Rajono jaunimas noriai renkasi pusmetį trunkantį nuotykį

Jaunimas ir savanorystė – neatsiejami. Kada, jei ne dabar? Mūsų rajono jaunimas išmėginti savo jėgas gali labai skirtingose srityse – turime net 11 akredituotų, savanorius priimančių organizacijų. Tereikia registruotis Jaunimo savanoriškoje tarnyboje. Šių metų pirmąjį pusmetį įsipareigojo savanoriauti penki, antrąjį save išmėginti panoro aštuoni jauni žmonės.
 
Pasak Jaunimo savanoriškos tarnybos mentorės Juditos Ambrasienės, jau penktus metus iš eilės koordinuojančios savanoriškas veiklas, jaunimas noriai renkasi pusę metų trunkantį gyvenimo nuotykį. Tiesa, savanoriauti norinčių jaunuolių skaičius kaskart banguoja. Anot pašnekovės, „praeitų metų antras pusmetis buvo visiškai tuščias“, o štai pakilimo sulaukta 2020 m. pirmąjį pusmetį, kai ne tik savanoriams, bet ir visam pasauliui reikėjo priimti daug iššūkių dėl COVID-19 pandemijos. Tada, pasak mentorės, net 15 savanoriauti pradėjusių jaunų žmonių „turėjo pereiti į nuotolį, kuriam Jaunimo savanoriška tarnyba buvo nepasiruošusi“, tačiau po karantino iki šiol dar niekada nebuvo vienu metu susirinkęs toks didelis savanorių skaičius.

Pasibaigus karantinui ir gyvenimui sugrįžtant į savo vėžes, jaunimas labai norėjo savanoriauti Šakių ligoninėje, tačiau kiekviena akredituota organizacija turi ribotą galimybę, nes joms nustatomas limitas, kiek per vieną pusmetį gali priimti savanorių. Kaip paaiškino J. Ambrasienė, daugiausiai du–tris, tad norus kartais tenka ir apriboti. Juo labiau, kad yra iš ko rinktis – rajone, kaip minėta, šiuo metu turime 11 savanorius priimančių organizacijų. Mentorė džiaugėsi, kad šiais metais jų gretas papildė ir Šakių „Caritas“, nes, jaunimui pareiškus norą čia savanoriauti, organizacijai nieko kito nebeliko – tik užpildyti paraišką.

Juk būna situacijų, kai susipykstama, nepritampama, ar vaikas nusivilia, supratęs, kad tai visiškai ne jo sfera. Kas tada? Mentorės teigimu, savanoriaujantis jaunimas gali pakeisti organizaciją, bet tik vieną kartą, nes ilgalaike savanoryste yra traktuojamas ne mažesnis nei trijų mėnesių laikotarpis. Be to, kai akredituojasi tokios įstaigos kaip Šakių kultūros centras ar Šakių viešoji biblioteka, kurios turi daug padalinių, jaunimas turi galimybę savanoriauti savo gyvenamojoje vietoje, nebūtinai Šakiuose.

Šį pusmetį šešių mėnesių trukmės (240 val.) savanorišką tarnybą baigia ir pažymėjimus, suteikiančius 0,25 stojamojo balo pripažinimą stojant į pirmosios pakopos studijas, netrukus gaus penkios merginos – dvi sukosi Šakių kultūros centre, dvi savanoriavo Šakių viešojoje bibliotekoje (viena buvo pasirinkusi Lukšių padalinį), viena buvo pasirinkusi Šakių vaikų dienos centrą „Šypsenos“.

Antrąjį pusmetį savanoriauti registravosi aštuoni jauni žmonės – penkios merginos ir du vaikinai. Mentorės teigimu, savo savanoriškoms veikloms jie rinkosi Šakių viešosios bibliotekos padalinius Kudirkos Naumiestyje ir Gelgaudiškyje, Šakių „Caritą“, Šakių socialinių paslaugų centrą ir Šakių kultūros centro Gelgaudiškio padalinį.

„Regionuose ir didžiuosiuose miestuose yra visiškai skirtingi požiūriai į savanorystę. Vilnius, Kaunas susidūrė su tuo, kad jaunuoliai laukia eilėse pagal akredituotų organizacijų skaičių“, –pasakojo J. Ambrasienė, pridurdama, kad Jaunimo reikalų agentūra iš Jaunimo savanoriškos tarnybos programos finansuos tik tris vietas, o likusioms penkioms teks pasiprašyti pinigų iš rajono savivaldybės biudžeto.

„Draugo“ inf.

Prenumeruok laikraščio el. versiją!

Orai Šakiuose

Ar esame drąsūs kreiptis emocinės pagalbos?

klausimelis 11 12Genė iš Naudžių:

Manau, reikia išdrįsti kreiptis pas specialistus. Pati kreipiausi, kai man buvo sunku. Ir padėjo. Dabar puikiai jaučiuosi. Esu girdėjusi apie savitarpio pagalbos grupes. Manau, nereikia visko savyje laikyti, o kreiptis pagalbos. Jei žmonės neskaito laikraščių, nežiūri jokių informacijų, nesinaudoja internetu, tai ir nežino, kur galima kreiptis pagalbos. Karas Ukrainoje mano emocinės savijautos lyg ir nepaveikė. 

klausimelis 11 12 2

Renata iš Šakių:

Visuomenėje dar yra stereotipai, baimė, kad nesupras, kad būsim pasmerkti, jei kreipsimės emocinės pagalbos. Pažįstu žmonių, kurie sunkiu momentu geriau nutylės, pakentės. Netgi kreiptis pas psichiatrą ne visi išdrįstame. Apie emocinės pagalbos grupes, veikiančias Šakiuose, negirdėjau. Bet jeigu yra grupė užaugusiems alkoholikų ar kitokioje disfunkcinėje šeimoje, tai gerai. Labai svarbu kalbantis išsivalyti tą skausmą. Tik kiek išdrįs ateiti? Kaip skatinti visuomenę?

europos pulsas350px

nuoma350px 
 
 11 21

BlueYellow-baneris
 
sms
tu esi 350px

lt72 3
Mes vertiname jūsų privatumą
Mes naudojame slapukus. Kai kurie iš jų yra būtini svetainės veikimui, o kiti padeda mums tobulinti šią svetainę ir jūsų naršymo patirtį (stebėjimo slapukai). Galite patys nuspręsti, ar norite leisti slapukus, ar ne. Atkreipkite dėmesį, kad juos atmetę negalėsite naudotis visomis svetainės funkcijomis.