Rinkosi mokslus ir aukštosiose, ir profesinėse mokyklose

Praėjusiais mokslo metais vidurinį išsilavinimą įgijo 172 rajono moksleiviai. Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus specialistai informavo, kad didžioji jų dalis, t.y. 95, rinkosi studijas aukštosiose Lietuvos mokyklose: 59 pradėjo mokytis universitetuose, 36 – kolegijose. Skaičiai rodo, kad vis patrauklesnės darosi ir profesinės mokyklos. Į jas įstojo 38 rajono jaunuoliai.

Populiariausi šiais metais buvo Kauno technologijos ir Vytauto Didžiojo universitetai. Juos rinkosi po 14 mūsų rajono jaunuolių. Antras pagal patrauklumą – Lietuvos sveikatos mokslų universitetas, kuriame nuo šio rugsėjo studijas pradėjo 13 abiturientų.
 
Daugiausiai studentų į aukštąsias universitetines Lietuvos mokyklas išleido Šakių „Žiburio“ gimnazija – iš 101 net 43. Studijas universitetuose pasirinko ir po penkis Lukšių Vinco Grybo ir Griškabūdžio gimnazijų abiturientus, šeši Kudirkos Naumiesčio gimnazistai.

Mokslą kolegijose rinkosi 23 Šakių, šeši Kudirkos Naumiesčio, penki Lukšių ir du Griškabūdžio gimnazistai. Populiariausia neuniversitetine aukštąja mokykla jau daug metų iš eilės išlieka Kauno kolegija, į kurią šiemet įstojo 26  moksleiviai. Po keletą abiturientų studijuos Kauno technikos, Vilniaus verslo, Kauno ir Marijampolės kolegijose.

Profesiją įsigyti nusprendė 38 rajono jaunuoliai – 21 iš Šakių „Žiburio“, devyni iš Kudirkos Naumiesčio Vinco Kudirkos, penki iš Griškabūdžio ir trys iš Lukšių Vinco Grybo gimnazijų. Kaip ir kasmet, ne visi abiturientai pasirinko mokslus – 23 jau patys sau užsidirba duoną, keturi iš jų dirba užsienyje. Lietuvos kariuomenėje tarnauja šeši, savanorystę pasirinko du abiturientai. Nedirba ir nesimoko keturi – vienas Kudirkos Naumiesčio Vinco Kudirkos ir trys Griškabūdžio gimnazijas baigę moksleiviai.

„Draugo“ inf.

Prenumeruok laikraščio el. versiją!

Orai Šakiuose

Ar esame drąsūs kreiptis emocinės pagalbos?

klausimelis 11 12Genė iš Naudžių:

Manau, reikia išdrįsti kreiptis pas specialistus. Pati kreipiausi, kai man buvo sunku. Ir padėjo. Dabar puikiai jaučiuosi. Esu girdėjusi apie savitarpio pagalbos grupes. Manau, nereikia visko savyje laikyti, o kreiptis pagalbos. Jei žmonės neskaito laikraščių, nežiūri jokių informacijų, nesinaudoja internetu, tai ir nežino, kur galima kreiptis pagalbos. Karas Ukrainoje mano emocinės savijautos lyg ir nepaveikė. 

klausimelis 11 12 2

Renata iš Šakių:

Visuomenėje dar yra stereotipai, baimė, kad nesupras, kad būsim pasmerkti, jei kreipsimės emocinės pagalbos. Pažįstu žmonių, kurie sunkiu momentu geriau nutylės, pakentės. Netgi kreiptis pas psichiatrą ne visi išdrįstame. Apie emocinės pagalbos grupes, veikiančias Šakiuose, negirdėjau. Bet jeigu yra grupė užaugusiems alkoholikų ar kitokioje disfunkcinėje šeimoje, tai gerai. Labai svarbu kalbantis išsivalyti tą skausmą. Tik kiek išdrįs ateiti? Kaip skatinti visuomenę?

europos pulsas350px

 
 11 21

BlueYellow-baneris
 
sms
tu esi 350px

lt72 3
Mes vertiname jūsų privatumą
Mes naudojame slapukus. Kai kurie iš jų yra būtini svetainės veikimui, o kiti padeda mums tobulinti šią svetainę ir jūsų naršymo patirtį (stebėjimo slapukai). Galite patys nuspręsti, ar norite leisti slapukus, ar ne. Atkreipkite dėmesį, kad juos atmetę negalėsite naudotis visomis svetainės funkcijomis.