Skaistakaimyje išaiškintas stambus brakonierius

ginklaiSausio 4 d. į Trako kaimo, esančio Gelgaudiškio seniūnijoje, negyvenamą sodybą atvykęs jos savininkas Jonas Treinys rado nemalonų reginį – kilpoje pagautą stirną. Sodybos šeimininkas apie tai pranešė Aplinkos apsaugos tarnybai.

Nuotr. Gelgaudiškio seniūnijoje aplinkosaugininkai rado nelegaliai laikytų ginklų ir kilpoje pagautą stirną.

Atvažiavę gamtininkai apėję sodybą rado ir nuėmė dar 9 kilpas. Kilo įtarimas, kad kilpas galėjo pastatyti pilietis K. A. (45m.), gyvenantis gretimame Skaistakaimio kaime. Nuvykus į jo gyvenamą sodybą, pagal pėdsakus sniege šiaudų kupetoje rastas maišas, kuriame buvo lygiavamzdis medžioklinis šautuvas, savadarbis graižtvinis šautuvas, įvairūs šoviniai, prietaisai šovinių užtaisymui ir dar 12 vienetų kilpų, skirtų gyvūnams gaudyti. Gamtosaugininkai iškvietė policijos pareigūnus, kurie piliečio K. A. sodyboje rado ir konfiskavo nelegaliai laikytus ginklus: savadarbį pistoletą, lygiavamzdį šautuvą, pistoleto dėtuvę, dviejų skirtingų diametrų savadarbius šaunamuosius įtaisus, įrangą šoviniui užtaisyti, 32 vienetus kapsulių, 9 vienetus šratų ir 422 vienetus įvairaus kalibro šovinių.
 
Pasak Šakių rajono agentūros vedėjo Kęstučio Lopetos, radus negyvą stirną ir kilpas pirmoje sodyboje, kilo įtarimas, kad brakonierius gyvena kažkur netoliese. Motinai priklausančioje sodyboje pilietis K. A. buvo įsikūręs vienas. Jis verčiasi atsitiktiniais darbais. Anot K. Lopetos, brakonierius tikriausiai pastebėjo gretimoje sodyboje esančius gamtosaugininkus, todėl pirmiausia puolė slėpti brakonieriavimo amuniciją ir krauti ją į maišus. Pas jį atvykus aplinkosaugininkams, K.A. neprisipažino turintis nelegalių ginklų, todėl inspektoriams teko sekti jo pėdsakais sniege. Radus neteisėtus ginklus, inspektoriai iškvietė policiją, o patys iš brakonieriaus konfiskavo dar 12 kilpų žvėrims gaudyti. Jos buvo paslėptos su kitais ginklais maiše.

Už maiše aptiktas kilpas brakonieriui gresia bauda nuo 289 iki 868 eurų. Už kitus aptiktus nelegalius daiktus vyrui gresia laisvės atėmimo bausmė nuo ketverių iki aštuonerių metų. Tiriama, ar ir kaimyninėje sodyboje rasta stirna ir kilpos priklauso tam pačiam asmeniui K. A.

„Draugo“ inf.

Prenumeruok laikraščio el. versiją!

Orai Šakiuose

Ar pritariate šaukimui į karinę tarnybą iš karto po mokyklos?

klausimelis 06 21Albinas iš Staliorių:

Pritariu, savo pareigą kiekvienas turi atlikti. Tarnybos metu vyrukai suvyriškės, išmoks priimti rimtus sprendimus. Merginos tegul savanoriškai eina, ne koks Izraelis čia. Pats buvau kariuomenėje, patirtys, žinoma, visokios, bet šiaip į pliusą. Tiems, kurie abejoja, ar verta į šauktinius investuoti, vertėtų susimąstyti, kiek kainuoja profesionalios kariuomenės išlaikymas. Be to, jei atsitinka taip, kaip Ukrainoje, tai ką – negi tuos vaikus, kurie nieko iš viso nemoka, siųsti?

klausimelis 06 21 2

Audronė iš Veršių:

Nepritariu. Galvoju, kad reiktų jaunuoliams leisti pasimokyti, be to, nepatinka man prievarta. Lygiai tas pats su merginomis, jei tik pačios nori – valio. Pati tarnyba tikrai naudinga, reikalinga disciplinos ugdymui, o ir kitokia patirtis visada į gera. Jei būtų karas, manau, būtų visokių – ir tokių, kurie eitų tėvynę ginti, ir tokių, kurie bėgtų.


BlueYellow-baneris
 
sms
tu esi 350px
Mes vertiname jūsų privatumą
Mes naudojame slapukus. Kai kurie iš jų yra būtini svetainės veikimui, o kiti padeda mums tobulinti šią svetainę ir jūsų naršymo patirtį (stebėjimo slapukai). Galite patys nuspręsti, ar norite leisti slapukus, ar ne. Atkreipkite dėmesį, kad juos atmetę negalėsite naudotis visomis svetainės funkcijomis.