Jaunųjų šaulių stovyklos iššūkius įveikia ne kiekvienas

stovykla sauliai2
Stovyklautojai kone savaitę tobulino įgūdžius bei sėmėsi žinių išbandydami įvairias veiklas. Viena iš jų – pažintis su ugniagesių gelbėtojų darbu. Organizatorių nuotr.


Lina POŠKEVIČIŪTĖ

Praeitą savaitę Suvalkijos šaulių 4-oji rinktinė beveik 200 stovyklautojų sukvietė į Jaunųjų šaulių pirmos ir antros pakopos ugdymo stovyklą Būblelių kaime – čia jaunieji Marijampolės apskrities šauliai net šešias dienas sėmėsi žinių, tobulino įgūdžius. Stovyklavo ir apie 50 mūsų rajono jaunuolių iš Sintautų, Kudirkos Naumiesčio, Gelgaudiškio bei Šakių mokyklų.

Stovyklautojai įsikūrė Marijampolės profesinio rengimo centro Kudirkos Naumiesčio skyriuje. Kaip pasakojo Suvalkijos šaulių 4-osios rinktinės vado pavaduotoja gr. Vytė Kazelytė, savaitę kartu stovyklauja jau esami jaunieji šauliai, kurie ruošiasi baigti pirmos, antros pakopos kursą, ir moksleiviai-kandidatai, norintys tapti jaunaisiais šauliais.

Po iškilmingo stovyklos atidarymo jaunuoliai kibo į veiklas: mokėsi rikiuotės elementų, saugaus elgesio su ginklais taisyklių, išmėgino savo taiklumą šaudymo iš pneumatinio ginklo užsiėmimuose, taip pat mokėsi įkurti laužą, įrengti pastogę bei vykdyti žygius. Stovyklautojai susitiko su Lietuvos kalėjimų tarnybos, Krašto apsaugos savanorių pajėgų, Lietuvos karo prievolės atstovais.

„Jaunuoliai keliasi septintą ryte, visi eina į rytinę mankštą, po to praustis, pusryčiauja, vėliau pagal dienotvarkę vyksta užsiėmimai. Vakare stovyklaujama iki vienuoliktos, po vakarinio patikrinimo – miegas“, – dienotvarkės detales vardija pašnekovė.
Teiraujamės jos, ar motyvuoti vaikai renkasi Jaunųjų šaulių stovyklą. Gr. Vytė Kazelytė neslepia – iš stovyklos, šiai nepasibaigus, išvyko apie 20 jaunuolių.

„Dalis jų – tai stovyklautojai svečiai, kurie nėra susidūrę su šauliškom veiklom ir nežinojo, kas stovykloje vyks. Galbūt nepatiko griežtumas, tvarka. Antras dalykas – šiame mokyklos pastate praktiškai nėra interneto, be kurio daugelis negalėjo išbūti, nes negalėjo prieš miegą pasinaudoti, pažaisti“, – atskleidžia moteris.

Anot jos, stovyklautojams buvo siūlomos ir laisvesnės veiklos: vieną karštą popietę, kad atsivėsintų, žaidė vandens karą, kitą dieną žiūrėjo pačių kurtus filmukus ir panašiai.

 „Galiu pasakyti, kad į Šaulių sąjungą norinčių įstoti ypač padaugėjo tik prasidėjus karui Ukrainoje. Šiuo metu rinktinėje apie 400 šaulių, apie 540 jaunųjų šaulių. Ir pabuvę šioje stovykloje apie 40 vaikų rengiasi duoti pasižadėjimus“, – pasakoja šaulė.

Priešpaskutinę stovyklos dieną pakalbintas sintautiškis Simonas Duoba sakė, kad dar būdamas penktokas atėjo į Jaunųjų šaulių būrelį:

„Trūko kažkaip veiklos. Be abejo, labai praverčia šioje organizacijoje įgyta praktika, kuri gali gyvenime praversti. Šioje stovykloje susiradau ir daug draugų.“

 Jaunuosius šaulius taip pat aplankė ir užsiėmimus vedė kitų sukarintų struktūrų padalinių atstovai. Popietę stovyklos dalyvius nudžiugino Šakių bei Kudirkos Naumiesčio ugniagesių gelbėtojų vizitas, kurio metu stovyklautojai buvo supažindinti su ugniagesių gelbėtojų darbu, apžiūrėjo jų gaisrinę ir gelbėjimo techniką, ypač daug džiaugsmo sukėlė gaisrinio švirkšto lietus, kuris visus atgaivino ir nuprausė, suteikė naujų jėgų.

Kalbinta jaunoji šaulė, keturiolikmetė gelgaudiškietė Rytė Rinkevičiūtė taip pat prasitarė, kad prieš ketverius metus ją sužavėjo šaulietiškos veiklos, o šioje stovykloje ypač džiugina užmegztos naujos pažintys.

„Stovyklos padeda sustiprėti fiziškai, išugdyti valią, discipliną, pagarbos jausmą“, – sakė mergina.

Paskutinę dieną išlaikiusieji testą jaunuoliai gavo pirmosios ir antrosios pakopos jaunojo šaulio pažymėjimus – patvirtinimą, kad mokslai baigti. Jų laukia aukštesnės pakopos pratybos. Stovyklos uždarymo ceremonijos metu dalis stovyklautojų duodami pasižadėjimą įsijungė į šaulių gretas ir išvažiavo namo ne kaip stovyklautojai ar svečiai, bet jau kaip jaunieji šauliai.

Prenumeruok laikraščio el. versiją!

Orai Šakiuose

Kaip vertinate seimūno G. Surplio idėją liepos pirmąjį šeštadienį paskelbti Giminių diena?

klausimelis 06 11Irena iš Lukšių:

Manau, kad tolstančius giminaičius vargu ar kas begali suartinti, bet gal į naudą būtų. Galbūt pirmais metais ir neprigytų, bet ilgainiui taptų sava, žmonės kaip per kokias Jonines susieitų. Dabar tikrai daromės kaip robotukai – bėgi, bėgi... Pas mus aplinkoje silpnėja giminių ryšiai, net nežinau, kas dėl to kaltas, gal kompiuteriai, naujos technologijos. Žmonės pavargę, kažkas tikrai ne taip darosi. 

klausimelis 06 11 2

Antanas iš Šakių:

Teigiamai, šventės visada smagu. Nežinau, kaip ji galėtų būti švenčiama, manau, nuo giminių skaičiaus priklauso – turiu draugų, kur daug giminių, jie užsisako sodybas, šventė ne vienos dienos išeina. Aš nelabai daug giminių turiu, mažame rate išsitenkam, o ir šiaip, senas jau, nelabai kam įdomus... Manau, tokios progos gali svarbiomis tapti. Anksčiau kitaip būdavo, o dabar žmonės tolsta, kraustosi į užsienį jaunimas. Liūdna labai dėl to.


BlueYellow-baneris
 
sms
tu esi 350px
Mes vertiname jūsų privatumą
Mes naudojame slapukus. Kai kurie iš jų yra būtini svetainės veikimui, o kiti padeda mums tobulinti šią svetainę ir jūsų naršymo patirtį (stebėjimo slapukai). Galite patys nuspręsti, ar norite leisti slapukus, ar ne. Atkreipkite dėmesį, kad juos atmetę negalėsite naudotis visomis svetainės funkcijomis.