Šviesti visuomenę padės kunigai

akelaitis su kunigais
Nuotr. Prie arbatos puodelio rajono dvasininkai ir Šakių rajono policijos komisariato viršininkas Mindaugas Akelaitis (dešinėje) bei VĮ „Marijampolės regiono keliai“ eismo saugumo specialistas Egidijus Lovkis (antras iš dešinės) aptarė rūpimus klausimus.


Sausio 18-ąją Šakių rajono policijos komisariate (PK) lankėsi mūsų rajono dvasininkai. Susitikime taip pat dalyvavo VĮ „Marijampolės regiono keliai“ eismo saugumo specialistas Egidijus Lovkis. Pirmąjį tokio pobūdžio susitikimą inicijavo bendruomenės pareigūnė Aušra Mockevičiūtė.
 
Susitikimo metu buvo kalbėta apie eismo saugumo problemas: gyventojų supratingumo trūkumą, atšvaitų bei liemenių su šviesą atspindinčiais elementais nedėvėjimą, apie greičio viršijimą, chuliganišką vairavimą, apie kelių būklę, kelių ženklus, Kelių eismo taisyklėse numatytas pėsčiųjų pareigas. Į klausimus taip pat atsakė ir eismo saugumo specialistas E. Lovkis.

Taip pat kalbėtasi apie padidėjusį sukčiavimo mastą, apie smurtą artimoje aplinkoje, turto apsaugą, apie Šakių policijos rėmėjus ir jų vykdomą veiklą.

Šakių rajono PK viršininko Mindaugas Akelaitis kalbėjo, jog policija rūpinasi gyventojų fiziniu saugumu, o Bažnyčios atstovai – dvasiniu. Todėl susitikimo dalyviams buvo pasiūlyta aktyvinti bendradarbiavimą, paprašyta dvasininkų pagalbos vykdant nusikaltimų ir kitų teisės pažeidimų prevenciją.

Buvo sutarta, jog dvasininkai pamaldų metu retkarčiais skaitys prevencinius pranešimus, ragins laikytis nustatytų elgesio normų ar kitų taisyklių. Policijos atstovai kartu su dvasininkais bei eismo saugumo specialistu sutarė, jog vasaris bus skelbiamas saugaus eismo mėnesiu. Šį mėnesį pamaldų metu kunigai viešins bendruomenės pareigūnės parengtą pranešimą – raginimą laikytis Kelių eismo taisyklių ir gyventojams primins apie matomus teisės pažeidimus pranešti bendruoju pagalbos telefonu.

Eismo saugumo specialistas E. Lovkis dvasininkams įteikė kalendorių, lankstinukų saugaus eismo tema bei atšvaitų. Šiuo metu kunigai kalėdoja, todėl buvo sutarta, jog atšvaitus ir lankstinukus jie padalins gyventojams. Ateityje, gavėnios laikotarpiu, bus kalbama apie smurtą artimoje aplinkoje, vasaros pradžioje – apie sukčiavimus, turto apsaugą ir t. t. Taip pat buvo sutarta, jog policijos pareigūnai, esant galimybei, dalyvaus ir dvasininkų organizuojamuose renginiuose.

Policijos pareigūnai tikisi, jog tarp policijos ir dvasininkų užsimezgęs ryšys ir bendra veikla duos teigiamų rezultatų.

„Draugo“ inf.

Prenumeruok laikraščio el. versiją!

Orai Šakiuose

Kaip vertinate seimūno G. Surplio idėją liepos pirmąjį šeštadienį paskelbti Giminių diena?

klausimelis 06 11Irena iš Lukšių:

Manau, kad tolstančius giminaičius vargu ar kas begali suartinti, bet gal į naudą būtų. Galbūt pirmais metais ir neprigytų, bet ilgainiui taptų sava, žmonės kaip per kokias Jonines susieitų. Dabar tikrai daromės kaip robotukai – bėgi, bėgi... Pas mus aplinkoje silpnėja giminių ryšiai, net nežinau, kas dėl to kaltas, gal kompiuteriai, naujos technologijos. Žmonės pavargę, kažkas tikrai ne taip darosi. 

klausimelis 06 11 2

Antanas iš Šakių:

Teigiamai, šventės visada smagu. Nežinau, kaip ji galėtų būti švenčiama, manau, nuo giminių skaičiaus priklauso – turiu draugų, kur daug giminių, jie užsisako sodybas, šventė ne vienos dienos išeina. Aš nelabai daug giminių turiu, mažame rate išsitenkam, o ir šiaip, senas jau, nelabai kam įdomus... Manau, tokios progos gali svarbiomis tapti. Anksčiau kitaip būdavo, o dabar žmonės tolsta, kraustosi į užsienį jaunimas. Liūdna labai dėl to.


BlueYellow-baneris
 
sms
tu esi 350px
Mes vertiname jūsų privatumą
Mes naudojame slapukus. Kai kurie iš jų yra būtini svetainės veikimui, o kiti padeda mums tobulinti šią svetainę ir jūsų naršymo patirtį (stebėjimo slapukai). Galite patys nuspręsti, ar norite leisti slapukus, ar ne. Atkreipkite dėmesį, kad juos atmetę negalėsite naudotis visomis svetainės funkcijomis.