Kraujo donorais tapo profesinės mokyklos mokiniai

Marijampolės profesinio rengimo centro Kudirkos Naumiesčio skyriuje vasario 4 dieną vyko donorystės akcija “Kraujas gelbsti gyvybę...“

Marijampolės PRC Kudirkos Naumiesčio skyriuje, bendradarbiaujančiame su Kauno kraujo donorystės centru, kraujo donorystės akcija vyksta ne pirmą kartą. Skyriaus vedėja Marija Jurgilienė džiaugiasi ir palaiko tradicija tapusią akciją, skatina skyriaus mokinius ir darbuotojus tapti kraujo donorais. Akcijose noriai dalyvauja skyriaus bendruomenė. Skyriaus bendruomenės 27 nariai geranoriškai atsiliepė į savanorišką kraujo donorystės akciją ir davė kraujo. Daugelis mokinių šįkart kraujo davė pirmą kartą. Jaunieji donorai džiaugėsi galėdami padėti sergantiems žmonėms.

Kauno kraujo donorystės centro gydytoja džiaugiasi Marijampolės PRC Kudirkos Naumiesčio skyriaus mokinių ir darbuotojų aktyvumu bei nuoširdumu, paragino juos tapti kraujo plazmos donorais. Ateityje Kudirkos Naumiesčio skyrius žada bendrauti, dalyvauti donorystės centro akcijose, nes kiekvienam iš mūsų gali prireikti kraujo, kuris gelbsti gyvybę. Kraują gali duoti visiškai sveiki asmenys, sulaukę 18 metų. Vienu kartu paimama 450 ml kraujo. Duodantieji kraujo sužino savo kraujo grupę, rezus faktorių, hemoglobino kiekį. Be to, kraujas ištiriamas dėl kai kurių ligų.

„Draugo“ inf.

Prenumeruok laikraščio el. versiją!

Orai Šakiuose

Kaip vertinate seimūno G. Surplio idėją liepos pirmąjį šeštadienį paskelbti Giminių diena?

klausimelis 06 11Irena iš Lukšių:

Manau, kad tolstančius giminaičius vargu ar kas begali suartinti, bet gal į naudą būtų. Galbūt pirmais metais ir neprigytų, bet ilgainiui taptų sava, žmonės kaip per kokias Jonines susieitų. Dabar tikrai daromės kaip robotukai – bėgi, bėgi... Pas mus aplinkoje silpnėja giminių ryšiai, net nežinau, kas dėl to kaltas, gal kompiuteriai, naujos technologijos. Žmonės pavargę, kažkas tikrai ne taip darosi. 

klausimelis 06 11 2

Antanas iš Šakių:

Teigiamai, šventės visada smagu. Nežinau, kaip ji galėtų būti švenčiama, manau, nuo giminių skaičiaus priklauso – turiu draugų, kur daug giminių, jie užsisako sodybas, šventė ne vienos dienos išeina. Aš nelabai daug giminių turiu, mažame rate išsitenkam, o ir šiaip, senas jau, nelabai kam įdomus... Manau, tokios progos gali svarbiomis tapti. Anksčiau kitaip būdavo, o dabar žmonės tolsta, kraustosi į užsienį jaunimas. Liūdna labai dėl to.


BlueYellow-baneris
 
sms
tu esi 350px
Mes vertiname jūsų privatumą
Mes naudojame slapukus. Kai kurie iš jų yra būtini svetainės veikimui, o kiti padeda mums tobulinti šią svetainę ir jūsų naršymo patirtį (stebėjimo slapukai). Galite patys nuspręsti, ar norite leisti slapukus, ar ne. Atkreipkite dėmesį, kad juos atmetę negalėsite naudotis visomis svetainės funkcijomis.