Plokščių jaunimas laisvalaikį mokosi leisti kitaip

ploksciai jaunimasPlokščių mokykloje-daugiafunkciame centre nuo gegužės 15 d. įgyvendinamas Atvirų jaunimo erdvių projektas „M.E.S. – Mes esame savimi“. Per keletą mėnesių Plokščių krašto 14–29 metų  jaunimas turėjo nemažai galimybių susiburti ir aktyviai leisti laiką.
 
Nuotr. Centro psichologė Jūratė Stankaitytė jaunimui veda specialius seminarus.
 
Plokščių mokyklos-daugiafunkcio centro patalpose projekto koordinatoriai ir savanoriai jaunimo laukia trečiadienį ir penktadienį nuo 17 iki 20 val. Vienas iš projekto tikslų – į bendrą veiklą įtraukti kuo daugiau menkai motyvuotų, socialinę atskirtį patiriančių ar kitokių sunkumų turinčių jaunuolių.

Jaunimas vis aktyviau domisi galimybėmis kitaip leisti savo laisvalaikį, patys siūlo nemažai idėjų, todėl plečiasi užsiėmimų įvairovė, keičiasi nusistovėjusios jaunimo laisvalaikio leidimo formos. Kadangi bendruomenė nėra didelė, vis glaudžiai bendrauja skirtingo amžiaus ar skirtingų pomėgių turintis jaunimas. Atvirose jaunimo erdvėse įgyvendinta nemažai įvairių veiklų. Vienos jų buvo suplanuotos rengiant projektą, kitos pasiūlytos pačių jaunų žmonių. Jaunimas gana aktyviai įsitraukė į Nemuno pakrantės tvarkymą. Padėjo organizuoti vasarą vykusios miestelio šventės sportines varžybas ir patys jose aktyviai dalyvavo, turi galimybę lankytis vakariniuose renginiuose – kino vakaruose, diskotekose. Noriai sportuoja mokykloje esančioje sporto salėje bei lauko aikštyne, dalyvauja organizuojamose diskusijose, turistinėse išvykose, dalyvavo antrame Solidarumo bėgime.

Su jaunimu dirba ir mokyklos-daugiafunkcio centro psichologė Jūratė Stankaitytė, kuri veda seminarą apie asmenybinės brandos stiprinimą. Spalio mėnesį grupė Atvirų jaunimo erdvių lankytojų stebėjo Kauno „Žalgirio“ ir Krasnodaro „Lokomotiv-Kuban“ ekipų susitikimą „Žalgirio“ arenoje. Ateityje numatoma ir daugiau išvykų bei įdomių  užsiėmimų gimtajame miestelyje.

„Draugo“ inf.

Prenumeruok laikraščio el. versiją!

Orai Šakiuose

Kaip vertinate seimūno G. Surplio idėją liepos pirmąjį šeštadienį paskelbti Giminių diena?

klausimelis 06 11Irena iš Lukšių:

Manau, kad tolstančius giminaičius vargu ar kas begali suartinti, bet gal į naudą būtų. Galbūt pirmais metais ir neprigytų, bet ilgainiui taptų sava, žmonės kaip per kokias Jonines susieitų. Dabar tikrai daromės kaip robotukai – bėgi, bėgi... Pas mus aplinkoje silpnėja giminių ryšiai, net nežinau, kas dėl to kaltas, gal kompiuteriai, naujos technologijos. Žmonės pavargę, kažkas tikrai ne taip darosi. 

klausimelis 06 11 2

Antanas iš Šakių:

Teigiamai, šventės visada smagu. Nežinau, kaip ji galėtų būti švenčiama, manau, nuo giminių skaičiaus priklauso – turiu draugų, kur daug giminių, jie užsisako sodybas, šventė ne vienos dienos išeina. Aš nelabai daug giminių turiu, mažame rate išsitenkam, o ir šiaip, senas jau, nelabai kam įdomus... Manau, tokios progos gali svarbiomis tapti. Anksčiau kitaip būdavo, o dabar žmonės tolsta, kraustosi į užsienį jaunimas. Liūdna labai dėl to.


BlueYellow-baneris
 
sms
tu esi 350px
Mes vertiname jūsų privatumą
Mes naudojame slapukus. Kai kurie iš jų yra būtini svetainės veikimui, o kiti padeda mums tobulinti šią svetainę ir jūsų naršymo patirtį (stebėjimo slapukai). Galite patys nuspręsti, ar norite leisti slapukus, ar ne. Atkreipkite dėmesį, kad juos atmetę negalėsite naudotis visomis svetainės funkcijomis.