Mokyklų ir darželių sujungimui nepritarė

salnaitis komisija
Griškabūdžio gimnazijos direktorius Arūnas Šalnaitis buvo kategoriškai prieš vienos įstaigos sukūrimą po keliais stogais ne tik todėl, kad keistųsi pavadinimas, reikėtų važinėti direktoriams į Registrų centrą, tiesiog daug rūpesčių prisidėtų nežinia dėl ko. D. Pavalkio nuotr.


Asta Saulė ŠULSKYTĖ

Antradienį savivaldybės salėje vyko Švietimo įstaigų tinklo pertvarkos komisijos posėdis. Jame pristatytas pasiūlymas padaryti vidaus struktūros pertvarką – sujungti mokyklas ir darželius į vieną įstaigą, tačiau komisijos nariams ši idėja nepasirodė patraukli, todėl nuspręsta kol kas nieko nekeisti.

Pasak savivaldybės Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vedėjo Dariaus Aštrausko, buvo laikotarpis, kai buvę savarankiški darželiai tapo mokyklų skyriais, o šiandien, vaikų skaičiui mažėjant, Kudirkos Naumiesčio Vinco Kudirkos gimnazijos direktorius Romualdas Vadluga pasiūlė skyrius panaikinti ir gimnaziją su darželiu sujungti į vieną įstaigą.

„Etatai išliktų, žmonės kaip dirbo, taip ir dirbtų. Gautųsi viena įstaiga, tik po keliais stogais“, – aiškino D. Aštrauskas.  

Biudžeto, turto ir strateginio planavimo skyriaus vedėjai Egidijai Grigaitienei paklausus, o ką tai duotų, Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vyriausiasis specialistas Gintaras Demenius paaiškino, kad nuo direktorių nusiimtų tam tikros ataskaitos, kurias jie teikia nuo mokyklos ir nuo skyriaus atskirai, pagal viešojo administravimo įstatymus sumažėtų popierizmo.

D. Aštrausko teigimu, pagal įstatymą skyrius turėtų turėti vedėją, o ne pavaduotoją ugdymui, to iki šiol nebuvo, tad prisidėtų papildomos išlaidos.

Savivaldybės Teisės, personalo ir civilinės metrikacijos skyriaus vedėja Jūratė Šneideraitienė domėjosi, ar paskaičiavo kas nors ekonomiškai, kas susitaupo. Pasak G. Demeniaus, niekas nesusitaupytų, nes viskas liktų taip pat, tik išnyktų darželių pavadinimai, neliktų „Vyturėlio“ ar „Ąžuoliuko“, o  pasidarytų viena įstaiga, pavyzdžiui, Gelgaudiškio pagrindinė mokykla.

Griškabūdžio gimnazijos direktorius Arūnas Šalnaitis kategoriškai pasisakė, kad darželis liktų gimnazijos skyriumi. Kaip atrodys, kai tėvai atves vaikus į darželį, o ant pastato bus užrašyta, kad gimnazija. Jam kilo klausimas, kaip tuomet būtų su Paluobiais? D. Aštrausko teigimu, tokios sąvokos, kaip darželis, įstatyme iš viso nėra – tik mokykla, gimnazija ir progimnazija.

„Ar mums dabar reikia verstis per galvą? Man kilo klausimų dėl Paluobių. Yra tokia pat grupė Slavikuose“, – kalbėjo pakeitimų reikalingumu suabejojęs ir vicemeras Darius Jakavičius.

Juo labiau, kad, G. Demeniaus tvirtinimu, Panemunių mokyklos-daugiafunkcio centro visi skyriai taip pat turi išlikti, jų negalima keisti.

Galiausiai paaiškėjo, kad sujungti mokyklą su skyriumi buvo ne R. Vadlugos, o gimnaziją tikrinusios auditorės mintis, tačiau ji į rekomendacijas nebuvo įrašyta, todėl, J. Šneideraitienės teigimu, tai nieko nereiškia.

Tarybos narė Violeta Simonavičienė teigė, kad labai sunku priimti sprendimą, nes vienos mokyklos būtų performuotos pagal vieną modelį, kitos – pagal kitą, vieni darželiai su mokyklom gali jungtis, o kiti negali.

Vicemeras siūlė „nesusikurti kažko papildomai, jei galima taip gyvent, kaip dabar yra“, juo labiau, kad tai nėra problema. Todėl Švietimo įstaigų tinklo pertvarkos komisija nusprendė kol kas nieko nekeisti.

Prenumeruok laikraščio el. versiją!

Orai Šakiuose

Antra olimpiada be Lietuvos krepšinio rinktinės. Kaip vertinate?

klausimelis 07 12Edmundas iš Šakių:

Visi lietuviai krepšinį žiūri, tai ir aš stebėjau, bet įspūdžiai labai blogi, nuotaikos liūdnos. Neįsivaizduoju, kodėl yra taip, kaip yra, bet kaltinti žaidėjų neskubu. Anksčiau parsiveždavo medalius, dabar be nieko liekame – pagal mane paruošime spragos atsiranda. Kaip bebūtų, nors Lietuva ir nepateko, Olimpines žaidynes vis tiek žiūrėsiu. 

klausimelis 07 12 2

Nerijus iš Gelgaudiškio:

Olimpinio atrankos turnyro nežiūrėjau, neturėjau laiko, bet šiaip situacija seku. Liūdna, kad negavo kelialapio į Olimpines žaidynes. Jau antrąjį kartą nepatenkame, sunku vertinti, kas čia atsitiko, kokios to priežastys. Pats kadaise žaidžiau, bet mėgėjiškai, mokyklos laikais. Nors dabar ir nebežaidžiu, bet krepšinis man vis tiek yra numeris vienas – ne be reikalo vadinamas antra religija.


BlueYellow-baneris
 
sms
tu esi 350px
Mes vertiname jūsų privatumą
Mes naudojame slapukus. Kai kurie iš jų yra būtini svetainės veikimui, o kiti padeda mums tobulinti šią svetainę ir jūsų naršymo patirtį (stebėjimo slapukai). Galite patys nuspręsti, ar norite leisti slapukus, ar ne. Atkreipkite dėmesį, kad juos atmetę negalėsite naudotis visomis svetainės funkcijomis.