Iš voljero dingo miške rasti šunys

Kaip patvirtino Šakių policijos komisariato viršininkas Aušrys Kvederevičius, policijoje šis įvykis registruotas, aplinkybės bus tiriamos. Kol kas daryti prielaidos, kad jie buvo pagrobti neina, nes nėra jokių įsilaužimo požymių. VšĮ „Letenėlių namai“ nuotr.

Trečiadienį VšĮ „Letenėlių namai“ globoje buvę Šunkarių kaimo miškuose, netoli Valakbūdžio rasta kalytė ir trys jos šuniukai dingo iš voljero. Apie tai buvo pranešta policijos pareigūnams, kurie buvo atvykę į šunų dingimo vietą. Gyvūnų globos organizacijos vadovė Mėja Nutautaitė-Keraitė nerimauja dėl jų likimo, nes šunims reikalingas rimtas gydymas.

Pasak M. Nutautaitės-Keraitės, ji su šeima išvyko apie 15 val. ir nesitikėjo sugrįžusi rasti tuščią voljerą. Remdamasi kaimynų, kurie matė šunis lakstančius po kiemą, pasakojimais, jie galėjo dingti tarp 15 ir 16 val., netrukus po jos išvykimo.

„Toks jausmas, kad kažkas stebėjo ir laukė, kol išvažiuosim, o tada ėmėsi darbo“, – tvirtino pašnekovė, pabrėždama, kad niekas lakstančių šunų kaime nematė, nes pabėgę jie būtų šmirinėję aplinkui, tad įtaria, kad jie galėjo būti išsivesti.

„Nakčiai apie rakinimą galvojome, tačiau niekad nesitikėjom, kad kažkas galėtų dieną drįst ateit“, – atviravo VšĮ „Letenėlių namai“ vadovė, įtardama, jog tai galimai galėjo padaryti šunų savininku prisistatęs vyras, nes kam daugiau galėtų to reikėti.

„Nežinau, ko jis tuo siekia, nes tyrimas vis tiek nebus nutrauktas vien dėl to, kad iš voljero dingo šunys. Juo labiau, kad mes turime visus detalius išrašus iš klinikų apie šunų būklę. Kad šunys dingo, nereiškia, kad bus galima išsisukti“, – pabrėžė M. Nutautaitė-Keraitė.

Pasak jos, po šunų apžiūros paaiškėjo, kad jie turi didelių sveikatos problemų, todėl yra gydomi gana stipriais vaistais. Jiems rastos bent trys erkių sukeltos ligos, neskaitant uždegimų, didelių anemijų, nes visi yra labai išsekę, ypač vienas šuniukas. Todėl jiems reikalingas rimtas gydymas. Jei jo negaus, anot globos organizacijos vadovės, gresia žūtis.

Kaip patvirtino Šakių policijos komisariato viršininkas Aušrys Kvederevičius, policijoje šis įvykis registruotas, aplinkybės bus tiriamos. Kol kas daryti prielaidą, kad jie buvo pagrobti, neina, nes nėra jokių įsilaužimo požymių.

Primename, kad dėl miške rastų šunų buvo pradėta administracinė teisena pagal Administracinių nusižengimų kodekso 346 straipsnio dėl gyvūnų ženklinimo ir registravimo reikalavimus reglamentuojančių teisės aktų pažeidimo ir dėl žiauraus elgesio su gyvūnu, už ką gresia bauda nuo 150 eurų iki 2000 eurų.

Prenumeruok laikraščio el. versiją!

Orai Šakiuose

Kaip vertinate seimūno G. Surplio idėją liepos pirmąjį šeštadienį paskelbti Giminių diena?

klausimelis 06 11Irena iš Lukšių:

Manau, kad tolstančius giminaičius vargu ar kas begali suartinti, bet gal į naudą būtų. Galbūt pirmais metais ir neprigytų, bet ilgainiui taptų sava, žmonės kaip per kokias Jonines susieitų. Dabar tikrai daromės kaip robotukai – bėgi, bėgi... Pas mus aplinkoje silpnėja giminių ryšiai, net nežinau, kas dėl to kaltas, gal kompiuteriai, naujos technologijos. Žmonės pavargę, kažkas tikrai ne taip darosi. 

klausimelis 06 11 2

Antanas iš Šakių:

Teigiamai, šventės visada smagu. Nežinau, kaip ji galėtų būti švenčiama, manau, nuo giminių skaičiaus priklauso – turiu draugų, kur daug giminių, jie užsisako sodybas, šventė ne vienos dienos išeina. Aš nelabai daug giminių turiu, mažame rate išsitenkam, o ir šiaip, senas jau, nelabai kam įdomus... Manau, tokios progos gali svarbiomis tapti. Anksčiau kitaip būdavo, o dabar žmonės tolsta, kraustosi į užsienį jaunimas. Liūdna labai dėl to.


BlueYellow-baneris
 
sms
tu esi 350px
Mes vertiname jūsų privatumą
Mes naudojame slapukus. Kai kurie iš jų yra būtini svetainės veikimui, o kiti padeda mums tobulinti šią svetainę ir jūsų naršymo patirtį (stebėjimo slapukai). Galite patys nuspręsti, ar norite leisti slapukus, ar ne. Atkreipkite dėmesį, kad juos atmetę negalėsite naudotis visomis svetainės funkcijomis.