Patvirtino ir drausminimo priemones, ir atostogas

Savivaldybės taryba dar gegužės mėnesio posėdyje patvirtino naują tvarką, kuri leis švietimo įstaigų vadovams lengviau organizuoti darbo laiką ir planuotis darbuotojų atostogas vasaros laikotarpiu.


Savivaldybės Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vedėjas Darius Aštrauskas tarybos nariams pristatė, kad darželių vadovams vasaros laikotarpiu tenka susidurti su iššūkiais. Ne paslaptis, kad apklausos metu daugelis tėvų deklaruoja, jog jų atžalos per vasarą darželį lankys, o suformavus grupes, jos realiai niekada nebūna užpildytos. Todėl kiekvienais metais tenka spręsti mitybos, nes užsakomi produktai, kurie turi galiojimo laiką, darbuotojų išleidimo atostogauti ir planuojamų  remonto darbų problemas.

„Tokiems tėvams, kurie galvoja, kad vieną dieną vaiką gali vesti į darželį, o kitą nevesti, nes vis tiek darželis dirba kasdien“, vedėjas pasiūlė drausminimo priemonę – nuo liepos 1 d. iki rugpjūčio 31 d. tėvai, nepranešę, kuriomis dienomis jų vaikas darželio nelankys, už ugdymą, išlaikymą bei maitinimą turės susimokėti nepriklausomai nuo vaiko lankytų dienų skaičiaus. Išimtis numatyta tik tiems vaikams, kurie ugdymo įstaigos negalės lankyti dėl ligos. Tokiu atveju tėvai privalės pristatyti šeimos gydytojo pažymą arba išrašą iš sistemos e.sveikata.

Rajono savivaldybės vicemero Dariaus Jakavičiaus teigimu, tai būtų saugiklis, kurio prašė Šakių ikimokyklinio ugdymo mokyklos „Maži žingsneliai“ direktorė, kad įstaiga vasaros metu galėtų valdyti vaikų srautus.   

Rajono savivaldybės taryba pritarė šiam prašymui ir davė leidimą vasaros laikotarpiu uždaryti tuos darželius, kurie įvertinus žmogiškuosius išteklius, planuojamus remonto darbus ir darželius lankančių vaikų tėvų poreikius, kitaip neturės galimybių išleisti atostogauti savo darbuotojų.

Nuo birželio 26 d. iki rugpjūčio 31 d. bus uždarytos ikimokyklinio / priešmokyklinio ugdymo grupės Šakių „Varpo“ mokyklos Slavikų pagrindinio ugdymo skyriuje, nuo liepos 3 d. iki rugpjūčio 31 d.  – Gelgaudiškio „Šaltinio“ specialiojo ugdymo centre, nuo birželio 2 d. iki rugpjūčio 18 d. – Panemunių mokyklos-daugiafunkcio centro Plokščių skyriuje, nuo liepos 1 d. iki liepos 31d. – Sintautų pagrindinės mokyklos ikimokyklinio ugdymo skyriuje „Vyturėlis“. Be to, čia numatyti ir remonto darbai, kurių neįmanoma padaryti, jei veikla būtų vykdoma. Čia planuojama pasinaudojant oras-vanduo sistema įrengti šildomas grindis, mažesni remontai numatyti ir kitose įstaigose.

Kiti rajono darželiai laikinai užsidaryti neketina, tačiau, kaip minėjo D. Aštrauskas, vasaros laikotarpiu darbą organizuos kitaip – vienos grupės veiks, kitos užsidarys ar susijungs, kad būtų suteikta galimybė visiems darbuotojams paatostogauti.

„Draugo“ inf.

Prenumeruok laikraščio el. versiją!

Orai Šakiuose

Antra olimpiada be Lietuvos krepšinio rinktinės. Kaip vertinate?

klausimelis 07 12Edmundas iš Šakių:

Visi lietuviai krepšinį žiūri, tai ir aš stebėjau, bet įspūdžiai labai blogi, nuotaikos liūdnos. Neįsivaizduoju, kodėl yra taip, kaip yra, bet kaltinti žaidėjų neskubu. Anksčiau parsiveždavo medalius, dabar be nieko liekame – pagal mane paruošime spragos atsiranda. Kaip bebūtų, nors Lietuva ir nepateko, Olimpines žaidynes vis tiek žiūrėsiu. 

klausimelis 07 12 2

Nerijus iš Gelgaudiškio:

Olimpinio atrankos turnyro nežiūrėjau, neturėjau laiko, bet šiaip situacija seku. Liūdna, kad negavo kelialapio į Olimpines žaidynes. Jau antrąjį kartą nepatenkame, sunku vertinti, kas čia atsitiko, kokios to priežastys. Pats kadaise žaidžiau, bet mėgėjiškai, mokyklos laikais. Nors dabar ir nebežaidžiu, bet krepšinis man vis tiek yra numeris vienas – ne be reikalo vadinamas antra religija.


BlueYellow-baneris
 
sms
tu esi 350px
Mes vertiname jūsų privatumą
Mes naudojame slapukus. Kai kurie iš jų yra būtini svetainės veikimui, o kiti padeda mums tobulinti šią svetainę ir jūsų naršymo patirtį (stebėjimo slapukai). Galite patys nuspręsti, ar norite leisti slapukus, ar ne. Atkreipkite dėmesį, kad juos atmetę negalėsite naudotis visomis svetainės funkcijomis.