Rocičkių užkardoje vyko pratybos

Spalio 26 d. pasienyje su Rusija VSAT Pagėgių rinktinės Rocičkių užkardoje Teisės ir valstybės sienos apsaugos programos studentams surengtos pratybos, kurių metu jie atliko įvairias dokumentų kontrolės ir sienos stebėjimo užduotis bei susipažino su sienos apsaugos subtilybėmis. Pratybų tikslas – išmokyti būsimuosius VSAT pareigūnus orientuotis įvairiose  situacijose ir priimti tinkamus sprendimus.
 
Pratybose dalyvavo Mykolo Romerio universiteto Viešojo saugumo fakultete pagal Teisės ir valstybės sienos apsaugos studijų programą besimokantys 25 antrakursiai. Su jais dirbo laikinai einanti fakulteto Valstybės sienos apsaugos katedros vedėjos pareigas Danguolė Seniutienė, katedros lektoriai Vladimiras Andrejevas, Rolandas Nagrockas ir Linas Ubartas. Pastarasis yra ir Rociškių užkardos pareigūnas. Be šių pedagogų, pratybas organizavo ir joms vadovavo Rociškių užkardos vadovybė bei kiti šio VSAT padalinio pasieniečiai.

Pratybų pradžioje į užkardą atvykusius būsimuosius pasieniečius Rociškių pareigūnai supažindino su operatyvine padėtimi užkardos veikimo teritorijoje, pravedė instruktažą apie pratybų eigą ir tvarką. Vėliau studentų pogrupiai kartu su priskirtais užkardos pareigūnais vyko į Ramoniškių punktą bei vietas keliuose Sudargas–Kiduliai, Sudargas–Slavikai ir prie sienos su Rusija linijos. Kiekvienoje iš šių vietų studentų grupės dirbo po 1 val., vėliau keisdavosi. Visose studentų darbo vietose buvo imituojami pažeidimai. Studentai turėjo juos nustatyti ir priimti atitinkamus sprendimus. Manoma, kad tokio pobūdžio pratybos padės parengti kuo daugiau kvalifikuotų specialistų.

„Draugo“ inf.

Prenumeruok laikraščio el. versiją!

Orai Šakiuose

Kaip vertinate šios kadencijos Vyriausybę?

klausimelis 06 18Alvydas iš Šakių:

Penkiasdešimt ant penkiasdešimt. Manau, kad tiesiog reikia leisti dirbti. Kalbant apie Navickienę, keista situacija, ką veikė tarnybos anksčiau, bet, tiesą pasakius, truputį gaila. Galėjo pabaigti kadenciją, kas čia beliko. Negerai, kad vis dar neturim švietimo ministro, kad žemės ūkio ministras pakeistas nebuvo. Bet yra ir gerų dalykų – labai aktyvus krašto apsaugos ministras. Ir pati ministrė pirmininkė – nematau žmogaus, kuris ją galėtų pakeisti. 

klausimelis 06 18 2

Ričardas iš Bliuviškių:

Nu va čia tai politika! Nepasitikiu nė trupučio. Dvi atsistatydino, kodėl vis dar Šimonytė ten? Ji tiek visko prižadėjusi, nieko neišpildo, o ir šiaip, mano manymu, situacija prasta, skandalai labai negražiai atrodo. Anksčiau dar truputį normalesnės buvo Vyriausybės, bet kai konservatoriai... Nelabai net ir seku, ką jie ten daro, per radiją nebent nugirstu, kaip, pavyzdžiui, apie Navickienės atsistatydinimą. Blogai.


BlueYellow-baneris
 
sms
tu esi 350px
Mes vertiname jūsų privatumą
Mes naudojame slapukus. Kai kurie iš jų yra būtini svetainės veikimui, o kiti padeda mums tobulinti šią svetainę ir jūsų naršymo patirtį (stebėjimo slapukai). Galite patys nuspręsti, ar norite leisti slapukus, ar ne. Atkreipkite dėmesį, kad juos atmetę negalėsite naudotis visomis svetainės funkcijomis.