Rinkosi mokslus ir aukštosiose, ir profesinėse mokyklose

Praėjusiais mokslo metais vidurinį išsilavinimą įgijo 172 rajono moksleiviai. Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus specialistai informavo, kad didžioji jų dalis, t.y. 95, rinkosi studijas aukštosiose Lietuvos mokyklose: 59 pradėjo mokytis universitetuose, 36 – kolegijose. Skaičiai rodo, kad vis patrauklesnės darosi ir profesinės mokyklos. Į jas įstojo 38 rajono jaunuoliai.

Populiariausi šiais metais buvo Kauno technologijos ir Vytauto Didžiojo universitetai. Juos rinkosi po 14 mūsų rajono jaunuolių. Antras pagal patrauklumą – Lietuvos sveikatos mokslų universitetas, kuriame nuo šio rugsėjo studijas pradėjo 13 abiturientų.
 
Daugiausiai studentų į aukštąsias universitetines Lietuvos mokyklas išleido Šakių „Žiburio“ gimnazija – iš 101 net 43. Studijas universitetuose pasirinko ir po penkis Lukšių Vinco Grybo ir Griškabūdžio gimnazijų abiturientus, šeši Kudirkos Naumiesčio gimnazistai.

Mokslą kolegijose rinkosi 23 Šakių, šeši Kudirkos Naumiesčio, penki Lukšių ir du Griškabūdžio gimnazistai. Populiariausia neuniversitetine aukštąja mokykla jau daug metų iš eilės išlieka Kauno kolegija, į kurią šiemet įstojo 26  moksleiviai. Po keletą abiturientų studijuos Kauno technikos, Vilniaus verslo, Kauno ir Marijampolės kolegijose.

Profesiją įsigyti nusprendė 38 rajono jaunuoliai – 21 iš Šakių „Žiburio“, devyni iš Kudirkos Naumiesčio Vinco Kudirkos, penki iš Griškabūdžio ir trys iš Lukšių Vinco Grybo gimnazijų. Kaip ir kasmet, ne visi abiturientai pasirinko mokslus – 23 jau patys sau užsidirba duoną, keturi iš jų dirba užsienyje. Lietuvos kariuomenėje tarnauja šeši, savanorystę pasirinko du abiturientai. Nedirba ir nesimoko keturi – vienas Kudirkos Naumiesčio Vinco Kudirkos ir trys Griškabūdžio gimnazijas baigę moksleiviai.

„Draugo“ inf.

Prenumeruok laikraščio el. versiją!

Orai Šakiuose

35-eri Nepriklausomybės metai: Ar jaučiate pažangą?

klausimelis 03 14Emilijus iš Gelgaudiškio:

Be abejo per 35-erius metus padaryta didelė pažanga daugelyje sričių. Mano vaikystėje nebuvo mobilių telefonų, interneto. Po truputį viskas keitėsi. Teko ragauti ir emigranto duonos Norvegijoje. Pastebėjau, kad šioje šalyje gyvena išsilavinę žmonės, skiriasi nuo mūsų ir žmonių intelektas. Ten tave laiko žmogum, ne taip, kaip kartais mūsų šalyje. Šiuo metu dirbu Lietuvoje. Čia ir šeima. Visgi manau, kad šiandien dar nėra visiškos žodžio laisvės. Žmonės yra suvaržyti ir viešai negali reikšti savo nuomonės. 

klausimelis 03 14 2

Gytis iš Liepalotų:

Gimiau nepriklausomoj Lietuvoj. Paskelbus nepriklausomybę, Lietuvai daug galimybių atsivėrė: keliauti, studijuoti užsienyje. Teko ir man padirbėti Norvegijoje, bet pajutau, kad noriu sugrįžti, nes čia draugai, šeima. Todėl ir norisi būti čia. Esu Tėvynės fanas. Galima perspektyvią ateitį susikurti ir Lietuvoje, o jauni žmonės išvyksta į užsienį, kad užsidirbtų pragyvenimui. Visgi Lietuvoje sunku gauti gerai apmokamą darbą, kad įsigytum būstą, galėtum gyventi atskirai nuo tėvų.

europos pulsas350px

nuoma350px 
 
 BlueYellow-baneris
 
sms
tu esi 350px

lt72 3
Mes vertiname jūsų privatumą
Mes naudojame slapukus. Kai kurie iš jų yra būtini svetainės veikimui, o kiti padeda mums tobulinti šią svetainę ir jūsų naršymo patirtį (stebėjimo slapukai). Galite patys nuspręsti, ar norite leisti slapukus, ar ne. Atkreipkite dėmesį, kad juos atmetę negalėsite naudotis visomis svetainės funkcijomis.