„Varpo“ mokinių komanda pripažinta geriausia

varpo zuvys
Šakių „Varpo“ mokyklos mokiniai lankėsi Šilutės žemės ūkio mokyklos žuvininkystės praktinio mokymo centre, kur auginami europiniai šamai, eršketai, upėtakiai ir peledės. Asmeninio archyvo  nuotr.


Šakių „Varpo“ mokyklos mokiniai, kuruojami biologijos mokytojos Almutės Ščajevienės, jau trečius metus dalyvauja pažintinėje žuvininkystės programoje „Išauginta Europos Sąjungoje“, kurios tikslas – plėsti mokinių žinias apie akvakultūros sektorių. Antrus metus iš eilės juos lydi sėkmė – 5–8 klasių mokinių grupėje varpiečiai laimi pirmąsias vietas kūrybinių darbų konkurso komunikacijos kategorijoje.
 
Programos metu 1–4 ir 5–8 klasių moksleiviai dalyvauja edukacinėje pamokoje apie Lietuvos akvakultūros ūkiuose išaugintus žuvininkystės produktus, jų maistines savybes, sveiką mitybą, žuvies produktų svarbą žmogaus mitybos racione, apie verslo bei karjeros galimybes akvakultūros sektoriuje, o tada vyksta į vieną iš žuvininkystės ūkių vietoje susipažinti su jose auginamomis žuvų ir vėžiagyvių rūšimis, jų veisimo technologijomis, akvakultūros produktais.

Besibaigiant visoms veikloms, programos „Išauginta Europos Sąjungoje“ dalyviai kviečiami dalyvauti kūrybinių darbų konkurse ir kūrybiškai atskleisti programos įgyvendinimo metu įgytas žinias. Mokiniai varžosi keturiose kategorijose pagal temas: mityba ir maisto ruošimas, komunikacija, mokslas ir technologijos bei menas.

Pasak A. Ščajevienės, Šakių „Varpo“ mokyklos aštuntokų ir dviejų šeštokių komanda parengė kūrybinį darbą komunikacijos kategorijoje ir nufilmavo trumpą filmuką – žurnalistinį tyrimą, kuriame apklausė mokyklos direktorių, pradinių ir vyresnių klasių mokinius, ką jie žino apie akvakultūrą, ar valgo žuvį, kuo ji naudinga žmogaus sveikatai, ar žino, kur Lietuvoje ruošiami žuvivaisos specialistai.

Už šį žurnalistinį tyrimą varpiečiams 5–8 klasių komunikacijos kategorijoje ir buvo skirta pirmoji vieta. Šioje programoje iš viso dalyvavo 25-ios šalies mokyklos, tad varžytis buvo su kuo. Mokytoja pasidžiaugė savo mokinių sėkme ir informavo, kad ir kitais metais ketina dalyvauti šioje programoje, jau turi ir pakvietimą.

„Draugo“ inf.

Prenumeruok laikraščio el. versiją!

Orai Šakiuose

Kaip vertinate šios kadencijos Vyriausybę?

klausimelis 06 18Alvydas iš Šakių:

Penkiasdešimt ant penkiasdešimt. Manau, kad tiesiog reikia leisti dirbti. Kalbant apie Navickienę, keista situacija, ką veikė tarnybos anksčiau, bet, tiesą pasakius, truputį gaila. Galėjo pabaigti kadenciją, kas čia beliko. Negerai, kad vis dar neturim švietimo ministro, kad žemės ūkio ministras pakeistas nebuvo. Bet yra ir gerų dalykų – labai aktyvus krašto apsaugos ministras. Ir pati ministrė pirmininkė – nematau žmogaus, kuris ją galėtų pakeisti. 

klausimelis 06 18 2

Ričardas iš Bliuviškių:

Nu va čia tai politika! Nepasitikiu nė trupučio. Dvi atsistatydino, kodėl vis dar Šimonytė ten? Ji tiek visko prižadėjusi, nieko neišpildo, o ir šiaip, mano manymu, situacija prasta, skandalai labai negražiai atrodo. Anksčiau dar truputį normalesnės buvo Vyriausybės, bet kai konservatoriai... Nelabai net ir seku, ką jie ten daro, per radiją nebent nugirstu, kaip, pavyzdžiui, apie Navickienės atsistatydinimą. Blogai.


BlueYellow-baneris
 
sms
tu esi 350px
Mes vertiname jūsų privatumą
Mes naudojame slapukus. Kai kurie iš jų yra būtini svetainės veikimui, o kiti padeda mums tobulinti šią svetainę ir jūsų naršymo patirtį (stebėjimo slapukai). Galite patys nuspręsti, ar norite leisti slapukus, ar ne. Atkreipkite dėmesį, kad juos atmetę negalėsite naudotis visomis svetainės funkcijomis.