Naujam startui pasiruošusios ne visos rajono švietimo įstaigos

vadluga darbai
Kudirkos Naumiesčio Vinco Kudirkos gimnazijos direktorius Romualdas Vadluga apgailestavo, kad du mėnesius teko laukti, kol pavyko nutraukti sutartį su viešuosius pirkimus laimėjusia įmone, kuri išgriovė mokyklos valgyklą ir dingo. Toliau tęsti darbus sutiko šakiečių bendrovė „MC Solution“, tad juos geriausiu atveju planuojama pabaigti iki rugsėjo vidurio. D. Pavalkio nuotr.

Asta Saulė ŠULSKYTĖ

Kol mokiniai per vasarą atostogavo, mokyklose virė darbas, kad jie galėtų sugrįžti į atsinaujinusias, suremontuotas erdves. Vienos švietimo įstaigos jau gali atsikvėpti ir ramiai laukia sugrįžtančių vaikų, kitos skuba iki rugsėjo 1-osios pabaigti pradėtus remonto darbus. Tačiau ne visur jie vyksta taip, kaip tikėtasi. O štai Kudirkos Naumiesčio Vinco Kudirkos gimnazija turi didelį galvos skausmą – užstrigo valgyklos ir virtuvės patalpų renovacija.

Vinco Kudirkos gimnazijos direktorius Romualdas Vadluga sako, kad valgyklą perdaryti susiplanavo dar praėjusiais metais, nes Nacionalinis visuomenės sveikatos centras seniai „tarkavo“. Tam iš savivaldybės biudžeto buvo skirti 55 tūkst. eurų. Tačiau ir patys viešieji pirkimai valgyklos renovacijai buvo nesėkmingi.

„Laimėjo viena kompanija, kuri atsisakė pasirašyti sutartį. Tada savivaldybė organizavo kitą konkursą. Laimėjo firma, su kuria buvo pasirašyta sutartis. Joje buvo numatyta, kad darbai prasidės pasibaigus mokslo metams, ne anksčiau, nes dar maitinami mokiniai. Darbininkai atvažiavo, viską išsigriovė ir išvažiavo. Rašėm raštus, skambinom, ieškojom, o jie sakė: „ Jo, jo, dirbam, atvažiuojam“, – prisiminė direktorius, teigdamas, kad laukė tol, kol pasibaigė sutarties terminai, nes iki tol jos nė negalėjo nutraukti, tą galėjo padaryti nebent per teismus.

R. Vadlugos teigimu, įsivėlus į teisminius ginčus, viskas užtruktų, o daryti nieko vis tiek negalėtum, be to, anot įstaigos vadovo, jei tai būtų kokia sporto ar aktų salė, gal iš principo ir galima įrodinėti tiesą, bet čia vaikų maitinimas. Ir taip du mėnesius darbai nejudėjo. Per tiek laiko buvo susitarta sutvarkyti valgyklą. Tik rugpjūčio 16 d., kai pasibaigė terminai, pagaliau pavyko susitarti dėl sutarties nutraukimo. Tada buvo suskubta suktis iš padėties – daryti naujus mažos vertės pirkimus. Ir pagaliau nesėkmių ratas baigėsi, nes, pasak R. Vadlugos, „pavyko susiderėti su vietine šakiečių bendrove „MC Solution“.

„Gelbėja mus iš visų pusių, tai dabar šturmuojam. Nors vyrai dirba tik trečia diena, tačiau jau labai daug padarė“, – džiaugėsi direktorius, apgailestaudamas, kad iki rugsėjo 1-osios, net ir labai stengiantis, remonto darbų pabaigti nepavyks, nes to padaryti neįmanoma tiesiog technologiškai – reikia laiko glaistui, dažams išdžiūti, nudažyti viena eile irgi neužtenka, o kur dar pakabinamos lubos, gindys, virtuvės remontas, tačiau jau gauta didelė dalis naujos virtuvės įrangos maisto gaminimui, nauji valgyklos baldai.

