Pilietiškumo ir gynybos įgūdžių programoje – ir teorinės žinios, ir praktika

Pilietiškumo ir gynybos įgūdžių kursuose daug dėmesio skiriama praktiniams užsiėmimams, ypač kaip suteikti pirmąją pagalbą. Tad moksleiviai sužinojo, kaip taisyklingai atlikti dirbtinį kvėpavimą ir išorinį širdies masažą. Organizatorių nuotr.

Gegužės 8–10 dienomis Šakių „Žiburio“ gimnazijos pirmokai dalyvavo šiek tiek kitokiose pamokose – pilietiškumo ir gynybos įgūdžių kursuose, skirtuose gerinti mokinių žinias apie nacionalinį saugumą, piliečių vaidmenį valstybės gynyboje, suteikiant jiems teorinių žinių ir praktinių įgūdžių.

Tris dienas trunkančiuose pilietiškumo ir gynybos įgūdžių kursuose bendrojo lavinimo mokyklų devintokai ir gimnazijų pirmokai iš šaulių mokosi išgyvenimo įgūdžių ekstremaliose situacijose: ką turėti namuose ir ką susidėti į kuprinę, kai reikia evakuotis, ką reiškia įvairūs civilinės saugos signalai, kaip pasigaminti maisto gamtos sąlygomis ir daugelio kitų išgyvenimui reikalingų įgūdžių.

pilietiskumo pamoka ziburys2Šakių „Žiburio“ gimnazijos pirmokai pilietiškumo ir gynybos įgūdžių kursuose sužinojo, kaip galima išgyventi lauko sąlygomis – mokėsi įkurti ugnį, statyti palapines ir stogines, rišti mazgus. Organizatorių nuotr.

Mokymų pradžioje Šakių „Žiburio“ gimnazijos pirmokai buvo supažindinti su piliečių vaidmeniu, grėsmėmis bei iššūkiais mūsų valstybei. Taip pat mokėsi naudotis žemėlapiais, kompasu, susipažino su ginkluote, prisiminė pirmosios pagalbos taisykles bei higienos lauko sąlygomis ypatumus.

Tačiau svarbu ne tik teorinės žinios, bet ir tai, kad šias žinias mokiniai mokėtų pritaikyti praktiškai, todėl kitą dieną buvo rengiami ir praktiniai mokymai, kaip elgtis ir išvengti pavojaus gyvybei bei sveikatai ekstremalių situacijų metu, išgyvenimo lauko sąlygomis pagrindų. Pavyzdžiui, kaip įkurti ugnį, statyti palapines ir stogines, rišti mazgus, suteikti pirmąją pagalbą ištikus nelaimei, daug kitų naudingų ir reikalingų įgūdžių, kurie gali praversti ir kasdieniniame gyvenime.

Mokymų metu mokiniai turėjo galimybę ir patys pamėginti po keletą kartų iššauti iš pneumatinio ginklo. Jiems pasisekė, kad mokykloje įrengta šaudykla, gimnazijoje veikia jaunųjų šaulių būrelis, kuriam vadovauja mokytoja Asta Ulinskienė, kuri šiemet ir rūpinosi kursų organizavimu.

pilietiskumo pamoka ziburys3Mokymų metu mokiniai turėjo galimybę susipažinti su ginklais ir ekipuote bei patys pamėginti po keletą kartų iššauti iš pneumatinio ginklo. Organizatorių nuotr.

Paskutinę mokymų dieną visi Šakių „Žiburio“ gimnazijos pirmokai vyko į keturių kilometrų žygį iki Valiukių tvenkinio poilsiavietės, kur galėjo pritaikyti mokymuose įgytas žinias. Visiems pilietiškumo ir gynybos įgūdžių mokymuose dalyvavusiems mokiniams įteikti pažymėjimai.

Kaip informavo savivaldybės Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vedėjas Darius Aštrauskas, tokius mokymus iki mokslo metų pabaigos praeis visų rajono mokyklų devintokai ir gimnazijų pirmokai, nes pilietiškumo ir gynybos įgūdžių programas švietimo įstaigos turėjo įsitraukti į ugdymo planus.

Prenumeruok laikraščio el. versiją!

Orai Šakiuose

Kaip vertinate seimūno G. Surplio idėją liepos pirmąjį šeštadienį paskelbti Giminių diena?

klausimelis 06 11Irena iš Lukšių:

Manau, kad tolstančius giminaičius vargu ar kas begali suartinti, bet gal į naudą būtų. Galbūt pirmais metais ir neprigytų, bet ilgainiui taptų sava, žmonės kaip per kokias Jonines susieitų. Dabar tikrai daromės kaip robotukai – bėgi, bėgi... Pas mus aplinkoje silpnėja giminių ryšiai, net nežinau, kas dėl to kaltas, gal kompiuteriai, naujos technologijos. Žmonės pavargę, kažkas tikrai ne taip darosi. 

klausimelis 06 11 2

Antanas iš Šakių:

Teigiamai, šventės visada smagu. Nežinau, kaip ji galėtų būti švenčiama, manau, nuo giminių skaičiaus priklauso – turiu draugų, kur daug giminių, jie užsisako sodybas, šventė ne vienos dienos išeina. Aš nelabai daug giminių turiu, mažame rate išsitenkam, o ir šiaip, senas jau, nelabai kam įdomus... Manau, tokios progos gali svarbiomis tapti. Anksčiau kitaip būdavo, o dabar žmonės tolsta, kraustosi į užsienį jaunimas. Liūdna labai dėl to.


BlueYellow-baneris
 
sms
tu esi 350px
Mes vertiname jūsų privatumą
Mes naudojame slapukus. Kai kurie iš jų yra būtini svetainės veikimui, o kiti padeda mums tobulinti šią svetainę ir jūsų naršymo patirtį (stebėjimo slapukai). Galite patys nuspręsti, ar norite leisti slapukus, ar ne. Atkreipkite dėmesį, kad juos atmetę negalėsite naudotis visomis svetainės funkcijomis.