Apdovanojo lietuvių kalbos konkurso nugalėtojus

apdovanojoGriškabūdžio vidurinė mokykla lapkričio mėnesį organizavo integruotą informacinių technologijų ir lietuvių kalbos kūrybinį konkursą „Gimtoji kalba – tai žmogaus garbė“ (Mikalojus Daukša). Šios mokyklos lietuvių kalbos mokytojos Jolantos Laurinaitienės ir informacinių technologijų mokytojos Rimos Apanavičiūtės inicijuoto konkurso laimėtojai buvo apdovanoti šeštadienį Griškabūdyje vykusio kalbininko J. Jablonskio 150 -ųjų gimimo metinių paminėjimo metu.

Nuotr. Griškabūdžio vidurinės mokyklos direktorius Arūnas Šalnaitis „Žiburio“ gimnazistei Albertai Grigaitė už konkursui pateiktą filmuką „Pasimetęs“ įteikė paskatinamąjį prizą.


Integruotas informacinių technologijų ir lietuvių kalbos kūrybinis konkursas „Gimtoji kalba – tai žmogaus garbė“ (Mikalojus Daukša) buvo skirtas J. Jablonskio 150 - osioms gimimo ir bendrinės kalbos 100 - osioms metinėms. Konkurso organizatoriai sulaukė 36 originalių darbų iš 28 šalies mokyklų. Šeštadienį Griškabūdžio kultūros centre kalbininkui J. Jablonskiui skirtame šventiniame paminėjime buvo parodyti geriausi įvairių šalies mokyklų mokinių sukurti darbai. Net trijų mokyklų komandos pirmąja vieta dalijosi 9 -12 klasių grupėje. Tai Panevėžio rajono Raguvos gimnazijos mokiniai, į lietuvių kalbos bendrinę kalbą išvertę Vytauto Kernagio atliekamą dainą „Koncaras“, taip pat Šiaulių rajono Gruzdžių gimnazijos ir Radviliškio rajono Baisiogalos gimnazijos mokiniai, pristatę skaidres.
 
5 – 8 klasių amžiaus grupėje pirmąja vieta dalijosi dviejų šalies mokyklų komandos. Tai Klaipėdos rajono Endriejavo vidurinės mokyklos mokiniai, sukūrę filmuką apie keiksmažodžius, ir Šiaulių rajono Kuršėnų Daugėlų pagrindinės mokyklos komanda, pristačiusi skaidres.

Iš Šakių rajono mokyklų šiame konkurse dalyvavo tik Gelgaudiškio vidurinė mokykla ir Šakių „Žiburio“ gimnazija. ,,Žiburietė” Alberta Grigaitė už konkursui pateiktą filmuką „Pasimetęs“ buvo apdovanota skatinamuoju prizu.

Įvairių šalies mokyklų konkursinius darbus vertino speciali komisiją, kurią sudarė po du lietuvių kalbos, dailės ir informacinių technologijų mokytojus. Šventiniame renginyje buvo apdovanoti 15 darbų autoriai. Prizų fondui paramą skyrė Griškabūdžio seniūnija ir leidykla „Alma littera“.

„Draugo“ inf.

Prenumeruok laikraščio el. versiją!

Orai Šakiuose

Kaip vertinate seimūno G. Surplio idėją liepos pirmąjį šeštadienį paskelbti Giminių diena?

klausimelis 06 11Irena iš Lukšių:

Manau, kad tolstančius giminaičius vargu ar kas begali suartinti, bet gal į naudą būtų. Galbūt pirmais metais ir neprigytų, bet ilgainiui taptų sava, žmonės kaip per kokias Jonines susieitų. Dabar tikrai daromės kaip robotukai – bėgi, bėgi... Pas mus aplinkoje silpnėja giminių ryšiai, net nežinau, kas dėl to kaltas, gal kompiuteriai, naujos technologijos. Žmonės pavargę, kažkas tikrai ne taip darosi. 

klausimelis 06 11 2

Antanas iš Šakių:

Teigiamai, šventės visada smagu. Nežinau, kaip ji galėtų būti švenčiama, manau, nuo giminių skaičiaus priklauso – turiu draugų, kur daug giminių, jie užsisako sodybas, šventė ne vienos dienos išeina. Aš nelabai daug giminių turiu, mažame rate išsitenkam, o ir šiaip, senas jau, nelabai kam įdomus... Manau, tokios progos gali svarbiomis tapti. Anksčiau kitaip būdavo, o dabar žmonės tolsta, kraustosi į užsienį jaunimas. Liūdna labai dėl to.


BlueYellow-baneris
 
sms
tu esi 350px
Mes vertiname jūsų privatumą
Mes naudojame slapukus. Kai kurie iš jų yra būtini svetainės veikimui, o kiti padeda mums tobulinti šią svetainę ir jūsų naršymo patirtį (stebėjimo slapukai). Galite patys nuspręsti, ar norite leisti slapukus, ar ne. Atkreipkite dėmesį, kad juos atmetę negalėsite naudotis visomis svetainės funkcijomis.