Gelgaudiškio mokykla liko be devintokų

Nauji mokslo metai – nauji iššūkiai. Ne visoms rajono mokykloms pavyko startuoti taip, kaip tikėjosi. Štai Gelgaudiškio pagrindinėje mokykloje subyrėjo 9 klasė. Maždaug prieš savaitę iki Rugsėjo 1-osios du mokiniai nusprendė pasirinkti kitą mokyklą ir visiems likusiems neliko kitos išeities, kaip tik ieškotis kitos ugdymo įstaigos.

Gelgaudiškio pagrindinės mokyklos direktorė Odeta Dailidienė apgailestavo, kad šiemet nepavyko suformuoti 9 klasės, nes tai reiškia, kad kitais mokslo metais ugdymo įstaiga neturės dešimtokų. Pasak jos, kad neliks 9 klasės, galutinai paaiškėjo tik rugpjūčio 30 d.
 
„Mes turime mokinius, kurie pasirašę sutartis, jog mokysis iki 10 klasės. O jei jie parašo prašymą išbraukti iš sąrašų anksčiau, automatiškai mažėja vaikų. Šitai tęsėsi per visą vasarą ir rezultatas – liko septyni vaikai. Kad Valstybė finansuotų, reikia aštuonių. Ir nieko nepakeisi, pritrūko vieno mokinio“, – situaciją komentavo direktorė.

Jos teigimu, tiems septyniems vaikams, kurie tikėjosi mokslus tęsti savo mokykloje, buvo šokas, nes prieš pat Rugsėjo 1-ąją teko skubiai rinktis kitą rajono mokyklą ir pagalvoti apie transportą, kaip ją pasiekti, nes nebus nemokamai pavėžėjami mokykliniu autobusiuku.

Rajono savivaldybės Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vedėjo Dariaus Aštrausko teigimu, trys iš septynių moksleivių pasirinko Šakių „Žiburio“ gimnaziją, trys išvyko į Lukšių Vinco Grybo gimnaziją, vienas apsisprendė likti Gelgaudiškyje ir mokytis „Šaltinio“ ugdymo centre. Be abejo, tai nuostolis ir mokyklai, nes sumažėja mokytojų krūviai ir kitais mokslo metais mokykla liks be dešimtokų.

Pasidomėjus, ar kitose rajono mokyklose tokių staigmenų nebuvo, D. Aštrauskas informavo, kad Kudirkos Naumiesčio Vinco Kudirkos gimnazijoje atvirkščiai – buvo tikėtasi vienos antrokų klasės, o suformuotos dvi, nes keletas vaikų atėjo iš Vilkaviškio. Jau dvejus metus iš eilės penkias, o ne keturias pirmokų klases sukomplektuoja Šakių „Varpo“ mokykla.

„Draugo“ inf.

Prenumeruok laikraščio el. versiją!

Orai Šakiuose

Kas lemia žemą rajono poziciją švietimo srityje?

klausimelis 05 21Edvinas iš Šakių:

Manau, mokiniai yra per mažai motyvuoti mokytis. Aš, pavyzdžiui, baigiau aštuonias klases, buvo kitokie laikai, bet siekiau, stengiausi mokytis. Ir toliau mokiausi, baigiau technikumą. Sūnus baigė universitetą, anūkai dar maži. Kaimo vaikai mokosi ne prasčiau. Netgi labiau pasiekia aukštų pasiekimų. 

klausimelis 05 21 2

Ričardas iš Bliuviškių:

Manau, ir tėvai turėtų labiau rūpintis vaikų mokslais. Bet yra ir pačių mokinių be motyvacijos. Mačiau – stovi prie Darbo biržos du mokiniai, o ne pamokose. Savo laiku siekiau mokytis, nebuvo jokia kančia eiti į mokyklą. Baigiau devynias klases, vėliau įsidarbinau. Girdėjau – Griškabūdyje mokytojų trūksta. Netiesa, kad kaimo vaikai prasčiau mokosi, mūsų kaime vienoje šeimynoje augantys vaikai labai aukštų rezultatų yra pasiekę.


BlueYellow-baneris
 
sms
tu esi 350px
Mes vertiname jūsų privatumą
Mes naudojame slapukus. Kai kurie iš jų yra būtini svetainės veikimui, o kiti padeda mums tobulinti šią svetainę ir jūsų naršymo patirtį (stebėjimo slapukai). Galite patys nuspręsti, ar norite leisti slapukus, ar ne. Atkreipkite dėmesį, kad juos atmetę negalėsite naudotis visomis svetainės funkcijomis.