Rinkosi mokslus ir aukštosiose, ir profesinėse mokyklose

Praėjusiais mokslo metais vidurinį išsilavinimą įgijo 172 rajono moksleiviai. Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus specialistai informavo, kad didžioji jų dalis, t.y. 95, rinkosi studijas aukštosiose Lietuvos mokyklose: 59 pradėjo mokytis universitetuose, 36 – kolegijose. Skaičiai rodo, kad vis patrauklesnės darosi ir profesinės mokyklos. Į jas įstojo 38 rajono jaunuoliai.

Populiariausi šiais metais buvo Kauno technologijos ir Vytauto Didžiojo universitetai. Juos rinkosi po 14 mūsų rajono jaunuolių. Antras pagal patrauklumą – Lietuvos sveikatos mokslų universitetas, kuriame nuo šio rugsėjo studijas pradėjo 13 abiturientų.
 
Daugiausiai studentų į aukštąsias universitetines Lietuvos mokyklas išleido Šakių „Žiburio“ gimnazija – iš 101 net 43. Studijas universitetuose pasirinko ir po penkis Lukšių Vinco Grybo ir Griškabūdžio gimnazijų abiturientus, šeši Kudirkos Naumiesčio gimnazistai.

Mokslą kolegijose rinkosi 23 Šakių, šeši Kudirkos Naumiesčio, penki Lukšių ir du Griškabūdžio gimnazistai. Populiariausia neuniversitetine aukštąja mokykla jau daug metų iš eilės išlieka Kauno kolegija, į kurią šiemet įstojo 26  moksleiviai. Po keletą abiturientų studijuos Kauno technikos, Vilniaus verslo, Kauno ir Marijampolės kolegijose.

Profesiją įsigyti nusprendė 38 rajono jaunuoliai – 21 iš Šakių „Žiburio“, devyni iš Kudirkos Naumiesčio Vinco Kudirkos, penki iš Griškabūdžio ir trys iš Lukšių Vinco Grybo gimnazijų. Kaip ir kasmet, ne visi abiturientai pasirinko mokslus – 23 jau patys sau užsidirba duoną, keturi iš jų dirba užsienyje. Lietuvos kariuomenėje tarnauja šeši, savanorystę pasirinko du abiturientai. Nedirba ir nesimoko keturi – vienas Kudirkos Naumiesčio Vinco Kudirkos ir trys Griškabūdžio gimnazijas baigę moksleiviai.

„Draugo“ inf.

Prenumeruok laikraščio el. versiją!

Orai Šakiuose

Kas lemia žemą rajono poziciją švietimo srityje?

klausimelis 05 21Edvinas iš Šakių:

Manau, mokiniai yra per mažai motyvuoti mokytis. Aš, pavyzdžiui, baigiau aštuonias klases, buvo kitokie laikai, bet siekiau, stengiausi mokytis. Ir toliau mokiausi, baigiau technikumą. Sūnus baigė universitetą, anūkai dar maži. Kaimo vaikai mokosi ne prasčiau. Netgi labiau pasiekia aukštų pasiekimų. 

klausimelis 05 21 2

Ričardas iš Bliuviškių:

Manau, ir tėvai turėtų labiau rūpintis vaikų mokslais. Bet yra ir pačių mokinių be motyvacijos. Mačiau – stovi prie Darbo biržos du mokiniai, o ne pamokose. Savo laiku siekiau mokytis, nebuvo jokia kančia eiti į mokyklą. Baigiau devynias klases, vėliau įsidarbinau. Girdėjau – Griškabūdyje mokytojų trūksta. Netiesa, kad kaimo vaikai prasčiau mokosi, mūsų kaime vienoje šeimynoje augantys vaikai labai aukštų rezultatų yra pasiekę.


BlueYellow-baneris
 
sms
tu esi 350px
Mes vertiname jūsų privatumą
Mes naudojame slapukus. Kai kurie iš jų yra būtini svetainės veikimui, o kiti padeda mums tobulinti šią svetainę ir jūsų naršymo patirtį (stebėjimo slapukai). Galite patys nuspręsti, ar norite leisti slapukus, ar ne. Atkreipkite dėmesį, kad juos atmetę negalėsite naudotis visomis svetainės funkcijomis.