Rocičkių užkardoje vyko pratybos

Spalio 26 d. pasienyje su Rusija VSAT Pagėgių rinktinės Rocičkių užkardoje Teisės ir valstybės sienos apsaugos programos studentams surengtos pratybos, kurių metu jie atliko įvairias dokumentų kontrolės ir sienos stebėjimo užduotis bei susipažino su sienos apsaugos subtilybėmis. Pratybų tikslas – išmokyti būsimuosius VSAT pareigūnus orientuotis įvairiose  situacijose ir priimti tinkamus sprendimus.
 
Pratybose dalyvavo Mykolo Romerio universiteto Viešojo saugumo fakultete pagal Teisės ir valstybės sienos apsaugos studijų programą besimokantys 25 antrakursiai. Su jais dirbo laikinai einanti fakulteto Valstybės sienos apsaugos katedros vedėjos pareigas Danguolė Seniutienė, katedros lektoriai Vladimiras Andrejevas, Rolandas Nagrockas ir Linas Ubartas. Pastarasis yra ir Rociškių užkardos pareigūnas. Be šių pedagogų, pratybas organizavo ir joms vadovavo Rociškių užkardos vadovybė bei kiti šio VSAT padalinio pasieniečiai.

Pratybų pradžioje į užkardą atvykusius būsimuosius pasieniečius Rociškių pareigūnai supažindino su operatyvine padėtimi užkardos veikimo teritorijoje, pravedė instruktažą apie pratybų eigą ir tvarką. Vėliau studentų pogrupiai kartu su priskirtais užkardos pareigūnais vyko į Ramoniškių punktą bei vietas keliuose Sudargas–Kiduliai, Sudargas–Slavikai ir prie sienos su Rusija linijos. Kiekvienoje iš šių vietų studentų grupės dirbo po 1 val., vėliau keisdavosi. Visose studentų darbo vietose buvo imituojami pažeidimai. Studentai turėjo juos nustatyti ir priimti atitinkamus sprendimus. Manoma, kad tokio pobūdžio pratybos padės parengti kuo daugiau kvalifikuotų specialistų.

„Draugo“ inf.

Prenumeruok laikraščio el. versiją!

Orai Šakiuose

Ar lengva jaunimui susirasti darbą vasarai?

klausimelis 05 24Zita iš Šakių:

Nežinau, mano anūkas tai susiranda. Sąlygos nėra paprastos, bet, manau, viskas priklauso nuo žmogaus ir noro. Darbo jaunimui tikrai reikia, nebūtinai visą vasarą, bet nors kiek. Mano vaikai visą laiką dirbo vasaromis, tiesa, anuomet dar kolūkiuose. Kaip bebūtų, darbas tiesiog yra vertybė, charakterio ugdymo priemonė, o ir sveikatai į naudą išeina. 

klausimelis 05 24 2

Antanas iš Lukšių:

Manau, kad išrankiems studentams ir moksleiviams darbą rasti sudėtingiau. Tie, kurie paprasti, nesibaido jokio darbo, manau, kad gali susirasti – ūkininkų daug yra, kurie mielai priima. Darbas žmonėms niekada nepakenkė, padirbėti visai neblogai, bet studentai ir moksleiviai gali turėti ir kitų užsiėmimų, kurie yra taip pat reikalingi. Yra tokių, kurie gilina žinias, jiems mokslo metų nepakanka. Tai irgi savotiškai darbas. Yra darbas už pinigus, yra intelektualus.


BlueYellow-baneris
 
sms
tu esi 350px
Mes vertiname jūsų privatumą
Mes naudojame slapukus. Kai kurie iš jų yra būtini svetainės veikimui, o kiti padeda mums tobulinti šią svetainę ir jūsų naršymo patirtį (stebėjimo slapukai). Galite patys nuspręsti, ar norite leisti slapukus, ar ne. Atkreipkite dėmesį, kad juos atmetę negalėsite naudotis visomis svetainės funkcijomis.