Pilietiškai reaguoja į aplinkosaugos pažeidimus

Praėjusiais metais Valstybinės aplinkos apsaugos tarnybos (VAAT) sukurtu aplinkosauginių įvykių Pranešimų priėmimo ir valdymo centro ir gyventojų bendruoju pagalbos telefonu gauta net 122 pranešimai iš Šakių rajono. Iš visos Lietuvos Pranešimų priėmimo ir valdymo centras per 2015 metus iš Bendrojo pagalbos centro ir gyventojų priėmė 12 tūkst. 117 pranešimų.

Kaip sakė VAAT Avarijų prevencijos ir valdymo skyriaus vedėjas Gediminas Markauskas, visuomenė labai gerai atsiliepia apie jiems suteiktą galimybę labai paprastai ir greitai pranešti apie pastebėtas negeroves, daromus aplinkos apsaugos reikalavimų pažeidimus, brakonieriavimą, apie galimybę gauti reikiamą konsultaciją. Daugiausia iš Šakių rajono gauta pranešimų dėl įvykių su laukiniais gyvūnais – net 76 skambučiai. Tai pranešimai apie autoįvykius, kuriuose nukentėjo laukiniai gyvūnai, pranešimai apie sužeistus ar kitaip nukentėjusius gyvūnus ir paukščius, kuriems galimai reikia pagalbos, jiems nebūdingoje aplinkoje atsidūrusius gyvūnus.
 
Taip pat piliečiai aktyviai praneša apie aplinkos taršą atliekomis, aplinkos taršą nuotekomis, vandens telkinių taršą – iš mūsų rajono gauta 14 tokių pranešimų.

Kita didelė dalis gaunamų pranešimų yra pranešimai apie brakonieriavimą. Tokių pranešimų iš mūsų rajono gauta 20. Pranešimų apie brakonieriavimą medžioklės srityje gauta 7, pranešimų apie brakonieriavimą žvejybos srityje – 13.

Daug pranešimų gaunama iš visos Lietuvos apie kitus aplinkos apsaugos reikalavimų pažeidimus: aplinkos oro taršą, deginamas atliekas ir kt. Tačiau iš mūsų rajono dėl aplinkos oro teršimo praėjusiais metais gautas tik vienas pranešimas. Taip pat vienas pranešimas gautas dėl neteisėto, savavališko miško kirtimo bei pranešta apie penkis neteisėtus atliekų deginimo atvejus.

Visos Lietuvos gyventojai, norėdami konsultuotis rūpimais aplinkosaugos klausimais, gali skambinti bendruoju pagalbos telefonu 112 arba tiesiogiai telefonu 8(5) 2732995.

„Draugo“ inf.

Prenumeruok laikraščio el. versiją!

Orai Šakiuose

Kas lemia žemą rajono poziciją švietimo srityje?

klausimelis 05 21Edvinas iš Šakių:

Manau, mokiniai yra per mažai motyvuoti mokytis. Aš, pavyzdžiui, baigiau aštuonias klases, buvo kitokie laikai, bet siekiau, stengiausi mokytis. Ir toliau mokiausi, baigiau technikumą. Sūnus baigė universitetą, anūkai dar maži. Kaimo vaikai mokosi ne prasčiau. Netgi labiau pasiekia aukštų pasiekimų. 

klausimelis 05 21 2

Ričardas iš Bliuviškių:

Manau, ir tėvai turėtų labiau rūpintis vaikų mokslais. Bet yra ir pačių mokinių be motyvacijos. Mačiau – stovi prie Darbo biržos du mokiniai, o ne pamokose. Savo laiku siekiau mokytis, nebuvo jokia kančia eiti į mokyklą. Baigiau devynias klases, vėliau įsidarbinau. Girdėjau – Griškabūdyje mokytojų trūksta. Netiesa, kad kaimo vaikai prasčiau mokosi, mūsų kaime vienoje šeimynoje augantys vaikai labai aukštų rezultatų yra pasiekę.


BlueYellow-baneris
 
sms
tu esi 350px
Mes vertiname jūsų privatumą
Mes naudojame slapukus. Kai kurie iš jų yra būtini svetainės veikimui, o kiti padeda mums tobulinti šią svetainę ir jūsų naršymo patirtį (stebėjimo slapukai). Galite patys nuspręsti, ar norite leisti slapukus, ar ne. Atkreipkite dėmesį, kad juos atmetę negalėsite naudotis visomis svetainės funkcijomis.