Patvirtinta: „Žiburys“ taps VDU gimnazija

Savivaldybės tarybos posėdžio metu tiek Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vedėjas Darius Aštrauskas (kairėje), tiek „Žiburio“ gimnazijos direktorius Robertas Sakas tvirtino, kad gimnazija reorganizacijai pasiruošusi. R. Aštrauskaitės nuotr.

Nors diskusijų būta nemažai ir įvairių, visgi penktadienį vykusio savivaldybės tarybos posėdžio metu buvo pritarta Šakių „Žiburio“ gimnazijos statuso pakeitimui. Gimnazija bus pertvarkoma į viešąją įstaigą ir gaus Vytauto Didžiojo universiteto (VDU) vardą. 

Apie galimybę Šakių „Žiburio“ gimnazijai tapti VDU gimnazija kalbėta jau ne vieną mėnesį, tačiau tiek kai kuriems tarybos nariams, tiek gimnazijos bendruomenei, pasigedusiai aiškios komunikacijos apie numatytus procesus, klausimų tebekyla. Komitetų posėdžiuose teirautasi, kodėl reikia taip skubėti ir kodėl bendradarbiauti su universitetu negalima taip, kaip tai daroma dabar – tiesiog turint VDU klases gimnazijoje. 

„Nieko nežinom ir skubam balsuoti, bandom aplenkti laiką. Ką tai duos vaikams? Kas bus? Gal galime ir vėliau, kitais metais šį sprendimą priimti?“ – klausė tarybos narys Ričardas Lekavičius.

Klausimą pristatinėję Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vedėjas Darius Aštrauskas bei vicemeras Darius Jakavičius teigė nemanantys, kad skubama (šiuo klausimu jau būta ne vieno susitikimo, gimnazijoje lankėsi universiteto atstovai) ir tvirtino, jog gimnazijos vardas suteiktų ne tik prestižą, bet duotų daugiau pridėtinės vertės, atvertų didesnes galimybes naudotis universiteto mokymosi baze.

„Mes gauname šansą, kuriuo nepasinaudoti būtų neatsakinga“, – teigė vicemeras, tvirtinęs, kad atsiveria galimybė mokytis papildomų kalbų, universitetas turi Švietimo akademiją, esą universitetas gelbėtų ir tais atvejais, kai, susirgus mokytojams, jų nėra kam vaduoti.

Tiesa, nekart pabrėžta ir tai, kad ne universitetas kažką siūlys gimnazijai, o gimnazija turi norėti ir prašyti universiteto pastiprinti vieną ar kitą sritį, tad laikas parodys, kiek šie pokyčiai duos realių rezultatų ir naudos, mat gimnazijos bendruomenė nekart įvardyta kaip ne itin užsidegusi dėl reorganizacijos, iniciatyva dėl universiteto gimnazijos statuso irgi kilo ne iš pačios gimnazijos, o iš rajono valdžios.

„Turi susėsti ir apsitarti, ką jie norėtų gauti, kuriose vietose pasistiprinti. Gaus tiek, kiek norės“, – teigė D. Aštrauskas.

Tad šiems klausimams aptarti, ką patvirtino ir gimnazijos direktorius Robertas Sakas, gimnazijoje buriama darbo grupė, bus rengiama sutartis bei reorganizavimo sąlygos, kur ir turėtų būti aptarti labiausiai bendruomenę neraminantys klausimai.

Beje, opozicija pasigedo ir švietimo įstaigų tinklo pertvarkos darbo grupės posėdžio, kuriame buvo pritarta gimnazijos reorganizacijai, protokolo. O, kaip paaiškėjo, tarybos narė Violeta Simonavičienė net nebuvo informuota, kad ji jau išmesta iš darbo grupės, nors pirmame posėdyje ir dalyvavo. Pati darbo grupės sudėtis viešai irgi neskelbiama. 

Palikus politines peripetijas ir mokymosi turinį šiek tiek nuošaliau, reikia paminėti ir įstaigos juridinio statuso pokyčius, nes gimnazija bus ne biudžetinė, o viešoji įstaiga ir turės du dalininkus – savivaldybę bei universitetą. 

„Visi suprantame, kad esame suinteresuoti, kad sąlygos ne blogėtų, o tik gerėtų“, – tvirtino skyriaus vedėjas D. Aštrauskas.

Be to, nors gimnazijoje, be nuo šių mokslo metų veikiančių dviejų VDU klasių, veikia ir Kauno technologijų universiteto (KTU) klasės, tačiau pasikeitus gimnazijos statusui nuo naujų mokslo metų KTU klasės nebus formuojamos, ugdymąsi šiose klasėse pabaigs joje mokytis pradėję moksleiviai. 

„Aš galvoju – mūsų pareiga atrišti rankas, o mokykla, kiek norės, tiek pasiims, nes galimybės beribės. Neatvažiuos universitetas ir nieko nedarys, jei patys nieko neprašysit. Viskas jūsų rankose“, – linkėdama gimnazijai sėkmės teigė tarybos narė Ilona Šeflerienė.

 

Sprendimas priimtas 21 balsavus už, trims susilaikius (Dainiui Grincevičiui, Edgarui Pilypaičiui ir Artūrui Varankevičiui) ir vienam R. Lekavičiui balsavus prieš.

Prenumeruok laikraščio el. versiją!

Orai Šakiuose

Ar saugu miesto gatvėse?

klausimelis 12 06Deividas iš Keturnaujienos:

Automobilio nevairuoju, važinėju autobusu, po Šakius daugiausiai vaikščioju pėsčiomis. Kuomet eini per pėsčiųjų perėją, ne visada vairuotojai pristoja. Arba praeini iki pusės kelio, o automobilis pro nugarą jau lekia. Kad pilnas miestas pristatytas automobilių, man nemaišo. Jeigu stovėjimo aikštelė būtų atokiau, kaip tuomet kokiai močiutei ateiti? Mano kaime saugu, nebent reikia žiūrėti, kad koks traktorius nepervažiuotų. Tiesa, man nueiti iki autobusų stotelės per regioninį kelią nesaugu. 

klausimelis 12 06 2

Saulė iš Šakių:

Pati nevairuoju. Yra kai kurios gatvės nesaugios, pavyzdžiui, vasarą medžių šakos užstoja. Ne kartą yra buvę, kad vairuotojas manęs greičiausiai net nematė. Visur miestuose daug automobilių pristatyta. Stebiu ženklus ir dėl savo, ir dėl kitų saugumo. Ruošiantis eiti per perėją, pasitaiko, kad vairuotojas vis tiek pravažiuoja. Neseniai situaciją stebėjau, kad vaikai su dviračiais per perėją sau pravažiavo. Gal reiktų čia daugiau prevencijos?

europos pulsas350px

IDLT240726 MA2022baneriai300x600

nuoma350px 
 
 BlueYellow-baneris
 
duarto baneris
 
sms
tu esi 350px

lt72 3
Mes vertiname jūsų privatumą
Mes naudojame slapukus. Kai kurie iš jų yra būtini svetainės veikimui, o kiti padeda mums tobulinti šią svetainę ir jūsų naršymo patirtį (stebėjimo slapukai). Galite patys nuspręsti, ar norite leisti slapukus, ar ne. Atkreipkite dėmesį, kad juos atmetę negalėsite naudotis visomis svetainės funkcijomis.