Kraujo donorais tapo profesinės mokyklos mokiniai

Marijampolės profesinio rengimo centro Kudirkos Naumiesčio skyriuje vasario 4 dieną vyko donorystės akcija “Kraujas gelbsti gyvybę...“

Marijampolės PRC Kudirkos Naumiesčio skyriuje, bendradarbiaujančiame su Kauno kraujo donorystės centru, kraujo donorystės akcija vyksta ne pirmą kartą. Skyriaus vedėja Marija Jurgilienė džiaugiasi ir palaiko tradicija tapusią akciją, skatina skyriaus mokinius ir darbuotojus tapti kraujo donorais. Akcijose noriai dalyvauja skyriaus bendruomenė. Skyriaus bendruomenės 27 nariai geranoriškai atsiliepė į savanorišką kraujo donorystės akciją ir davė kraujo. Daugelis mokinių šįkart kraujo davė pirmą kartą. Jaunieji donorai džiaugėsi galėdami padėti sergantiems žmonėms.

Kauno kraujo donorystės centro gydytoja džiaugiasi Marijampolės PRC Kudirkos Naumiesčio skyriaus mokinių ir darbuotojų aktyvumu bei nuoširdumu, paragino juos tapti kraujo plazmos donorais. Ateityje Kudirkos Naumiesčio skyrius žada bendrauti, dalyvauti donorystės centro akcijose, nes kiekvienam iš mūsų gali prireikti kraujo, kuris gelbsti gyvybę. Kraują gali duoti visiškai sveiki asmenys, sulaukę 18 metų. Vienu kartu paimama 450 ml kraujo. Duodantieji kraujo sužino savo kraujo grupę, rezus faktorių, hemoglobino kiekį. Be to, kraujas ištiriamas dėl kai kurių ligų.

„Draugo“ inf.

Prenumeruok laikraščio el. versiją!

Orai Šakiuose

Ar pritariate šaukimui į karinę tarnybą iš karto po mokyklos?

klausimelis 06 21Albinas iš Staliorių:

Pritariu, savo pareigą kiekvienas turi atlikti. Tarnybos metu vyrukai suvyriškės, išmoks priimti rimtus sprendimus. Merginos tegul savanoriškai eina, ne koks Izraelis čia. Pats buvau kariuomenėje, patirtys, žinoma, visokios, bet šiaip į pliusą. Tiems, kurie abejoja, ar verta į šauktinius investuoti, vertėtų susimąstyti, kiek kainuoja profesionalios kariuomenės išlaikymas. Be to, jei atsitinka taip, kaip Ukrainoje, tai ką – negi tuos vaikus, kurie nieko iš viso nemoka, siųsti?

klausimelis 06 21 2

Audronė iš Veršių:

Nepritariu. Galvoju, kad reiktų jaunuoliams leisti pasimokyti, be to, nepatinka man prievarta. Lygiai tas pats su merginomis, jei tik pačios nori – valio. Pati tarnyba tikrai naudinga, reikalinga disciplinos ugdymui, o ir kitokia patirtis visada į gera. Jei būtų karas, manau, būtų visokių – ir tokių, kurie eitų tėvynę ginti, ir tokių, kurie bėgtų.


BlueYellow-baneris
 
sms
tu esi 350px
Mes vertiname jūsų privatumą
Mes naudojame slapukus. Kai kurie iš jų yra būtini svetainės veikimui, o kiti padeda mums tobulinti šią svetainę ir jūsų naršymo patirtį (stebėjimo slapukai). Galite patys nuspręsti, ar norite leisti slapukus, ar ne. Atkreipkite dėmesį, kad juos atmetę negalėsite naudotis visomis svetainės funkcijomis.