Milijoninė investicija
Marijampolės profesinio rengimo centro direktoriaus pavaduotojas administracijos ir ūkio reikalams Romualdas Vadluga kalbėjo, kad svarbiausias renovuojamos mokyklos uždavinys – šildymo ūkio pertvarka. „Lig šiol vieninteliai Lietuvoje skyrių šildėme elektra, tai per šildymo sezoną mokesčiams atiduodavome apie 250 tūkst. litų, o tos šilumos pastate nebuvo. Tikimės perpus sumažinti išlaidas“, – sakė R. Vadluga.
Po rekonstrukcijos įstaiga bus šildoma biokuru – medžio granulėmis. Be to, renovaciją atliekančios UAB „Verslo bitė“ darbuotojai šiltina pastato sienas, stogą, keičia likusius senuosius langus. Į mokyklą bus investuota daugiau nei 1 mln. eurų, kuriuos skiria Europos Sąjunga ir Lietuvos Respublika, iš jų 75 tūkst. eurų skyrė LR Švietimo ir mokslo ministerija.
Šiemet Kudirkos Naumiesčio profesinio rengimo skyrius į gyvenimą išleido 59 abiturientus, o naujus mokslo metus čia sutiko 242 mokiniai (kadaise mokėsi per penkis šimtus). „Mokinių mažėjimą lemia ir rajono gyventojų mažėjimas. Be to, Kudirkos Naumiesčio skyrius yra kaime, toliau nuo didesnių gyvenviečių, todėl turime problemų su mokinių grupių komplektavimu. Žinoma, skyriui tenka konkuruoti su Smalininkų, Vilkijos, Kauno profesinėmis mokyklomis“, – kalbėjo R. Vadluga, pridurdamas, jog Marijampolėje ir Vilkaviškyje mokinių pakankamai.
MPRC pavaduotojo administracijos ir ūkio reikalams R. Vadlugos teiraujamės, ar verta investuoti į šį skyrių. „Kaip ir bet kurioje srityje, klaustukų yra daug. Lietuvoje yra nemažai profesinių mokyklų, kurios turi tiek pat mokinių ir toliau normaliai egzistuoja. Lietuvoje profesinis mokymas populiarėja, ryškėja tendencija išlaikyti profesines mokyklas. Šaliai reikia darbo rankų, – komentavo R. Vadluga. – Mes nemanome, kad reikėtų šį skyrių uždaryti vien dėl to, kad jis nutolęs nuo rajono centro. Tikime, kad renovacija bei MPRC plėtra duos tik pliusą. Pirmiausia – padės sutaupyti.“
R. Vadlugos įsitikinimu, profesinėms mokykloms išsilaikyti padėtų griežtesnė švietimo politika. Anot jo, trečdalis šalies moksleivių turėtų mokytis profesinėse mokyklose. „Gimnazijų direktoriai dažnai konkuruoja dėl mokinių. Nesvarbu, koks mokinys, svarbu, kad jis mokytųsi gimnazijoje. Iš kaimo mokyklėlės į gimnazijas suėję vaikai dažnai nepajėgia mokytis. Pastaruoju metu spalio–lapkričio mėnesiais MPRC pasipila mokinių prašymai priimti mokytis. Pernai priimta apie 30 tokių mokinių“, – kalbėjo R. Vadluga.
Giedrė Merčaitienė