Tėvų „pageidavimų koncertai“ griežtai nebepageidaujami

Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vedėjas Darius Aštrauskas švietimo įstaigų vadovų primygtinai prašė nebeleisti tėvams skirstyti pedagogų į pageidaujamus ir nepageidaujamus. Jis pripažino, kad ši praktika itin gaji Šakių mieste. D. Pavalkio nuotr.

Nieko nuostabaus, jog tėvai savo atžaloms nori tik geriausio, tačiau kur turėtų būti brėžiamos šio noro ribos? Ko gero, anapus jų liks ne vienerius metus besiklostanti praktika, kuomet mokinių ar net darželinukų tėvai pas ugdymo įstaigų vadovus keliauja su sąrašais ir reikalavimais, kurie konkrečiai pedagogai turėtų mokyti jų vaikus.

Šis klausimas, o tiksliau griežtas paliepimas nutraukti panašias praktikas nuskambėjo trečiadienį vykusio švietimo įstaigų vadovų susirinkimo metu.

„Šitą tendenciją turime išgyvendinti – viskas, taškas. Tokių dalykų mokykloje būti negali. Nei mokykloje, nei ikimokykliniame ugdyme. Čia visgi ne pageidavimų koncertas. Įstaigose visi žmonės dirba ir stengiasi – sakyti, kad šitas geras, o šitas blogas negalima“, – kalbėjo Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vedėjas Darius Aštrauskas.

Jam antrino ir vicemeras Darius Jakavičius, tokių dalykų toleravimą prilygindamas kastų sistemai Indijoje. Anot jo, įstaigų vadovai turi užkardyti kelius darbuotojų segregacijai, o susidūrus su itin atkakliais tėvų reikalavimais pasiūlyti paprastą alternatyvą – pasvarstymą apie kitą ugdymo įstaigą.

„Būkite tvirti, ryžtingi ir pasakykite, kad visi mano įstaigoje dirbantys žmonės yra nuostabūs, puikūs, kompetentingi specialistai. Būtų kokia nors privati mokykla ar privatus darželis – viskas tvarkoje, tegul. Deja, čia tokios galimybės nėra“, – vadovus ragino vicemeras.

Beje, pokalbio metu užsiminta ir apie kitokį rūšiavimą. Anokia čia paslaptis, jog neretai tėvai primygtinai reikalauja ne tik konkrečių mokytojų, bet ir konkretaus klasės komplekto, o tai priveda prie situacijos, jog vienos klasės būna stipresnės, o kitos – silpnesnės. Tad metai iš metų pageidaujamieji mokytojai gauna tas stipresnes, o pelnytai ar nepelnytai mažiau pageidaujamieji – kitas klases. Visa tai, kaip galima numanyti, užsuka savotišką užburtą ratą, todėl ir nuspręsta, jog rūšiavimas nuo šiol griežtai nebegalimas – nei vaikų, nei mokytojų. Net, kaip pabrėžta, ir tais atvejais, kai užtarimo bus mėginama ieškoti valdžios koridoriuose.

Prenumeruok laikraščio el. versiją!

Orai Šakiuose

Kaip vertinate mintį atstatydinti sveikatos ministrą Arūną Dulkį?

klausimelis 07 19Ona iš Šakių:

Pritariu, visiškai kvailas. Man viskas nepatinka, ką jis daro, o ypač kad prievarta varė skiepytis. Pati ligoninėse dažnai nesilankau, nors sveikatos neturiu, bet neinu – kai neinu, tai sveikesnė. Turėtų būti kažkaip kitaip viskas, bet kažin ar kas keisis. 

klausimelis 07 19 2

Eugenijus iš Keturnaujienos:

O kuo jis blogas? Man jis patinka, geras žmogus. Aišku, yra problemų sveikatos apsaugos srityje, pavyzdžiui, labai didelės eilės būna, jei šeimos daktarė išėjo atostogų – kita nepriims, reikia laukti mėnesį laiko, kad vaistus išrašytų. Bet šiaip visko, kas pas mus yra, užtenka, netenka į kitus miestus važiuoti. Grįžtant prie politikos, man atrodo, kad tiesiog reiktų leisti visiems ministrams pabaigti kadenciją ir viskas.


BlueYellow-baneris
 
sms
tu esi 350px
Mes vertiname jūsų privatumą
Mes naudojame slapukus. Kai kurie iš jų yra būtini svetainės veikimui, o kiti padeda mums tobulinti šią svetainę ir jūsų naršymo patirtį (stebėjimo slapukai). Galite patys nuspręsti, ar norite leisti slapukus, ar ne. Atkreipkite dėmesį, kad juos atmetę negalėsite naudotis visomis svetainės funkcijomis.