Jaunieji matematikai išbandė savo jėgas

gelgaudiskisVasario 11 dieną į Gelgaudiškio vidurinę mokyklą 5 – 8 klasių jaunuosius matematikus sukvietė renginys  ,,Matematika rimtai ir linksmai“, kurį organizavo matematikos  mokytojos Aurelija Vaičaitienė ir Valda Valaitienė.

Nuotr. Renginyje „Matematika rimtai ir linksmai“ rungėsi 8 mūsų rajono bendrojo lavinimo mokyklų komandos iš Šakių „Aukuro“, Sintautų, Kidulių, Sudargo Martyno Sederevičiaus pagrindinių bei Šakių „Varpo“, Plokščių, Griškabūdžio ir Gelgaudiškio vidurinių mokyklų.

Renginyje dalyvavo 8 mūsų rajono bendrojo lavinimo mokyklų komandos iš Šakių „Aukuro“, Sintautų, Kidulių, Sudargo Martyno Sederevičiaus pagrindinių bei Šakių „Varpo“, Plokščių, Griškabūdžio ir Gelgaudiškio vidurinių mokyklų. Jos turėjo prisistatyti ir atlikti po keturias užduotis.

Pasak V.Valaitienės, pirmoji užduotis supažindino mokinius su Gelgaudiškio miestelio  statistiniais duomenimis, antroji – kūrybinė užduotis, kai naudojant penkis dvejetus ir matematinių veiksmų ženklus, reikėjo užrašyti valandas pateiktame laikrodžio makete.
 
Atokvėpio po dviejų užduočių metu Gelgaudiškio vidurinės mokyklos moksleivė Gintarė Vaičaitytė papasakojo apie Lietuvoje vykstantį nacionalinį mintino skaičiavimo konkursą „Matmintinis“, kuriame ji dalyvauja jau penkerius metus iš eilės. Gintarė pasidžiaugė pasiektais rezultatais, gautomis dovanomis, galimybe aplankyti Baltijos šalis ir kvietė kitų rajono bendrojo lavinimo mokyklų mokinius aktyviai dalyvauti šiame konkurse.

Trečioji užduotis pakvietė komandas į kompiuterių klasę, kurioje jos turėjo atlikti mintino skaičiavimo užduotis. Kol vieni skaičiavo mintinai, kiti sprendė užduotis iš vienos pasirinktos srities: skaičių ir skaičiavimo, matavimo, geometrinių figūrų arba įvairių užduočių.

Paskutinioji užduotis buvo namų darbų pristatymas. Juos turėjo paruošti visos komandos. Šias užduotis mokiniai vertino patys.

Daugiausiai taškų surinko ir pirmąją vietą laimėjo Šakių „Aukuro“ pagrindinės mokyklos komanda, antrieji liko gelgaudiškiečiai, trečiąją vietą užėmė Kidulių pagrindinės mokyklos auklėtiniai.

Tačiau, pasak V. Valaitienės, pralaimėjusiųjų nebuvo. Vienose užduotyse sėkmė lydėjo vienas, kitose – kitas komandas. Visi renginio dalyviai buvo apdovanoti specialiomis dovanėlėmis ir padėkomis. Renginio organizatorėms smagu buvo girdėti mokinių žodžius: ,,Mes čia ir kitais metais atvažiuosime“.

„Draugo“ inf.

Prenumeruok laikraščio el. versiją!

Orai Šakiuose

Ar sutiktumėte prisidėti prie kelių infrastruktūros gerinimo?

klausimelis 05 17Ona iš Patamošupių:

Asfaltuotas kelias pas mus. Jau seniai paklotas. Ir remontuotas jau truputį. Tai man ir neaktualus šitas klausimas. Kita problema yra – pro mus autobusas neina. Tai turim pėsčiomis eiti du kilometrus iki Patašinės, kad iš čia nuvažiuotume į Griškabūdį, Šakius. 

klausimelis 05 17 2

Gediminas iš Žeimio k.:

Turime savo kaime ir žvyrkelio atkarpą. Tik koks šimtas metrų asfalto, per patį kaimą. Gyvenu čia nuo 1973m. Tai ir kenčiam nuolat dulkes. Žadėjo ir ūkininkai prisidėti. Manau, visi gyventojai prisidėtų kažkiek, kad tą asfaltą paklotų. Asmeniškai aš taip pat, kiek galėčiau, tiek prisidėčiau.


BlueYellow-baneris
 
sms
tu esi 350px
Mes vertiname jūsų privatumą
Mes naudojame slapukus. Kai kurie iš jų yra būtini svetainės veikimui, o kiti padeda mums tobulinti šią svetainę ir jūsų naršymo patirtį (stebėjimo slapukai). Galite patys nuspręsti, ar norite leisti slapukus, ar ne. Atkreipkite dėmesį, kad juos atmetę negalėsite naudotis visomis svetainės funkcijomis.