Prie mokytojų streiko jungėsi keletas rajono pedagogų

Penktadienio rytą dalyje šalies ugdymo įstaigų nevyko pirmoji ir antroji pamokos. Prasidėjo įspėjamasis mokytojų streikas, kuriame dalyvavo ir devyni mūsų rajono Kudirkos Naumiesčio Vinco Kudirkos gimnazijos pedagogai, priklausantys Lietuvos švietimo darbuotojų profesinei sąjungai, vadovaujamai Andriaus Navicko.
 
Kol kas mokytojai nešturmavo Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos, neliko namuose, o dvi valandas sėdėjo klasėse ar mokytojų kambariuose ir nevedė pamokų. Pasak Kudirkos Naumiesčio Vinco Kudirkos gimnazijos direktoriaus Romualdo Vadlugos, nepaisant devynių jų įstaigoje streikavusių mokytojų, ugdymo procesas mokiniams nebuvo sutrikdytas. Pirmas pamokas jiems vedė kiti, nestreikuojantys mokytojai, o per antrąją – visa gimnazijos bendruomenė dalyvavo akcijoje „Visa Lietuva šoka“.

Mokytojų streiką neigiamai vertinantis R. Vadluga teigė, kad jeigu mokytojai rugsėjo pabaigoje paskelbs tikrąjį streiką, labiausiai dėl to nukentės ne kas kitas, o mokiniai.

„Mokytojų daugiau niekur nerasime, kad galėtume pakeisti. Aišku, turėsime iššūkį didžiulį, nes vaikams pamokos vis tiek turės vykti“, – tvirtino gimnazijos direktorius, įsitikinęs, kad jei vyks ilgalaikis mokytojų streikas ir jie pamokų neves, bus pažeista vaikų teisė į mokslą, nukentės abiturientai, trečiokai gimnazistai, kuriems reikia ruoštis pavasarį vyksiančioms patikroms.

Pasak rajono savivaldybės Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vedėjo Dariaus Aštrausko, kitose rajono mokyklose pamokos vyko kaip įprastai, mokytojai nestreikavo. Jo įsitikinimu, mokytojų reikalavimus reikėtų spręsti kažkaip kitaip, nes „mokykla iš principo yra dėl vaiko, o ne dėl mokytojo“.

Streikuojančius mokytojus palaikė šeši Griškabūdžio gimnazijoje dirbantys ir Lietuvos švietimo darbuotojų profesinei sąjungai priklausantys mokytojai. Jie pamokas vedė prisisegę užrašus „Pritariu streikui“.

„Draugo“ inf.

Prenumeruok laikraščio el. versiją!

Orai Šakiuose

Kaip vertinate mintį atstatydinti sveikatos ministrą Arūną Dulkį?

klausimelis 07 19Ona iš Šakių:

Pritariu, visiškai kvailas. Man viskas nepatinka, ką jis daro, o ypač kad prievarta varė skiepytis. Pati ligoninėse dažnai nesilankau, nors sveikatos neturiu, bet neinu – kai neinu, tai sveikesnė. Turėtų būti kažkaip kitaip viskas, bet kažin ar kas keisis. 

klausimelis 07 19 2

Eugenijus iš Keturnaujienos:

O kuo jis blogas? Man jis patinka, geras žmogus. Aišku, yra problemų sveikatos apsaugos srityje, pavyzdžiui, labai didelės eilės būna, jei šeimos daktarė išėjo atostogų – kita nepriims, reikia laukti mėnesį laiko, kad vaistus išrašytų. Bet šiaip visko, kas pas mus yra, užtenka, netenka į kitus miestus važiuoti. Grįžtant prie politikos, man atrodo, kad tiesiog reiktų leisti visiems ministrams pabaigti kadenciją ir viskas.


BlueYellow-baneris
 
sms
tu esi 350px
Mes vertiname jūsų privatumą
Mes naudojame slapukus. Kai kurie iš jų yra būtini svetainės veikimui, o kiti padeda mums tobulinti šią svetainę ir jūsų naršymo patirtį (stebėjimo slapukai). Galite patys nuspręsti, ar norite leisti slapukus, ar ne. Atkreipkite dėmesį, kad juos atmetę negalėsite naudotis visomis svetainės funkcijomis.