Šakių gimnazistai liūdesį keitė į judesį

nemokami apkabinimai
Vakar prie didžiosios „Maximos“ Šakių gimnazistai nustebino praeivius, surengdami nemokamų apkabinimų akciją. D. Pavalkio nuotr.


Šią savaitę Šakių „Žiburio“ gimnazijos bendruomenę draugėn subūrė tradicinis renginys – šiuolaikinio meno dienos „Plyta“. Nuo ankstesnių metų „Tuščia“ ir „Tyla“ temų šįkart pereita prie permainų – gimnazistai keitė „Liūdesį į judesį“. Jų neišgąsdino nei lietus, nei atšalęs oras. Tiesa, programą reikėjo šiek tiek pakoreguoti, tačiau moksleivių entuziazmas nuo to nė kiek nesumažėjo.
 
Pagrindiniai meno dienų organizatoriai, Šakių „Žiburio“ gimnazijos moksleiviai Emilija Puišytė, Aušrinė Balčiūnaitė, Atėnė Kutkaitė, Gražina Guzevičiūtė, Gabija Ėringytė ir Emilis Gorges prasitarė, kad pavadinimu „Liūdesį į judesį“ šiemet sau ir kitiems stengiamasi ištransliuoti žinią – nereikia liūdėti, kad porą metų dėl pandemijos meno dienos nevyko, geriau iš karto pereiti prie judesio.  

Emilija pasakojo, kad pirmadienis buvo dizaino diena. Į ją buvo pakviesta mados dizaino studentė, dizainerė Ula Aleksandravičiūtė, įdomiai pristačiusi savo veiklą, o mokyklos rūsyje vyko atsineštų drabužių dažymo dirbtuvėlės. Antradienį gimnazistai sulaukė svečių. Mokyklos aktų salėje vyko gyvas pasibuvimas su kraštiečių grupe „Abudu“.

Trečiadienį menų imtasi pasiraitojus rankoves – vieni gimnazistai dažė plytas bendrai mokinių piramidei gimnazijos kieme sukurti, kiti dalijosi savo literatūros kūriniais mokyklos bibliotekoje, treti su rajono menininke Egle Tamulyte (Aglaja Ray) triūsė gatvės meno dirbtuvėse „Liepsnotosios pelėdos sapnas“. Nors šis kūrinys turėjo atsirasti gimnazijos kieme ant sienos, tačiau pabjurus orui teko ieškoti kitos išeities. Pasak E. Tamulytės, puikiausią mintį pakišo buvęs gimnazistas Arvydas Strimaitis, atvaręs draugo furgoniuką.

Savaitei einant į pabaigą, ketvirtadienį, prie didžiosios „Maximos“ vyko nemokamų apkabinimų akcija, kurios metu praeiviai buvo kviečiami apsikabinti. Iš pradžių kiek nedrąsiai, bet vėliau, akcijai įsibėgėjant, nuotaika gerėjo, atsirado vis daugiau norinčių palaikyti šią iniciatyvą.  

Na, o šiandien finalas –  meno dienų uždarymo renginys, kurio metu buvęs gimnazistas, trumpametražių filmų kūrėjas Matas Petkūnas (Savimyla) pristatys savo kūrybą, vyks jo sukurtų filmų peržiūra.

„Draugo“ inf.

Prenumeruok laikraščio el. versiją!

Orai Šakiuose

Kaip vertinate seimūno G. Surplio idėją liepos pirmąjį šeštadienį paskelbti Giminių diena?

klausimelis 06 11Irena iš Lukšių:

Manau, kad tolstančius giminaičius vargu ar kas begali suartinti, bet gal į naudą būtų. Galbūt pirmais metais ir neprigytų, bet ilgainiui taptų sava, žmonės kaip per kokias Jonines susieitų. Dabar tikrai daromės kaip robotukai – bėgi, bėgi... Pas mus aplinkoje silpnėja giminių ryšiai, net nežinau, kas dėl to kaltas, gal kompiuteriai, naujos technologijos. Žmonės pavargę, kažkas tikrai ne taip darosi. 

klausimelis 06 11 2

Antanas iš Šakių:

Teigiamai, šventės visada smagu. Nežinau, kaip ji galėtų būti švenčiama, manau, nuo giminių skaičiaus priklauso – turiu draugų, kur daug giminių, jie užsisako sodybas, šventė ne vienos dienos išeina. Aš nelabai daug giminių turiu, mažame rate išsitenkam, o ir šiaip, senas jau, nelabai kam įdomus... Manau, tokios progos gali svarbiomis tapti. Anksčiau kitaip būdavo, o dabar žmonės tolsta, kraustosi į užsienį jaunimas. Liūdna labai dėl to.


BlueYellow-baneris
 
sms
tu esi 350px
Mes vertiname jūsų privatumą
Mes naudojame slapukus. Kai kurie iš jų yra būtini svetainės veikimui, o kiti padeda mums tobulinti šią svetainę ir jūsų naršymo patirtį (stebėjimo slapukai). Galite patys nuspręsti, ar norite leisti slapukus, ar ne. Atkreipkite dėmesį, kad juos atmetę negalėsite naudotis visomis svetainės funkcijomis.