Nemokamai plaukti mokysis tik antrokai

Nuo rugsėjo 11 d. Šakių jaunimo kūrybos ir sporto centre (JKSC) startuoja plaukimo projektas „Mokėk plaukti ir saugiai elgtis vandenyje“. Jį įgyvendinant nemokamai plaukti bus mokomi visi rajono antrų klasių mokiniai.

Pasak Šakių JKSC direktorės Romos Paškevičiūtės, išmokti plaukti naudinga ne tik dėl sveikatos, tai ir gera skendimo prevencija. Atlikta skendimo priežasčių analizė atskleidė pagrindines nelaimingų atsitikimų vandenyje priežastis. Pagrindinė jų – nemokėjimas plaukti (40 proc. žuvusiųjų).
 
Per plaukimo pamokas mokiniai išmoks saugiai elgtis vandenyje, išsiugdys gyvybiškai svarbius ir reikalingus plaukimo įgūdžius, išmoks būti atsakingi ne tik už save, bet ir už aplinkinius, laikytis saugaus elgesio taisyklių.

Išmokti plaukti, atrodo, ne tokia ir sudėtinga užduotis. Anksčiau ar vėliau plaukti išmoksta kiekvienas vaikas, tačiau ar jie išmoksta tik elementariai išsilaikyti vandenyje, ar iš karto taisyklingai plaukti, priklauso ir nuo pačių vaikų fizinio parengimo, tikslų, imlumo, psichologinių savybių. Svarbu ir tai, kad nuo pat pradžios mokytų plaukti specialistas. Šiemet baseine dirbs keturi plaukimo mokytojai – Aurelijus Marčiulionis, Arnas Marčiulionis, Agnė Stanislovaitytė ir Robertas Jakaitis.

Nemokamos plaukimo pamokos antrokams vyks visus mokslo metus, tačiau jų mokymosi įstaigos turės pasirūpinti vaikų atvežimu iki Šakių JKSC. R. Paškevičiūtės teigimu, vieni bus mokomi iš Lietuvos plaukimo federacijos finansuojamo projekto „Mokėk plaukti ir saugiai elgtis vandenyje“, kiti iš rajono savivaldybės biudžeto lėšų.

Išmokti plaukti baseine gali visi visų amžiaus grupių vaikai, tačiau už šias paslaugas reikės susimokėti. Iki rugsėjo 14 d. renkamos naujos plaukimo grupės, sąrašai greitai pildosi. Praėjusiais metais baseine plaukti išmoko per 150 įvairaus amžiaus vaikų iš mūsų ir kaimyninio Jurbarko rajono. Tikimasi, kad ir šiais metais norinčių netrūks.

„Draugo“ inf.

Prenumeruok laikraščio el. versiją!

Orai Šakiuose

Ar prisiimti atsakomybę atsistatydinant yra tinkamas sprendimas?

klausimelis 04 12Danutė iš Paluobių:

Atsistatydinti – lengviausias kelias. Nemanau, kad toks požiūris yra teisingas. Geriau, kad ministrai patys išspręstų susidariusias problemas, nes iki jų kadencijos pabaigos liko labai mažai laiko. 

klausimelis 04 12 2

Vytautas iš Lepšių:

Nelabai. Jei prisidirbi, tai turi pats ir ištaisyt, išsisrėbt tą košę, o ne trauktis. Nors kas žino, kodėl taip nutinka. Gal ministrai nesusikalba su Vyriausybe.


BlueYellow-baneris
 
TKV sakiai350
sms
Mes vertiname jūsų privatumą
Mes naudojame slapukus. Kai kurie iš jų yra būtini svetainės veikimui, o kiti padeda mums tobulinti šią svetainę ir jūsų naršymo patirtį (stebėjimo slapukai). Galite patys nuspręsti, ar norite leisti slapukus, ar ne. Atkreipkite dėmesį, kad juos atmetę negalėsite naudotis visomis svetainės funkcijomis.