Netradicinės matematikos pamokos skatina savanorystę

Pasak Gelgaudiškio vidurinės mokyklos matematikos mokytojos Aurelijos Vaičaitienės, vis dažniau iš savo mokinių ji išgirsta klausimą: „Kam to reikia?!“ Į jį kiekvienais metais vis sunkiau atsakyti. Iš tiesų, kam gyvenime bus reikalingos žinios apie logaritmus ir funkcijas? Kam galvą kvaršinti aiškinantis kosinusus ir sinusus? Ką prarasiu nežinodamas, kas yra    koreliacija, moda, mediana, apotema?

Į šiuos klausimus, A.Vaičaitienės teigimu, padės atsakyti vasario mėnesį Gelgaudiškio vidurinėje mokykloje startavęs profesinės savanorystės projektas „Kam to reikia?!“. Jis bus tarsi savotiškas tarpininkas tarp verslo profesionalų, norinčių dalintis savo patirtimi, ir mokyklų, siekiančių mokiniams suteikti reikiamų žinių. Tai  - gyvosios teorijos pamokos mokiniams, kurių metu praktikai įtraukiami į profesinę savanorystę mokyklose, o moksleiviai skatinami kurti, mokytis ir tikėti savimi.

Kovo 23 dieną Gelgaudiškio vidurinės mokyklos 9 klasės mokiniams netradicinę matematikos pamoką „Tikimybių teorija praktikoje: mirtingumas“ vedė Swedbank klientų analizės skyriaus vadovas Gediminas  Paškevičiaus. Pasak svečio, šios pamokos idėja kilo prisiminus atliktą užduotį, kai reikėjo 100 kartų mesti monetą, skaičiuoti atsivertusių herbų skaičių ir taip apskaičiuoti tikimybę atsiversti herbui... Pasirodo, tokia pati formulė naudojama apskaičiuojant draudimo kainą. Ne tik vairuotojų civilinės atsakomybės draudimo kainodaroje, bet ir gyvybės draudime – skaičiuojant tikėtiną gyvenimo trukmę, priklausančią nuo įvairių veiksnių. Praktikas labai aiškiai parodė, kad gyvybės draudimo apskaičiavimas – devintokui išsprendžiamas uždavinys. Pamokos metu  mokiniai sužinojo gyvybės draudimų rūšis (arba “nuo ko” draudžiamės), iš ko susideda gyvybės draudimo kaina,  kokie veiksniai lemia kiekvieną iš jų bei pademonstravo supaprastintą tikėtinos išmokos skaičiavimą.

Mokytoja A.Vaičaitienė mano, kad pamokos uždavinys įgyvendintas - mokiniai suprato, jog tai, ko mokosi - naudinga ir pritaikoma. „Manau, kad pažintis su Gediminu  Paškevičiumi, 25 metų jaunuoliu, vidurinį išsilavinimą įgijusiu Pasvalyje, baigusiu finansų ir draudimo studijas Vilniaus Universitete, tęsiančiu studijas JAV, leido suprasti, kad bankuose dirba paprasti žmonės, tačiau  nuolatos  tobulėjantys taip sparčiai besikeičiančioje visuomenėje“, - teigė ji.

„Draugo“ inf.

Prenumeruok laikraščio el. versiją!

Orai Šakiuose

Ar remiate stokojančius?

klausimelis 10 08Raimondas iš Raseinių:

Kartais tenka aukoti. Aukojau pinigais Ukrainai. Manau, reikia remti Ukrainos gyventojus, nežinia, kada gali ir pas mus atsitikti kažkas panašaus. „Maisto banko“ akcijų metu taip pat stengiamės paaukoti tokių produktų, kurių prašo paaukoti: aliejaus, konservų. Kol kas negirdėjau apie naują „Carito“ akciją, kad kviečia pripildyti produktais krepšelį. 

klausimelis 10 08 2

Jūratė iš Naudžių:

Ir aukoju, ir pati gaunu. Aukoju daugiausiai vykstančių akcijų metu daiktais, maistu. Ir pati gaunu iš „Maisto banko“. Taip, paramos akcijų Ukrainai vis dar reikia, karas tai tebevyksta. Apie naują „Carito“ akciją negirdėjau, dabar žinosiu.

dzingulevicius geras
 
chrebtovas 10 26
 
11 21

BlueYellow-baneris
 
sms
tu esi 350px

lt72 3
Mes vertiname jūsų privatumą
Mes naudojame slapukus. Kai kurie iš jų yra būtini svetainės veikimui, o kiti padeda mums tobulinti šią svetainę ir jūsų naršymo patirtį (stebėjimo slapukai). Galite patys nuspręsti, ar norite leisti slapukus, ar ne. Atkreipkite dėmesį, kad juos atmetę negalėsite naudotis visomis svetainės funkcijomis.