Akcijos metu – dėmesys socialinės rizikos šeimoms

kurenkime saugiaiRita PLAUŠINAITYTĖ-ŠERKŠNIENĖ

Praėjusią savaitę Šakių priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos inspektoriai pradėjo vykdyti ištisus metus truksiančią akciją „Kūrenkime saugiai“. Per pirmąsias dvi prevencinės akcijos dienas vyresnysis inspektorius Rolandas Pavalkis vykdė reidus Sintautų bei Barzdų seniūnijose, buvo patikrintos 24 sodybos.

Nuotr. Anot vyresniojo inspektoriaus Rolando Pavalkio (kairėje), dažniausiai pastebima, kad kūrenamos krosnys yra nesandarios, kaminai prastos būklės.

Anot inspektoriaus R.Pavalkio, šios prevencinės akcijos tikslas – tikrinti atokiau nuo gyvenviečių esančias sodybas, kuriose gyvena daugiavaikės šeimos arba neįgalūs žmonės, kurie dauguma kūrena dar senas krosnis, jų namuose išvedžiota elektros instaliacija yra blogos būklės. Akcijos metu inspektorius kartu su tos seniūnijos socialinėmis darbuotojomis atvyksta į šeimas, tikrina, ar neapkrautos kūrenamos krosnys degiomis medžiagomis, ar tvarkingi kaminai ir elektros instaliacija. Kartu su Sintautų seniūnijos socialine darbuotoja Erika Mikeliene sausio 14 d. inspektorius aplankė net 13 tos seniūnijos socialinės rizikos šeimų, kuriose gyvena 27 suaugę ir 34 vaikai. Sausio 15 d. kartu su Barzdų seniūnijos seniūnu Remigijumi Naujokaičiu ir socialine darbuotoja Deimante Keidošyte aplankė 11 sodybų, kuriose gyvena 25 suaugusieji ir 35 vaikai. Anot Barzdų seniūnijos seniūno, jų apsilankymo tikslas socialinės rizikos šeimose – ne tik išdalinti penkioms šeimoms dūmų signalizatorius, kuriuos seniūnija gavo dar prieš šventes, bet ir skatinti kitas rizikos grupės šeimas juos įsigyti savo lėšomis.

„Visi žinome atvejį, kai Šiaulių rajone kilus gaisrui užduso trys maži vaikai. Didelė tikimybė, kad dūmų signalizatorius panašiais atvejais nelaimės padėtų išvengti. Todėl mūsų tikslas yra paprastas – skatinti ir kitas socialinės rizikos šeimas įsigyti šį prietaisą iš gaunamų socialinių išmokų, juolab kad jis labai daug nekainuoja“, – sako seniūnas.

Iš tiesų visose Barzdų seniūnijoje aplankytose šeimose pastebėta, kad kūrenamos krosnys yra nesandarios, kaminai ne itin geros būklės, o elektros instaliacija susidėvėjusi. Pasak inspektoriaus R. Pavalkio, šios prevencinės akcijos metu su tokių namų gyventojais kalbama apie tai, kaip galima būtų pagerinti tokių susidėvėjusių, pasenusių krosnių būklę, sutvarkyti elektros instaliacijas, kad neįvyktų skaudžių nelaimių, apie kurias mes pastaruoju metu girdime gan dažnai.

Prenumeruok laikraščio el. versiją!

Orai Šakiuose

Kaip vertinate įvykius JAV?

klausimelis 07 23Juozas iš Gotlybiškių:

Labai seku įvykius Amerikoje. Keistas man tas pasikėsinimas į Trumpą. Ar nebus tik surežisuotas? Tokia mano nuomonė. O kad Bidenas pasitraukė iš rinkimų kovos, pritariu tokiam jo pasirinkimui. Amžius visgi. Manau, atsiras kandidatų jį pakeisti. O jei bus išrinktas Trumpas, sunku kažką prognozuoti. Jis yra reiklesnis. Gal ir neblogai būtų. Nesuprantu vieno, pasaulyje vyksta karai, žūsta žmonės. Ar negali tie pasaulio viršininkai susėsti ir priimti esminius sprendimus?

klausimelis 07 23 2

Bronislava iš Lukšių:

Dar nežinojau, kad Bidenas pasitraukė iš prezidento rinkimų. Manau, jau reikėjo, painiojasi kalbėdamas, sumaišo prezidentų pavardes. O dėl pasikėsinimo į kitą kanditatą, Trumpą, nesuprantu pasikėsinusio jaunuolio motyvų. Tiesa, Trumpas po šio įvykio įgavo didesnį liaudies pasitikėjimą. Sunku pasakyti, kas lauktų Europos, Ukrainos, Trumpui tapus prezidentu. Gal blogiau nebūtų. Reikia tikėtis, kad viskas bus gerai.


BlueYellow-baneris
 
sms
tu esi 350px
Mes vertiname jūsų privatumą
Mes naudojame slapukus. Kai kurie iš jų yra būtini svetainės veikimui, o kiti padeda mums tobulinti šią svetainę ir jūsų naršymo patirtį (stebėjimo slapukai). Galite patys nuspręsti, ar norite leisti slapukus, ar ne. Atkreipkite dėmesį, kad juos atmetę negalėsite naudotis visomis svetainės funkcijomis.