Geriausi skaitovai dalyvaus regioniniame ture

svabauskasAsta GVILDIENĖ

Vasario 4 dieną Šakių „Aukuro“ pagrindinėje mokykloje vyko Meninio skaitymo konkursas. Į jį susirinko gausus būrys geriausių skaitovų iš visų rajono bendrojo lavinimo mokyklų, Jaunimo kūrybos ir sporto centro.

Nuotr. Įspūdingai pasirodęs Šakių „Žiburio“ gimnazijos pirmosios klasės moksleivis Vilmantas Švabauskas tapo absoliučiu konkurso nugalėtoju.

Komisijai, kurią sudarė rajono savivaldybės Švietimo ir sporto skyriaus vyresnioji specialistė Galina Murauskienė, savivaldybės Bendrojo skyriaus vyriausioji specialistė - kalbos tvarkytoja Rimutė Grušienė, Gelgaudiškio kultūros centro direktorius Edgaras Pilypaitis, Šakių kultūros centro režisierė Gražina Guzovijienė ir Geriausio Šakių rajono skaitovo prizo laimėtojas Aurimas Ugenskas, buvo sunku įvertinti vienas už kitą gražiau ir išraiškingiau pasirodančius Meninio skaitymo konkurso dalyvius.
 
Visus žiūrovus ir komisiją ypač sužavėjo poetinė kompozicija „Viskas bus gerai“, kurią atliko Šakių „Varpo“ vidurinės mokyklos skaitovai Modesta Domeikaitė, Kristina Liudžiūtė, Rūta Valaitytė, Airingas Šuopys ir Bernardas Kudulis. Moksleivius paruošė lietuvių kalbos mokytoja ir dramos studijos vadovė Vilija Meškaitienė. Kadangi šiame Meninio skaitymo konkurse tai buvo vienintelė poetinė kompozicija, komisija jos nevertino, tačiau vienbalsiai nusprendė, kad ji verta be konkurencijos dalyvauti kitame ture.

Absoliučiais Meninio skaitymo konkurso nugalėtojais ir laureatais tapo: Šakių „Varpo“ vidurinės mokyklos aštuntokė Vismantė Vasaitytė (mokytoja Rasa Litinskienė) ir nepalikęs abejingų Šakių „Žiburio“ gimnazijos pirmosios klasės moksleivis Vilmantas Švabauskas (mokytoja Rasa Bublaitienė).

Komisijos sprendimu pirmąją vietą 5 – 8 klasių grupėje užėmė Sintautų pagrindinės mokyklos aštuntokas Leonas Rėčkus (mokytoja Daiva Orintienė). Antroji vieta atiteko Lukšių Vinco Grybo gimnazijos penktokei Modestai Gaižauskaitei (mokytoja Jolita Zokienė). Trečioji vieta paskirta net dviem skaitovams: aštuntokei Gerdai Geršvaltaitytei iš Šakių „Varpo“ vidurinės mokyklos (mokytoja Nijolė Vaičiulienė) ir aštuntokui Mantui Bakšiui iš Griškabūdžio vidurinės mokyklos (mokytoja Lina Naumavičienė).

Šioje klasių grupėje komisija nusprendė paskatinti tris skaitovus: Plokščių vidurinės mokyklos penktoką Aivarą Valaitį (mokytoja Jolanta Murauskienė), Šakių „Aukuro“ pagrindinės mokyklos penktokę Gustę Staniulytę (mokytoja Živilė Rinkevičienė)  ir Kudirkos Naumiesčio Vinco Kudirkos gimnazijos aštuntokę Jolitą Galinskaitę (mokytoja Raimonda Barisevičiūtė).

9 – 12 klasių grupėje skirtos dvi pirmosios vietos: dešimtokei Modestai Domeikaitei iš Šakių „Varpo“ vidurinės mokyklos (mokytoja Vilija Meškaitienė) ir trečios klasės moksleiviui Deividui Švedui iš Šakių „Žiburio“ gimnazijos (režisierė Laima Kajokaitė – Balčiūnienė). Antrąją vietą užėmė Šakių „Žiburio“ gimnazijos trečiokė Lina Murinaitė (mokytoja Raminta Černiagovskienė). Trečioji vieta atiteko tos pačios gimnazijos ketvirtokei Albertai Grigaitei (mokytoja Rasa Bublaitienė).

Konkurso komisija paskatino net keturis 9 – 12 klasių grupės skaitovus: Gelgaudiškio vidurinės mokyklos dešimtokę Gabrielę Navikauskaitę (mokytoja Danutė Aniulienė), Šakių „Varpo“ vidurinės mokyklos dešimtokę Rusnę Dakinevičiūtę (mokytoja Vilija Meškaitienė), Šakių „Žiburio“ gimnazijos antroką Gytį Jurgevičių (mokytoja Raminta Černiagovskienė) ir Kudirkos Naumiesčio Vinco Kudirkos gimnazijos ketvirtoką Karolį Valentiną Slibinską (mokytoja Vaida Pašiūnienė).

Regioniniame Meninio skaitymo konkurso ture, kuris vyks kovo 5 dieną Vilkaviškyje, dalyvaus  Šakių „Varpo“ vidurinės mokyklos poetinė kompozicija ir konkurso laureatai Šakių „Varpo“ vidurinės mokyklos aštuntokė Vismantė Vasaitytė bei Šakių „Žiburio“ gimnazijos pirmos klasės moksleivis Vilmantas Švabauskas. Linkime jiems didelės sėkmės.

Prenumeruok laikraščio el. versiją!

Orai Šakiuose

Antra olimpiada be Lietuvos krepšinio rinktinės. Kaip vertinate?

klausimelis 07 12Edmundas iš Šakių:

Visi lietuviai krepšinį žiūri, tai ir aš stebėjau, bet įspūdžiai labai blogi, nuotaikos liūdnos. Neįsivaizduoju, kodėl yra taip, kaip yra, bet kaltinti žaidėjų neskubu. Anksčiau parsiveždavo medalius, dabar be nieko liekame – pagal mane paruošime spragos atsiranda. Kaip bebūtų, nors Lietuva ir nepateko, Olimpines žaidynes vis tiek žiūrėsiu. 

klausimelis 07 12 2

Nerijus iš Gelgaudiškio:

Olimpinio atrankos turnyro nežiūrėjau, neturėjau laiko, bet šiaip situacija seku. Liūdna, kad negavo kelialapio į Olimpines žaidynes. Jau antrąjį kartą nepatenkame, sunku vertinti, kas čia atsitiko, kokios to priežastys. Pats kadaise žaidžiau, bet mėgėjiškai, mokyklos laikais. Nors dabar ir nebežaidžiu, bet krepšinis man vis tiek yra numeris vienas – ne be reikalo vadinamas antra religija.


BlueYellow-baneris
 
sms
tu esi 350px
Mes vertiname jūsų privatumą
Mes naudojame slapukus. Kai kurie iš jų yra būtini svetainės veikimui, o kiti padeda mums tobulinti šią svetainę ir jūsų naršymo patirtį (stebėjimo slapukai). Galite patys nuspręsti, ar norite leisti slapukus, ar ne. Atkreipkite dėmesį, kad juos atmetę negalėsite naudotis visomis svetainės funkcijomis.