Mokykloms artėja nelengvos dienos

Penktadienį rajono savivaldybės taryba posėdžio metu patvirtino Švietimo įstaigų tinklo pertvarkos 2016–2020 m. bendrąjį planą.

Apie 2016 m. švietimo įstaigų pasikeitimus „Drauge“ jau buvo rašyta, tačiau iki 2020m. pokyčių bus ne ką mažiau. 2017 m. kol kas planuojamas vienas pasikeitimas – Lekėčių mokykla turėtų tapti mokykla-daugiafunkciu centru.

2018 m. pasikeitimų turėtų būti dar daugiau. Paluobių mokykla-daugiafunkcis centras bus reorganizuojamas į Griškabūdžio gimnazijos Paluobių mokyklos- daugiafunkcio centro skyrių. Taip nutiks, jei 2018 m. sausio mėn. bus priimtas sprendimas (įvertinus mokyklos finansinę būklę, mokinių skaičiaus perspektyvas bei po susitikimo su vietos bendruomene) dėl reorganizacijos.
 
Bene daugiausiai pokyčių turėtų įvykti 2019 m. Jei planas pasitvirtins, Žvirgždaičių progimnazija bus reorganizuojama į Griškabūdžio arba Kudirkos Naumiesčio Vinco Kudirkos gimnazijos pagrindinio ugdymo skyrių. Sprendimas, prie kurios gimnazijos bus jungiama progimnazija, bus priimtas įvertinus gimnazijų finansinę būklę, mokinių pavėžėjimo galimybes ir kitus rodiklius.

Tais pačiais metais Slavikų pagrindinę mokyklą planuojama reorganizuoti į Kudirkos Naumiesčio Vinco Kudirkos gimnazijos arba Šakių „Varpo“ mokyklos pagrindinio ugdymo skyrių. Prie kurios švietimo įstaigos bus prijungta mokykla, priklausys nuo gimnazijos ir „Varpo“ finansinės būklės, mokinių pavėžėjimo klausimo.

2019 m. planuojama Pedagoginę psichologinę tarnybą, jei bus sėkmingai vykdomos suaugusiųjų švietimo koordinatoriaus veiklos ir įvykdytos akreditacijos sąlygos, reorganizuoti į Švietimo pagalbos tarnybą. 2020m. planuojamas tinklo pertvarkos plano tikslinimas.

Tiesa, pasikeitus mokinių skaičiui, teisės aktams, nesant galimybės komplektuoti kurių nors klasių ir rajono savivaldybės tarybai nedavus leidimo komplektuoti klasių išimties tvarka, švietimo įstaigų tinklo pertvarkos planas gali būti koreguojamas ir švietimo įstaigų pertvarka gali būti vykdoma ir anksčiau nei nurodyta pertvarkos plane.

„Draugo“ inf.

Prenumeruok laikraščio el. versiją!

Orai Šakiuose

Penktadienį vyko Prezidento inauguracija. Ko palinkėtumėte?

klausimelis 07 16Vladas iš Šakių:

Visų pirma – sveikatos. Laimės ir sėkmės darbuose, ilgų, laimingų vadovavimo ir gyvenimo metų. Nelabai ko daugiau ir reikia, nes ir taip labai geras valstybės vadovas. Mačiau daug prezidentų, šitas tikrai linksmas žmogus, malonus – tik geras jo puses matau. Puikiai su užsienio politika tvarkosi, diplomatiškas. Džiaugiuosi, kad jį išrinko, o pačią inauguraciją, be abejo, stebėjau. 

klausimelis 07 16 2

Algis iš Slavikų:

O ką jam gali palinkėti? Aš iš kaimo, pensininkas, man vis tiek. Tegul vadovauja ir viskas. Normalus, geras Prezidentas, nieko nepridursi. Kai perrinko jį, džiaugiausi – jei būtų kas nors kitas atėjęs, vis tiek kitaip nieko nebūtų padaręs. Inauguracijos renginys, manau, svarbus, nes juk pats Prezidentas valstybei svarbus, jis galva, vadovas.


BlueYellow-baneris
 
sms
tu esi 350px
Mes vertiname jūsų privatumą
Mes naudojame slapukus. Kai kurie iš jų yra būtini svetainės veikimui, o kiti padeda mums tobulinti šią svetainę ir jūsų naršymo patirtį (stebėjimo slapukai). Galite patys nuspręsti, ar norite leisti slapukus, ar ne. Atkreipkite dėmesį, kad juos atmetę negalėsite naudotis visomis svetainės funkcijomis.