Siekdamos įveikti problemas susivienijo penkios mokyklos

mokyklosLapkričio 24 dieną Kriūkų vidurinėje mokykloje vyko trečiasis BMT1 (Besimokančių mokyklų tinklai) projekto dalyvių susitikimas – seminaras „Pamoka kitaip: pirmieji žingsniai sėkmės link“. Į Kriūkų mokyklą atvykę komandų nariai aptarė jau nuveiktus darbus bei numatė tolimesnę veiklą.

Nuotr. Susitikimo metu mokytojai skaitė pranešimus, dalijosi pedagogine patirtimi, diskutavo apie mokymosi motyvaciją ir kitus dalykus.

Pirmuosius du kartus projekte dalyvaujančių mokyklų komandos susitiko Vilkaviškio rajono Gižų K.Baršausko pagrindinėje mokykloje, kuruojančioje šio projekto veiklą. Dar šių metų birželio mėnesį bendradarbiavimo sutartį dalyvauti BMT1 projekto veikloje pasirašė penkios kaimyninių rajonų mokyklos: jau minėtosios Kriūkų vidurinė (Šakių raj.) ir Gižų K. Baršausko pagrindinė (Vilkaviškio raj.) bei Šakių „Aukuro“, Vilkaviškio rajono Keturvalakių bei Žaliosios V.Žemaičio pagrindinės mokyklos.
 
Tęsdamos projekto veiklos plane numatytus darbus bendrai problemai („Pagalbos teikimas skirtingų poreikių mokinių motyvacijai skatinti“) spręsti, mokyklų komandos aptarė per pirmuosius tris mokslo metų mėnesius nuveiktus darbus. Kiekviena mokykla pagal savo problemą, kurią nustatė dar praėjusių mokslo metų pabaigoje, vykdė įvairias veiklas: dalijosi pedagogine patirtimi, atliko įvairaus pobūdžio tyrimus, diskutavo, lankėsi seminaruose, bendradarbiavo su mokyklos bendruomene, vedė atviras pamokas, pateikė pamokų pavyzdžių ir kt. Mokytojai džiaugėsi, kad gana sėkmingai pavyko žengti pirmuosius projekto žingsnelius, susiplanuoti veiklą, iškelti tikslus bei uždavinius ir numatyti rezultatus, kurių tikimasi projektui pasibaigus.

Seminare Kriūkų vidurinės mokyklos direktorė Lilija Liutvinienė skaitė pranešimą „Šiuolaikinio mokymo ir mokymosi proceso organizavimo ypatumai“. Seminaro dalyviai taip pat diskutavo, kaip dirbti, kad pamoka būtų šiuolaikiška, patraukli, leidžianti atsiskleisti įvairių poreikių mokiniams, ugdanti jų gebėjimus bei didinanti mokymosi motyvaciją, kokie aktyvūs mokymo metodai gali padėti efektyviau dirbti, pažinti mokinius, leisti jiems atsiskleisti.

Susitikimo metu mokytojai kalbėjo ir apie problemas, dalijosi patirtimi, kaip pavyko jas išspręsti. Keletas kūrybinio pobūdžio užduočių leido geriau pažinti ir save, ir savo kolegas. Susitikimo metu Kriūkų vidurinės mokyklos BMT1 komanda pristatė savo mokyklą, supažindino su vykdoma veikla, mokyklos muziejumi, informaciniu centru, biblioteka.

Šis susitikimas – tai tik pirmasis žingsnis ilgame ir nelengvame  BMT1 projekto kelyje. Numatyti rezultatai įpareigoja siekti užsibrėžto tikslo, tad jau artimiausiu metu projekto dalyviai atliktus darbus aptars bei tolimesnius planuos Vilkaviškio rajono Žaliosios V. Žemaičio pagrindinėje mokykloje.

„Draugo“ inf.

Prenumeruok laikraščio el. versiją!

Orai Šakiuose

Kas lemia žemą rajono poziciją švietimo srityje?

klausimelis 05 21Edvinas iš Šakių:

Manau, mokiniai yra per mažai motyvuoti mokytis. Aš, pavyzdžiui, baigiau aštuonias klases, buvo kitokie laikai, bet siekiau, stengiausi mokytis. Ir toliau mokiausi, baigiau technikumą. Sūnus baigė universitetą, anūkai dar maži. Kaimo vaikai mokosi ne prasčiau. Netgi labiau pasiekia aukštų pasiekimų. 

klausimelis 05 21 2

Ričardas iš Bliuviškių:

Manau, ir tėvai turėtų labiau rūpintis vaikų mokslais. Bet yra ir pačių mokinių be motyvacijos. Mačiau – stovi prie Darbo biržos du mokiniai, o ne pamokose. Savo laiku siekiau mokytis, nebuvo jokia kančia eiti į mokyklą. Baigiau devynias klases, vėliau įsidarbinau. Girdėjau – Griškabūdyje mokytojų trūksta. Netiesa, kad kaimo vaikai prasčiau mokosi, mūsų kaime vienoje šeimynoje augantys vaikai labai aukštų rezultatų yra pasiekę.


BlueYellow-baneris
 
sms
tu esi 350px
Mes vertiname jūsų privatumą
Mes naudojame slapukus. Kai kurie iš jų yra būtini svetainės veikimui, o kiti padeda mums tobulinti šią svetainę ir jūsų naršymo patirtį (stebėjimo slapukai). Galite patys nuspręsti, ar norite leisti slapukus, ar ne. Atkreipkite dėmesį, kad juos atmetę negalėsite naudotis visomis svetainės funkcijomis.