„Duonelės šventė“ darželinukams

darzelis_duonaTrečiadienį Šakių vaikų darželyje – mokyklėlėje „Berželis“ vyko graži „Duonelės šventė“. Penkemečiai darželio auklėtiniai buvo supažindinti su duonos kepimu.

Nuotr. Darželio – mokyklėlės „Berželis“ penkiamečiai auklėtiniai dalyvavo duonelės šventėje.  

Šakių vaikų darželis – mokykla „Berželis“ šiuo metu įgyvendina projektą „Sveika mityba vaikystėje – sveikatos pagrindas visam gyvenimui“. Darželis dalyvavo savivaldybės visuomenės sveiktos rėmimo specialiosios programos konkurse, kuriame laimėjo 100 litų projekto finansavimui. Minėtas projektas susideda iš keturių dalių: „Arbatėlės rytmetis“, „Duonelės šventė“, „Pjaustau, maišau, ragauju“ ir viktorina „Kas sveika, kas ne“.
 
Trečiadienį darželio – mokyklėlės „Berželis“ aktų salėje vyko graži šventė, sukvietusi penkiamečius šios įstaigos auklėtinius. Mažyliai stebėjo auklėtojų Dianos Zubrickienės ir Birutės Adomaitienės parengtą improvizuotą duonos kelią. Tautiniais rūbais pasipuošusios auklėtojos demonstravo senovėje vykusį menamą javų sėjimą, pjovimą, kūlimą spragilais. Be to darželinukams buvo rodoma, kaip kepama duonelė, kuri buvo užminkyta ir iškepta darželio virtuvėje. Garuojančia, vos tik iš krosnies išimta duonele vaišinosi visi šventė dalyviai. Duoną valgė su cukrumi, gamino mutinį. Vaikai šventės metu minė mįsles, sakė patarles apie kasdienę duonelę. Vaikai buvo mokomi tausoti ir gerbti duoną.

„Draugo“ inf.

Prenumeruok laikraščio el. versiją!

Orai Šakiuose

Ar lengva jaunimui susirasti darbą vasarai?

klausimelis 05 24Zita iš Šakių:

Nežinau, mano anūkas tai susiranda. Sąlygos nėra paprastos, bet, manau, viskas priklauso nuo žmogaus ir noro. Darbo jaunimui tikrai reikia, nebūtinai visą vasarą, bet nors kiek. Mano vaikai visą laiką dirbo vasaromis, tiesa, anuomet dar kolūkiuose. Kaip bebūtų, darbas tiesiog yra vertybė, charakterio ugdymo priemonė, o ir sveikatai į naudą išeina. 

klausimelis 05 24 2

Antanas iš Lukšių:

Manau, kad išrankiems studentams ir moksleiviams darbą rasti sudėtingiau. Tie, kurie paprasti, nesibaido jokio darbo, manau, kad gali susirasti – ūkininkų daug yra, kurie mielai priima. Darbas žmonėms niekada nepakenkė, padirbėti visai neblogai, bet studentai ir moksleiviai gali turėti ir kitų užsiėmimų, kurie yra taip pat reikalingi. Yra tokių, kurie gilina žinias, jiems mokslo metų nepakanka. Tai irgi savotiškai darbas. Yra darbas už pinigus, yra intelektualus.


BlueYellow-baneris
 
sms
tu esi 350px
Mes vertiname jūsų privatumą
Mes naudojame slapukus. Kai kurie iš jų yra būtini svetainės veikimui, o kiti padeda mums tobulinti šią svetainę ir jūsų naršymo patirtį (stebėjimo slapukai). Galite patys nuspręsti, ar norite leisti slapukus, ar ne. Atkreipkite dėmesį, kad juos atmetę negalėsite naudotis visomis svetainės funkcijomis.