šią svetainę ir jūsų naršymo patirtį (stebėjimo slapukai). Galite patys nuspręsti, ar norite leisti slapukus, ar ne. Atkreipkite dėmesį, kad juos atmetę negalėsite naudotis visomis svetainės funkcijomis.