Gelgaudiškio mokykla liko be devintokų

Nauji mokslo metai – nauji iššūkiai. Ne visoms rajono mokykloms pavyko startuoti taip, kaip tikėjosi. Štai Gelgaudiškio pagrindinėje mokykloje subyrėjo 9 klasė. Maždaug prieš savaitę iki Rugsėjo 1-osios du mokiniai nusprendė pasirinkti kitą mokyklą ir visiems likusiems neliko kitos išeities, kaip tik ieškotis kitos ugdymo įstaigos.

Gelgaudiškio pagrindinės mokyklos direktorė Odeta Dailidienė apgailestavo, kad šiemet nepavyko suformuoti 9 klasės, nes tai reiškia, kad kitais mokslo metais ugdymo įstaiga neturės dešimtokų. Pasak jos, kad neliks 9 klasės, galutinai paaiškėjo tik rugpjūčio 30 d.
 
„Mes turime mokinius, kurie pasirašę sutartis, jog mokysis iki 10 klasės. O jei jie parašo prašymą išbraukti iš sąrašų anksčiau, automatiškai mažėja vaikų. Šitai tęsėsi per visą vasarą ir rezultatas – liko septyni vaikai. Kad Valstybė finansuotų, reikia aštuonių. Ir nieko nepakeisi, pritrūko vieno mokinio“, – situaciją komentavo direktorė.

Jos teigimu, tiems septyniems vaikams, kurie tikėjosi mokslus tęsti savo mokykloje, buvo šokas, nes prieš pat Rugsėjo 1-ąją teko skubiai rinktis kitą rajono mokyklą ir pagalvoti apie transportą, kaip ją pasiekti, nes nebus nemokamai pavėžėjami mokykliniu autobusiuku.

Rajono savivaldybės Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vedėjo Dariaus Aštrausko teigimu, trys iš septynių moksleivių pasirinko Šakių „Žiburio“ gimnaziją, trys išvyko į Lukšių Vinco Grybo gimnaziją, vienas apsisprendė likti Gelgaudiškyje ir mokytis „Šaltinio“ ugdymo centre. Be abejo, tai nuostolis ir mokyklai, nes sumažėja mokytojų krūviai ir kitais mokslo metais mokykla liks be dešimtokų.

Pasidomėjus, ar kitose rajono mokyklose tokių staigmenų nebuvo, D. Aštrauskas informavo, kad Kudirkos Naumiesčio Vinco Kudirkos gimnazijoje atvirkščiai – buvo tikėtasi vienos antrokų klasės, o suformuotos dvi, nes keletas vaikų atėjo iš Vilkaviškio. Jau dvejus metus iš eilės penkias, o ne keturias pirmokų klases sukomplektuoja Šakių „Varpo“ mokykla.

„Draugo“ inf.

Prenumeruok laikraščio el. versiją!

Orai Šakiuose

Kaip vertinate šios kadencijos Vyriausybę?

klausimelis 06 18Alvydas iš Šakių:

Penkiasdešimt ant penkiasdešimt. Manau, kad tiesiog reikia leisti dirbti. Kalbant apie Navickienę, keista situacija, ką veikė tarnybos anksčiau, bet, tiesą pasakius, truputį gaila. Galėjo pabaigti kadenciją, kas čia beliko. Negerai, kad vis dar neturim švietimo ministro, kad žemės ūkio ministras pakeistas nebuvo. Bet yra ir gerų dalykų – labai aktyvus krašto apsaugos ministras. Ir pati ministrė pirmininkė – nematau žmogaus, kuris ją galėtų pakeisti. 

klausimelis 06 18 2

Ričardas iš Bliuviškių:

Nu va čia tai politika! Nepasitikiu nė trupučio. Dvi atsistatydino, kodėl vis dar Šimonytė ten? Ji tiek visko prižadėjusi, nieko neišpildo, o ir šiaip, mano manymu, situacija prasta, skandalai labai negražiai atrodo. Anksčiau dar truputį normalesnės buvo Vyriausybės, bet kai konservatoriai... Nelabai net ir seku, ką jie ten daro, per radiją nebent nugirstu, kaip, pavyzdžiui, apie Navickienės atsistatydinimą. Blogai.


BlueYellow-baneris
 
sms
tu esi 350px
Mes vertiname jūsų privatumą
Mes naudojame slapukus. Kai kurie iš jų yra būtini svetainės veikimui, o kiti padeda mums tobulinti šią svetainę ir jūsų naršymo patirtį (stebėjimo slapukai). Galite patys nuspręsti, ar norite leisti slapukus, ar ne. Atkreipkite dėmesį, kad juos atmetę negalėsite naudotis visomis svetainės funkcijomis.