Po kilusio ažiotažo paaiškino, ko mokys per naujas pamokas

Šiais metais mokyklose atsirado nauja, gyvenimo įgūdžių programa, kuri atsidūrė diskusijų taikinyje, šia tema internete ėmė sklisti dezinformacija. Į situaciją reaguodama Švietimo, mokslo ir sporto ministerija (ŠMSM) paaiškino, ko siekiama nauja programa, bus surengta ir vieša konsultacija rūpimiems klausimams aptarti.
 
ŠMSM atkreipia dėmesį, kad svarbiausias programos tikslas – ugdyti mokinių socialinį ir emocinį raštingumą. Gyvenimo įgūdžių dalykas įvestas 5 ir 7 klasėse – po vieną pamoką per savaitę ir 9 kl. – 1 pamoka kas dvi savaites. Palaipsniui nuo 1 iki 10 klasės šiam dalykui bus skiriama po 1 savaitinę pamoką. Skelbiama, kad programa siekiama padėti vaikams, paaugliams ir jaunimui pasirengti gyvenimui, suteikti žinių, nuosekliai ugdyti vertybes, nuostatas, elgesį, kuris padės laiku atpažinti ir patiems arba su kitų pagalba įveikti įvairius gyvenime kylančius iššūkius.

Gyvenimo įgūdžių programa kiekvienoje klasėje apima tokias temines sritis kaip socialinis ir emocinis ugdymas, psichoaktyviųjų medžiagų vartojimo prevencija, patyčių ir smurto, savižudybių prevencija, lytiškumo, sveikatos ugdymas, pirmoji pagalba, žmogaus sauga.

Programoje išskirtos keturios pasiekimų sritys: „Savęs pažinimas, kėlimas ir siekimas asmeninių tobulėjimo tikslų“, „Tarpusavio santykių kūrimas ir mokymasis bendradarbiauti“, „Atsakingas elgesys ir pasekmių įvertinimas“, „Asmens, bendruomenės gerovės kūrimas, sveikatos stiprinimas ir saugojimas“.

Gyvenimo įgūdžių dalykas nebus vertinamas pažymiais.

Su programos turiniu galima susipažinti ŠMSM puslapyje, rugsėjo 13 d. 15 val. „Youtube“ kanalu bus transliuojama viešoji konsultacija, į kurią kviečiami mokytojai ir tėvai, į klausimus apie programą atsakys specialistai, programos sudarytojai. Klausimus galima užduoti iš anksto el. paštu Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį..

„Draugo” inf.

Prenumeruok laikraščio el. versiją!

Orai Šakiuose

Ar sutiktumėte prisidėti prie kelių infrastruktūros gerinimo?

klausimelis 05 17Ona iš Patamošupių:

Asfaltuotas kelias pas mus. Jau seniai paklotas. Ir remontuotas jau truputį. Tai man ir neaktualus šitas klausimas. Kita problema yra – pro mus autobusas neina. Tai turim pėsčiomis eiti du kilometrus iki Patašinės, kad iš čia nuvažiuotume į Griškabūdį, Šakius. 

klausimelis 05 17 2

Gediminas iš Žeimio k.:

Turime savo kaime ir žvyrkelio atkarpą. Tik koks šimtas metrų asfalto, per patį kaimą. Gyvenu čia nuo 1973m. Tai ir kenčiam nuolat dulkes. Žadėjo ir ūkininkai prisidėti. Manau, visi gyventojai prisidėtų kažkiek, kad tą asfaltą paklotų. Asmeniškai aš taip pat, kiek galėčiau, tiek prisidėčiau.


BlueYellow-baneris
 
sms
tu esi 350px
Mes vertiname jūsų privatumą
Mes naudojame slapukus. Kai kurie iš jų yra būtini svetainės veikimui, o kiti padeda mums tobulinti šią svetainę ir jūsų naršymo patirtį (stebėjimo slapukai). Galite patys nuspręsti, ar norite leisti slapukus, ar ne. Atkreipkite dėmesį, kad juos atmetę negalėsite naudotis visomis svetainės funkcijomis.