Teismo pastatas – galvos skausmas jo darbuotojams

teismas salygosLina POŠKEVIČIŪTĖ

Į dabartines patalpas Šakių rajono apylinkės teismas persikėlė dar 1991 m., per tą laiką susidėvėjo vidaus patalpos, inžinerinės komunikacijos. Pastato kapitalinis remontas nedarytas nuo jo pastatymo dienos – keturiasdešimt metų. Jau seniai ieškoma lėšų rekonstruoti patalpas, šiandien dairomasi naujų patalpų.

Nuotr. Laikinai teismo pirmininko pareigas einanti Lina Antanaitienė pasakoja apie vienintelį naujai įrengtą modernų sulaikytų asmenų atitvarą.

Gražus atrodo tik iš išorės

Pastaruosius metus teismo patalpos visiškai neatitinka teisėjų darbui ir klientų aptarnavimui būtinų sąlygų. Teismo vestibiulyje likę vitrininiai mediniai langai, kuriuose žiojėja skylė, sutrūkinėjusios medinės langų konstrukcijos. Užėjus į pastato vidų stebina koridorių, posėdžių salių aukštis, siekiantis penkis metrus. Akį rėžia dienos šviesos lempos, kurių dauguma neveikia, pasak teismo darbuotojų, norint jas pakeisti tenka prašyti gaisrininkų pagalbos.

Kaip teigia laikinai teismo pirmininko pareigas einanti  Lina Antanaitienė, juos baugina ir žiemos, ir vasaros.

„Žiemą kabinetuose buvo vos 10–14 laipsnių šilumos, šalta ir posėdžių salėse, todėl nuo radiatorių nulupom medines atitvaras, kad nors kiek šiluma padidėtų. Nors kitose patalpose sudėti plastikiniai langai, bet pastato sienos ir stogas nėra apšiltinti. Kadangi dauguma kabinetų yra pietinėje pusėje, tai vasarą juose dirbti tikrai sudėtinga, nes neįrengta oro kondicionavimo sistema“, – pasakojo teismo vadovė.

L. Antanaitienė patikino, kad jiems trūksta specifinių patalpų (nėra konvojumi atvedamiems asmenims patalpų, neįrengtos nepilnamečių apklausai skirtos patalpos), be to, į teismo posėdžių sales negali patekti neįgalieji.

Ieško galimybių

Laikinoji teismo pirmininkė ieškoti geresnių patalpų pradėjo prieš metus. Ji svarstė galimybę, kad būtų galima rekonstruoti ir pritaikyti teismo poreikiams dabar jau tuščias buvusio policijos komisariato patalpas. Tam neprieštaravo rajono savivaldybė, buvo kreiptasi į Nacionalinę teismų administraciją.

„Mūsų situaciją jie žino, atvažiuoja, fotografuoja, patys stebisi, kaip čia mes dirbame. Praeitų metų pabaigoje Teisėjų tarybos Biudžeto ir investicijų komitetas svarstė klausimą dėl teismo pastato rekonstrukcijos, tačiau mes pagal rekonstruojamų Lietuvoje teismų  prioritetų sąrašą esame penkti, taigi belieka laukti“, – apgailestavo L. Antanaitienė.

Šiandien vadovė ieško, dairosi ir į tuščias vaistinės, DNB banko patalpas, nepraranda vilties surasti išeitį.

Šiuo metu teisme dirba 22 darbuotojai ir L. Antanaitienė yra įsitikinusi, kad pastatas jiems yra per didelis. Šildymo sistemai jau 40 metų, remontuoti netikslinga, todėl pastato išlaikymo sąnaudos sudaro didžiąją dalį teismui skiriamų lėšų.

Pastate dar įsikūrusios ir rajono prokuratūra bei probacijos tarnyba. Jie patalpomis naudojasi pagal panaudos sutartį. Teismo darbuotojai su nerimu laukia reorganizacijos, kuomet nuo 2018 metų sausio 1 d. Šakių rajono teismas liks Marijampolės apylinkės teismo padaliniu – teismo rūmais.

Kolektyvas nenuleidžia rankų

Aprodydama posėdžių sales laikinoji vadovė rodė į senus baldus, įdiegtą naują įgarsinimo aparatūrą, pastatytą televizorių, vienoje salėje pagaliau pastatytą specialų atitvarą teisiamiesiems. Teismo posėdžių laukimo salėje pastatytas kavos aparatas. Šiais metais planuoja pakeisti šildymo sistemos mazgą.

L. Antanaitienė pasakojo, kad pas juos lankosi, teismo darbu domisi mokiniai, o net gėda rodyti tokias patalpas...

„Aš džiaugiuosi savo komanda, kiekvienu darbuotoju, turime jaunų specialistų, bylų daugėja, nežiūrint visko, darbuotojai atlieka savo pareigas. Aišku, jie laukia permainų, nors minimaliai stengiamės jiems pagerinti darbo sąlygas, dabar numatę paremontuoti teismo raštinės priimamąjį,  jau suremontuotas pirmo aukšto tualetas“, – teigė L. Antanaitienė.

Prenumeruok laikraščio el. versiją!

Orai Šakiuose

Ar ryžtumėtės donorystei?

klausimelis 10 04Regina iš Šakių:

Vieną kartą esu davusi kraujo. Mano artimoje aplinkoje nėra aukojusių organų. Organų donorai, manau, yra drąsūs, gyvybę gelbstintys žmonės. Negalvojau, kad pati galėčiau tapti organų donore, manau, organai mano jau per seni. Kur įsigyti donoro kortelę, deja, nežinau. 

klausimelis 10 04 2

Gražina iš Šakių:

Donorystė – kilnus būdas padėti kitam. Be abejo, yra reikalinga. Yra žmonių, kurie nesiryžta donorystei. Kad galbūt donoro organai išgelbėjo kažkieno gyvybę, tokio atvejo mano artimoje aplinkoje nebuvo. Esu prieš maždaug 30 metų davusi kraujo. Jei šiandien būtų pačios sveikesni organai, sutikčiau tapti donore. Kaip įsigyti donoro kortelę? Greičiausiai kreipčiausi į savo šeimos gydytoją.

dzingulevicius geras
 
ambrozija350px
 
chrebtovas 10 26

BlueYellow-baneris
 
sms
tu esi 350px

lt72 3
Mes vertiname jūsų privatumą
Mes naudojame slapukus. Kai kurie iš jų yra būtini svetainės veikimui, o kiti padeda mums tobulinti šią svetainę ir jūsų naršymo patirtį (stebėjimo slapukai). Galite patys nuspręsti, ar norite leisti slapukus, ar ne. Atkreipkite dėmesį, kad juos atmetę negalėsite naudotis visomis svetainės funkcijomis.