
Kiekvienas darbas turi savo istoriją, savo paslėptą mintį. Ypač įdomūs Emilijos Vensaitės „Močiutės istorijos“ ir Andželikos Valaitytės „Gyventi negalima pasiduoti“ grafikos darbai, Daumanto Vaičiūno vaškinė instaliacija „Kova“, Austėjos Naujokaitytės keramikinės skulptūrėlės „Dantukai“, kurias apžiūrint pasijunti tarsi dantukų fėjos rūmuose. Į rankas prašyte prašėsi Auksės Puišytės grafinių piešinių knyga „Sniegžmogiai“ su labai spalvingais ir nuoširdžiais paveikslėliais, vaizduojančiais nematytų fantastinių būtybių gyvenimą.
Parodos lankytojų dėmesį ypač patraukė vienas išskirtiniausių ir brandžiausių mokinių darbų – Jono Vaikšnoro antropomorfiniai (žmogaus arba jo figūros dalies atvaizdas dailės kūrinyje) indai, pagaminti iš balto šamotinio molio. Ne mažiau įdomūs ir kiek netikėti Armandos Januškevičiūtės keramikiniai taikomieji ir dekoratyvūs objektai – žaislai, primenantys nerūpestingas vaikystės dienas. Kas neprisimena artimų širdžiai daiktų - sūpynių arkliuko, ožio ant ratukų, linksmo paukščiuko.
„Žiedų galerijos“ sienas papuošė Gabrielės Maksvytytės „Sapnai“, Vaivos Strimaitytės „Vabzdžiai nepastebimai“, Marijos Vaitiekaitytės „Virusai“. Justina Žukaitytė susirinkusiesiems parodė, kaip galima mus supantį gyvenimą matyti viena akimi. Simona Bagdonaitė savo tapybinėse kompozicijose atskleidė „Gyvybės slėpinius“. Gabrielė Maksvytytė parodos lankytojus nustebino tušu nupieštais 65 portretais. Ne mažiau netikėta Kamilės Povilaitytės tapybos darbų mintis, pavadinta „Laidotuvėmis“.
Kadangi parodos darbų autorių mokytojai buvo nekalbūs ir kaip tikri menininkai santūrūs pagyroms, jie palinkėjo savo mokiniams išlikti kūrybingais žmonėmis ir, jei įmanoma, išvengti pilko, vienodo suaugusiųjų gyvenimo. M.Pauliukas, vadovaujantis Šakių meno mokyklos Kudirkos Naumiesčio filialui, pasidžiaugė, kad mūsų meno mokyklos mokiniams su pradiniu išsilavinimu negėda pasirodyti Dailės akademijos prieangyje. „Peržiūrėjus darbus, kartais gali sumaišyti, kur pakliuvai. Ar tai absolventų, ar jau pradedančių menininkų kūriniai“, - atviravo mokytojas.
Šiemet Šakių rajono meno mokyklą baigė 37 moksleiviai. Dailės skyrius atsisveikino su 13 jaunųjų menininkų. Muzikos skyrius išleido 54 laidą, kurią baigė 21 muzikantas. Tarp jų: keturi akordeonistai, devyni fortepijono klasės absolventai, du smuikininkai, vienas chorinio ir vienas solinio dainavimo mokęsi moksleiviai, trys saksofonistai ir viena kanklininkė.
Po Meno mokyklos baigimo pažymėjimų įteikimo šventės, į kurią susirinko gausus mokytojų, tėvelių ir draugų būrys, Muzikos skyriaus moksleiviai visus pradžiugino jau tradicija tapusiu padėkos koncertu.