Gimnazijos vadovas neslėpė nusivylimo – sugrįžę į mokyklą vaikai negaus karšto maisto, tačiau tikimasi, kad neilgai. Visus darbus planuojama pabaigti iki rugsėjo vidurio. Direktorius viliasi, kad tėvai ir vaikai supras ir šį laikotarpį pasirūpins pietumis patys – įsidės iš namų maisto dėžutę. Tiems, kurie gauna nemokamą maitinimą, bus atiduotas sausas davinys. Ikimokyklinukams, priešmokyklinukams, kurie nuo naujų mokslo metų iš darželio bus perkelti į mokyklos patalpas, ir pirmokams bei antrokams bus ieškoma galimybių karštą maistą pagaminti darželio valgykloje. Reikia pasidžiaugti, kad ji, planuojant sujungti abi virtuves į vieną, esančią gimnazijoje, liko neišardyta.

Reikia pastebėti, kad Kudirkos Naumiesčio Vinco Kudirkos gimnazija mus pasitiko ne tik su liūdnomis žiniomis. Yra ir gerų naujienų. Kapitaliai sutvarkyta viena darželio grupė, įrengta nauja patalpa priešmokyklinukams, išdažyti koridoriai ir laiptinės, planuojama pakeisti ir vestibiulio baldus. Mokinių laukia naujovės. Viena iš jų – ant vestibiulio sienos įrengta interaktyvioji biblioteka, kurioje galima surasti visas mokyklinės literatūros knygas, ant kurių uždėtas QR kodas. Jį nuskaičius, į telefoną atsiunčiama elektroninė knyga, kurios nereikės ieškoti mokyklos bibliotekoje.

Naujiems mokslo metams ruošėsi ir kitos rajono švietimo įstaigos. Nebuvo nė vienos, kurioje nebūtų vykęs bent kosmetinis remontas. Daugelis pabaigusios darbus laukia sugrįžtančių vaikų. Į pabaigą remonto darbai ir Sintautų pagrindinės mokyklos ikimokykliniame skyriuje „Vyturėlis“, kur trijose grupėse buvo įrengtos šildomos grindys, o valgyklą, kurioje bus gaminamas maistas ne tik darželinukams, bet ir mokiniams, tikimasi trūks plyš sutvarkyti iki rugsėjo 1-osios.

Šakių „Žiburio“ gimnazija taip pat baigia pradėtus darbus, tačiau pamokų naujai suremontuotoje sporto salėje reikės dar šiek tiek luktelėti. Direktorius Robertas Sakas patikino, kad ugdymo kokybė nenukentės, nes mokiniams pamokos rugsėjį dar vyksta stadione.

Prenumeruok laikraščio el. versiją!

Orai Šakiuose

Kaip vertinate seimūno G. Surplio idėją liepos pirmąjį šeštadienį paskelbti Giminių diena?

klausimelis 06 11Irena iš Lukšių:

Manau, kad tolstančius giminaičius vargu ar kas begali suartinti, bet gal į naudą būtų. Galbūt pirmais metais ir neprigytų, bet ilgainiui taptų sava, žmonės kaip per kokias Jonines susieitų. Dabar tikrai daromės kaip robotukai – bėgi, bėgi... Pas mus aplinkoje silpnėja giminių ryšiai, net nežinau, kas dėl to kaltas, gal kompiuteriai, naujos technologijos. Žmonės pavargę, kažkas tikrai ne taip darosi. 

klausimelis 06 11 2

Antanas iš Šakių:

Teigiamai, šventės visada smagu. Nežinau, kaip ji galėtų būti švenčiama, manau, nuo giminių skaičiaus priklauso – turiu draugų, kur daug giminių, jie užsisako sodybas, šventė ne vienos dienos išeina. Aš nelabai daug giminių turiu, mažame rate išsitenkam, o ir šiaip, senas jau, nelabai kam įdomus... Manau, tokios progos gali svarbiomis tapti. Anksčiau kitaip būdavo, o dabar žmonės tolsta, kraustosi į užsienį jaunimas. Liūdna labai dėl to.


BlueYellow-baneris
 
sms
tu esi 350px
Mes vertiname jūsų privatumą
Mes naudojame slapukus. Kai kurie iš jų yra būtini svetainės veikimui, o kiti padeda mums tobulinti šią svetainę ir jūsų naršymo patirtį (stebėjimo slapukai). Galite patys nuspręsti, ar norite leisti slapukus, ar ne. Atkreipkite dėmesį, kad juos atmetę negalėsite naudotis visomis svetainės funkcijomis.