Pilietiškai reaguoja į aplinkosaugos pažeidimus

Praėjusiais metais Valstybinės aplinkos apsaugos tarnybos (VAAT) sukurtu aplinkosauginių įvykių Pranešimų priėmimo ir valdymo centro ir gyventojų bendruoju pagalbos telefonu gauta net 122 pranešimai iš Šakių rajono. Iš visos Lietuvos Pranešimų priėmimo ir valdymo centras per 2015 metus iš Bendrojo pagalbos centro ir gyventojų priėmė 12 tūkst. 117 pranešimų.

Kaip sakė VAAT Avarijų prevencijos ir valdymo skyriaus vedėjas Gediminas Markauskas, visuomenė labai gerai atsiliepia apie jiems suteiktą galimybę labai paprastai ir greitai pranešti apie pastebėtas negeroves, daromus aplinkos apsaugos reikalavimų pažeidimus, brakonieriavimą, apie galimybę gauti reikiamą konsultaciją. Daugiausia iš Šakių rajono gauta pranešimų dėl įvykių su laukiniais gyvūnais – net 76 skambučiai. Tai pranešimai apie autoįvykius, kuriuose nukentėjo laukiniai gyvūnai, pranešimai apie sužeistus ar kitaip nukentėjusius gyvūnus ir paukščius, kuriems galimai reikia pagalbos, jiems nebūdingoje aplinkoje atsidūrusius gyvūnus.
 
Taip pat piliečiai aktyviai praneša apie aplinkos taršą atliekomis, aplinkos taršą nuotekomis, vandens telkinių taršą – iš mūsų rajono gauta 14 tokių pranešimų.

Kita didelė dalis gaunamų pranešimų yra pranešimai apie brakonieriavimą. Tokių pranešimų iš mūsų rajono gauta 20. Pranešimų apie brakonieriavimą medžioklės srityje gauta 7, pranešimų apie brakonieriavimą žvejybos srityje – 13.

Daug pranešimų gaunama iš visos Lietuvos apie kitus aplinkos apsaugos reikalavimų pažeidimus: aplinkos oro taršą, deginamas atliekas ir kt. Tačiau iš mūsų rajono dėl aplinkos oro teršimo praėjusiais metais gautas tik vienas pranešimas. Taip pat vienas pranešimas gautas dėl neteisėto, savavališko miško kirtimo bei pranešta apie penkis neteisėtus atliekų deginimo atvejus.

Visos Lietuvos gyventojai, norėdami konsultuotis rūpimais aplinkosaugos klausimais, gali skambinti bendruoju pagalbos telefonu 112 arba tiesiogiai telefonu 8(5) 2732995.

„Draugo“ inf.

Prenumeruok laikraščio el. versiją!

Orai Šakiuose

Kaip vertinate šios kadencijos Vyriausybę?

klausimelis 06 18Alvydas iš Šakių:

Penkiasdešimt ant penkiasdešimt. Manau, kad tiesiog reikia leisti dirbti. Kalbant apie Navickienę, keista situacija, ką veikė tarnybos anksčiau, bet, tiesą pasakius, truputį gaila. Galėjo pabaigti kadenciją, kas čia beliko. Negerai, kad vis dar neturim švietimo ministro, kad žemės ūkio ministras pakeistas nebuvo. Bet yra ir gerų dalykų – labai aktyvus krašto apsaugos ministras. Ir pati ministrė pirmininkė – nematau žmogaus, kuris ją galėtų pakeisti. 

klausimelis 06 18 2

Ričardas iš Bliuviškių:

Nu va čia tai politika! Nepasitikiu nė trupučio. Dvi atsistatydino, kodėl vis dar Šimonytė ten? Ji tiek visko prižadėjusi, nieko neišpildo, o ir šiaip, mano manymu, situacija prasta, skandalai labai negražiai atrodo. Anksčiau dar truputį normalesnės buvo Vyriausybės, bet kai konservatoriai... Nelabai net ir seku, ką jie ten daro, per radiją nebent nugirstu, kaip, pavyzdžiui, apie Navickienės atsistatydinimą. Blogai.


BlueYellow-baneris
 
sms
tu esi 350px
Mes vertiname jūsų privatumą
Mes naudojame slapukus. Kai kurie iš jų yra būtini svetainės veikimui, o kiti padeda mums tobulinti šią svetainę ir jūsų naršymo patirtį (stebėjimo slapukai). Galite patys nuspręsti, ar norite leisti slapukus, ar ne. Atkreipkite dėmesį, kad juos atmetę negalėsite naudotis visomis svetainės funkcijomis.