Per gaisrą žuvo vos vienerių metų mergytė

Užgesinus užsiliepsnojusį namą, gaisravietėje rastas vienerių metų kūdikio kūnas, iki atvykstant ugniagesiams, iš degančio namo buvo išneštas dvejų metų amžiaus vaikas. Jis perduotas medikams. D. Pavalkio nuotr.

Praėjusį ketvirtadienį 15 val. 45 min. bendrajame pagalbos centre skubios pagalbos tarnybų ryšio numeriu 112 gautas pranešimas apie tai, kad Plokščių sen. Siaustuvėlių k. atvira liepsna dega gyvenamasis namas. Lokalizavus gaisrą, po maždaug valandos vykdant perkasimo darbus, buvo aptiktas apdegęs vaiko kūnas.

Skubios pagalbos numeriu 15.45 val. paskambinęs žmogus nurodė, kad atvira liepsna dega gyvenamasis namas, o viduje galimai yra žmonių.

Į įvykio vietą išvyko Šakių, Gelgaudiškio bei Kriūkių ugniagesių automobilinės cisternos.

Informacija apie įvykį buvo perduota Kauno greitosios medicinos pagalbos stočiai.

Atvykus ugniagesiams, dviejų aukštų mūrinis namas jau degė atvira liepsna. Namas buvo su palėpe, tarp pirmo ir antro aukšto perdanga buvo gelžbetoninė, tarp antro aukšto ir palėpės – medinė, stogas buvo dengtas šiferiu. Antrame pastato aukšte įrengtos gyvenamosios patalpos.

Laimei, dar iki ugniagesių atvykimo iš degančio namo buvo išneštas jame buvęs dvimetis berniukas, kuris buvo perduotas medikams. Jis kartu su motina buvo išvežtas į ligoninę. Pirminiais duomenimis, vaiką iš gaisravietės išnešė berniuko dėdė.

gaisras siaustuveliai2Nors gaisrą gesino trys ugniagesių autocisternos, ugnis plito žaibiškai, gaisro metu išdegė gyvenamosios patalpos. Gaisro priežastis nustatinėjama. D. Pavalkio nuotr.

Ugniagesiams 16.18 val. pavyko gaisrą lokalizuoti. Sustabdžius ugnies plitimą ugniagesiai su kvėpavimo aparatais gaisravietėje ieškojo name lovelėje likusio vienerių metų kūdikio. 16.40 val. gaisras buvo užgesintas, o 16.52 val. gaisravietėje buvo rastas apdegęs kūnas.

Gaisro metu nudegė stogas ir medinė perdanga, išdegė antrame aukšte esančios gyvenamosios patalpos su namų apyvokos daiktais. Ugniagesiams pavyko išsaugoti du prie ūkinio pastato priblokuotus medinius priestatus.
Pasak Šakių priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos vyriausiojo specialisto Gintaro Ščajevo, gaisro priežastį turės nustatyti ekspertai. Gaisro priežastį nustatinėja Gaisrinių tyrimų centro specialistai.

„Jau dvi dienas su specialistais dirbam nelaimės vietoje. Išgelbėjęs berniuką vyras pasakojo, kad ėjo į namą jau per dūmus, tik pagal klyksmą rado vaiką... Atvykus ugniagesiams, patekti į pastatą jau nebuvo įmanoma, namas degė atvira liepsna, stogas jau buvo įkritęs. Taip, buvo pasakyta, kad viduje yra dar vienas vaikas...“ – patvirtino G. Ščajevas daugiau nenorėdamas komentuoti, kadangi pradėtas ikiteisminis tyrimas mirties priežasčiai nustatyti.

Anot G. Ščajevo, namo gyventojai patvirtino, kad dūmų detektorius nebuvo įrengtas.

Pirminiais duomenimis, vaikų mama trumpam buvo išėjusi iš savo būsto į gretimą namą, kur gyveno tėvai, lauke buvo ir vyresnėlė sesuo, šeimos tėvas buvo darbe.

Plokščių seniūnas Danas Bendoraitis apsilankęs nelaimės vietoje kitą dieną laikraščiui teigė, kad ši tragedija sukrėtė visą bendruomenę. Pasakojo, kad šeima su trimis mažamečiais vaikais į Siaustuvėlius atsikėlė gyventi prieš maždaug metus iš Daukantiškių (Gelgaudiškio sen.) Pastatas su jame įrengtomis gyvenamosiomis patalpomis stovėjo per gaisrą nukentėjusios moters tėvų namo kieme. Pirmajame šio pastato aukšte buvo įrengta vasarinė virtuvėlė ir ūkinės patalpos, kur laikomos bulvės ir įvairios daržovės.

„Ugnis plito žaibiškai. Galbūt todėl, kad patalpos buvo iškaltos mediena ir plastiku“, – tik spėliojo seniūnas.

Jau kitą dieną po nelaimės Plokščių seniūnijos socialinio darbo organizatorė Rimanta Šukienė kartu seniūnu nuvežė nelaimės ištiktai šeimai patalynės, rūbų, žaislų. Neabejingi liko ir rajono gyventojai.

Prenumeruok laikraščio el. versiją!

Orai Šakiuose

Ar pritariate šaukimui į karinę tarnybą iš karto po mokyklos?

klausimelis 06 21Albinas iš Staliorių:

Pritariu, savo pareigą kiekvienas turi atlikti. Tarnybos metu vyrukai suvyriškės, išmoks priimti rimtus sprendimus. Merginos tegul savanoriškai eina, ne koks Izraelis čia. Pats buvau kariuomenėje, patirtys, žinoma, visokios, bet šiaip į pliusą. Tiems, kurie abejoja, ar verta į šauktinius investuoti, vertėtų susimąstyti, kiek kainuoja profesionalios kariuomenės išlaikymas. Be to, jei atsitinka taip, kaip Ukrainoje, tai ką – negi tuos vaikus, kurie nieko iš viso nemoka, siųsti?

klausimelis 06 21 2

Audronė iš Veršių:

Nepritariu. Galvoju, kad reiktų jaunuoliams leisti pasimokyti, be to, nepatinka man prievarta. Lygiai tas pats su merginomis, jei tik pačios nori – valio. Pati tarnyba tikrai naudinga, reikalinga disciplinos ugdymui, o ir kitokia patirtis visada į gera. Jei būtų karas, manau, būtų visokių – ir tokių, kurie eitų tėvynę ginti, ir tokių, kurie bėgtų.


BlueYellow-baneris
 
sms
tu esi 350px
Mes vertiname jūsų privatumą
Mes naudojame slapukus. Kai kurie iš jų yra būtini svetainės veikimui, o kiti padeda mums tobulinti šią svetainę ir jūsų naršymo patirtį (stebėjimo slapukai). Galite patys nuspręsti, ar norite leisti slapukus, ar ne. Atkreipkite dėmesį, kad juos atmetę negalėsite naudotis visomis svetainės funkcijomis.