Parems 14 studentų

Posėdžiavusi savivaldybės Studijų rėmimo komisija nusprendė socialinę stipendiją skirti 14 pažangių rajono studentų iš sunkiai besiverčiančių šeimų.

Pasak rajono savivaldybės jaunimo reikalų koordinatorės Danutės Jurgutienės, rudens semestrui studijų stipendija skirta 14 studentų – aštuoniems pirmakursiams, kurių atestatų vidurkiai ne mažesni nei 8,5 balo, keturiems antrakursiams ir dviem trečiakursiams, kurių mokymosi vidurkiai ne mažesni nei 8 balai. Tiesa, parama nėra didelė – 64 eurai per mėnesį.
 
„Neramina tai, kad šeimų skurdo lygis didėja ir yra studentų iš labai sunkiai besiverčiančių šeimų, turinčių labai mažas mėnesio pajamas“, – apgailestavo D. Jurgutienė svarstydama, kaip padėti toms šeimoms išleisti vaikus į mokslus, todėl, skirstant ateinančių metų savivaldybės biudžetą, planuojama kelti šį klausimą ir ieškoti galimybių padidinti stipendijų fondą.

Jaunimo reikalų koordinatorės teigimu, buvo labai daug besikreipiančių, kurie galėjo teikti paraiškas stipendijoms gauti, nes nuo šių metų birželio 3 d. buvo pakeisti Studijų rėmimo nuostatai – sumažintas pažymių vidurkio balas nuo 8,5 iki 8.

Pavasario semestrui socialinės stipendijos skirtos taip pat 14 studentų, tik mėnesinė išmoka jiems buvo dar mažesnė – 51 euras. Tad per metus bus paremti 28 jauni žmonės, siekiantys aukštojo išsilavinimo.

Iš viso nuo 2006 m. iš rajono savivaldybės biudžeto socialines stipendijas yra gavę per 300 studentų.

„Draugo“ inf.

Prenumeruok laikraščio el. versiją!

Orai Šakiuose

Kaip vertinate seimūno G. Surplio idėją liepos pirmąjį šeštadienį paskelbti Giminių diena?

klausimelis 06 11Irena iš Lukšių:

Manau, kad tolstančius giminaičius vargu ar kas begali suartinti, bet gal į naudą būtų. Galbūt pirmais metais ir neprigytų, bet ilgainiui taptų sava, žmonės kaip per kokias Jonines susieitų. Dabar tikrai daromės kaip robotukai – bėgi, bėgi... Pas mus aplinkoje silpnėja giminių ryšiai, net nežinau, kas dėl to kaltas, gal kompiuteriai, naujos technologijos. Žmonės pavargę, kažkas tikrai ne taip darosi. 

klausimelis 06 11 2

Antanas iš Šakių:

Teigiamai, šventės visada smagu. Nežinau, kaip ji galėtų būti švenčiama, manau, nuo giminių skaičiaus priklauso – turiu draugų, kur daug giminių, jie užsisako sodybas, šventė ne vienos dienos išeina. Aš nelabai daug giminių turiu, mažame rate išsitenkam, o ir šiaip, senas jau, nelabai kam įdomus... Manau, tokios progos gali svarbiomis tapti. Anksčiau kitaip būdavo, o dabar žmonės tolsta, kraustosi į užsienį jaunimas. Liūdna labai dėl to.


BlueYellow-baneris
 
sms
tu esi 350px
Mes vertiname jūsų privatumą
Mes naudojame slapukus. Kai kurie iš jų yra būtini svetainės veikimui, o kiti padeda mums tobulinti šią svetainę ir jūsų naršymo patirtį (stebėjimo slapukai). Galite patys nuspręsti, ar norite leisti slapukus, ar ne. Atkreipkite dėmesį, kad juos atmetę negalėsite naudotis visomis svetainės funkcijomis.