Nemokamai plaukti mokysis tik antrokai

Nuo rugsėjo 11 d. Šakių jaunimo kūrybos ir sporto centre (JKSC) startuoja plaukimo projektas „Mokėk plaukti ir saugiai elgtis vandenyje“. Jį įgyvendinant nemokamai plaukti bus mokomi visi rajono antrų klasių mokiniai.

Pasak Šakių JKSC direktorės Romos Paškevičiūtės, išmokti plaukti naudinga ne tik dėl sveikatos, tai ir gera skendimo prevencija. Atlikta skendimo priežasčių analizė atskleidė pagrindines nelaimingų atsitikimų vandenyje priežastis. Pagrindinė jų – nemokėjimas plaukti (40 proc. žuvusiųjų).
 
Per plaukimo pamokas mokiniai išmoks saugiai elgtis vandenyje, išsiugdys gyvybiškai svarbius ir reikalingus plaukimo įgūdžius, išmoks būti atsakingi ne tik už save, bet ir už aplinkinius, laikytis saugaus elgesio taisyklių.

Išmokti plaukti, atrodo, ne tokia ir sudėtinga užduotis. Anksčiau ar vėliau plaukti išmoksta kiekvienas vaikas, tačiau ar jie išmoksta tik elementariai išsilaikyti vandenyje, ar iš karto taisyklingai plaukti, priklauso ir nuo pačių vaikų fizinio parengimo, tikslų, imlumo, psichologinių savybių. Svarbu ir tai, kad nuo pat pradžios mokytų plaukti specialistas. Šiemet baseine dirbs keturi plaukimo mokytojai – Aurelijus Marčiulionis, Arnas Marčiulionis, Agnė Stanislovaitytė ir Robertas Jakaitis.

Nemokamos plaukimo pamokos antrokams vyks visus mokslo metus, tačiau jų mokymosi įstaigos turės pasirūpinti vaikų atvežimu iki Šakių JKSC. R. Paškevičiūtės teigimu, vieni bus mokomi iš Lietuvos plaukimo federacijos finansuojamo projekto „Mokėk plaukti ir saugiai elgtis vandenyje“, kiti iš rajono savivaldybės biudžeto lėšų.

Išmokti plaukti baseine gali visi visų amžiaus grupių vaikai, tačiau už šias paslaugas reikės susimokėti. Iki rugsėjo 14 d. renkamos naujos plaukimo grupės, sąrašai greitai pildosi. Praėjusiais metais baseine plaukti išmoko per 150 įvairaus amžiaus vaikų iš mūsų ir kaimyninio Jurbarko rajono. Tikimasi, kad ir šiais metais norinčių netrūks.

„Draugo“ inf.

Prenumeruok laikraščio el. versiją!

Orai Šakiuose

Kaip vertinate seimūno G. Surplio idėją liepos pirmąjį šeštadienį paskelbti Giminių diena?

klausimelis 06 11Irena iš Lukšių:

Manau, kad tolstančius giminaičius vargu ar kas begali suartinti, bet gal į naudą būtų. Galbūt pirmais metais ir neprigytų, bet ilgainiui taptų sava, žmonės kaip per kokias Jonines susieitų. Dabar tikrai daromės kaip robotukai – bėgi, bėgi... Pas mus aplinkoje silpnėja giminių ryšiai, net nežinau, kas dėl to kaltas, gal kompiuteriai, naujos technologijos. Žmonės pavargę, kažkas tikrai ne taip darosi. 

klausimelis 06 11 2

Antanas iš Šakių:

Teigiamai, šventės visada smagu. Nežinau, kaip ji galėtų būti švenčiama, manau, nuo giminių skaičiaus priklauso – turiu draugų, kur daug giminių, jie užsisako sodybas, šventė ne vienos dienos išeina. Aš nelabai daug giminių turiu, mažame rate išsitenkam, o ir šiaip, senas jau, nelabai kam įdomus... Manau, tokios progos gali svarbiomis tapti. Anksčiau kitaip būdavo, o dabar žmonės tolsta, kraustosi į užsienį jaunimas. Liūdna labai dėl to.


BlueYellow-baneris
 
sms
tu esi 350px
Mes vertiname jūsų privatumą
Mes naudojame slapukus. Kai kurie iš jų yra būtini svetainės veikimui, o kiti padeda mums tobulinti šią svetainę ir jūsų naršymo patirtį (stebėjimo slapukai). Galite patys nuspręsti, ar norite leisti slapukus, ar ne. Atkreipkite dėmesį, kad juos atmetę negalėsite naudotis visomis svetainės funkcijomis.