Per gaisrą žuvo vos vienerių metų mergytė

Užgesinus užsiliepsnojusį namą, gaisravietėje rastas vienerių metų kūdikio kūnas, iki atvykstant ugniagesiams, iš degančio namo buvo išneštas dvejų metų amžiaus vaikas. Jis perduotas medikams. D. Pavalkio nuotr.

Praėjusį ketvirtadienį 15 val. 45 min. bendrajame pagalbos centre skubios pagalbos tarnybų ryšio numeriu 112 gautas pranešimas apie tai, kad Plokščių sen. Siaustuvėlių k. atvira liepsna dega gyvenamasis namas. Lokalizavus gaisrą, po maždaug valandos vykdant perkasimo darbus, buvo aptiktas apdegęs vaiko kūnas.

Skubios pagalbos numeriu 15.45 val. paskambinęs žmogus nurodė, kad atvira liepsna dega gyvenamasis namas, o viduje galimai yra žmonių.

Į įvykio vietą išvyko Šakių, Gelgaudiškio bei Kriūkių ugniagesių automobilinės cisternos.

Informacija apie įvykį buvo perduota Kauno greitosios medicinos pagalbos stočiai.

Atvykus ugniagesiams, dviejų aukštų mūrinis namas jau degė atvira liepsna. Namas buvo su palėpe, tarp pirmo ir antro aukšto perdanga buvo gelžbetoninė, tarp antro aukšto ir palėpės – medinė, stogas buvo dengtas šiferiu. Antrame pastato aukšte įrengtos gyvenamosios patalpos.

Laimei, dar iki ugniagesių atvykimo iš degančio namo buvo išneštas jame buvęs dvimetis berniukas, kuris buvo perduotas medikams. Jis kartu su motina buvo išvežtas į ligoninę. Pirminiais duomenimis, vaiką iš gaisravietės išnešė berniuko dėdė.

gaisras siaustuveliai2Nors gaisrą gesino trys ugniagesių autocisternos, ugnis plito žaibiškai, gaisro metu išdegė gyvenamosios patalpos. Gaisro priežastis nustatinėjama. D. Pavalkio nuotr.

Ugniagesiams 16.18 val. pavyko gaisrą lokalizuoti. Sustabdžius ugnies plitimą ugniagesiai su kvėpavimo aparatais gaisravietėje ieškojo name lovelėje likusio vienerių metų kūdikio. 16.40 val. gaisras buvo užgesintas, o 16.52 val. gaisravietėje buvo rastas apdegęs kūnas.

Gaisro metu nudegė stogas ir medinė perdanga, išdegė antrame aukšte esančios gyvenamosios patalpos su namų apyvokos daiktais. Ugniagesiams pavyko išsaugoti du prie ūkinio pastato priblokuotus medinius priestatus.
Pasak Šakių priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos vyriausiojo specialisto Gintaro Ščajevo, gaisro priežastį turės nustatyti ekspertai. Gaisro priežastį nustatinėja Gaisrinių tyrimų centro specialistai.

„Jau dvi dienas su specialistais dirbam nelaimės vietoje. Išgelbėjęs berniuką vyras pasakojo, kad ėjo į namą jau per dūmus, tik pagal klyksmą rado vaiką... Atvykus ugniagesiams, patekti į pastatą jau nebuvo įmanoma, namas degė atvira liepsna, stogas jau buvo įkritęs. Taip, buvo pasakyta, kad viduje yra dar vienas vaikas...“ – patvirtino G. Ščajevas daugiau nenorėdamas komentuoti, kadangi pradėtas ikiteisminis tyrimas mirties priežasčiai nustatyti.

Anot G. Ščajevo, namo gyventojai patvirtino, kad dūmų detektorius nebuvo įrengtas.

Pirminiais duomenimis, vaikų mama trumpam buvo išėjusi iš savo būsto į gretimą namą, kur gyveno tėvai, lauke buvo ir vyresnėlė sesuo, šeimos tėvas buvo darbe.

Plokščių seniūnas Danas Bendoraitis apsilankęs nelaimės vietoje kitą dieną laikraščiui teigė, kad ši tragedija sukrėtė visą bendruomenę. Pasakojo, kad šeima su trimis mažamečiais vaikais į Siaustuvėlius atsikėlė gyventi prieš maždaug metus iš Daukantiškių (Gelgaudiškio sen.) Pastatas su jame įrengtomis gyvenamosiomis patalpomis stovėjo per gaisrą nukentėjusios moters tėvų namo kieme. Pirmajame šio pastato aukšte buvo įrengta vasarinė virtuvėlė ir ūkinės patalpos, kur laikomos bulvės ir įvairios daržovės.

„Ugnis plito žaibiškai. Galbūt todėl, kad patalpos buvo iškaltos mediena ir plastiku“, – tik spėliojo seniūnas.

Jau kitą dieną po nelaimės Plokščių seniūnijos socialinio darbo organizatorė Rimanta Šukienė kartu seniūnu nuvežė nelaimės ištiktai šeimai patalynės, rūbų, žaislų. Neabejingi liko ir rajono gyventojai.

Prenumeruok laikraščio el. versiją!

Orai Šakiuose

Penktadienį vyko Prezidento inauguracija. Ko palinkėtumėte?

klausimelis 07 16Vladas iš Šakių:

Visų pirma – sveikatos. Laimės ir sėkmės darbuose, ilgų, laimingų vadovavimo ir gyvenimo metų. Nelabai ko daugiau ir reikia, nes ir taip labai geras valstybės vadovas. Mačiau daug prezidentų, šitas tikrai linksmas žmogus, malonus – tik geras jo puses matau. Puikiai su užsienio politika tvarkosi, diplomatiškas. Džiaugiuosi, kad jį išrinko, o pačią inauguraciją, be abejo, stebėjau. 

klausimelis 07 16 2

Algis iš Slavikų:

O ką jam gali palinkėti? Aš iš kaimo, pensininkas, man vis tiek. Tegul vadovauja ir viskas. Normalus, geras Prezidentas, nieko nepridursi. Kai perrinko jį, džiaugiausi – jei būtų kas nors kitas atėjęs, vis tiek kitaip nieko nebūtų padaręs. Inauguracijos renginys, manau, svarbus, nes juk pats Prezidentas valstybei svarbus, jis galva, vadovas.


BlueYellow-baneris
 
sms
tu esi 350px
Mes vertiname jūsų privatumą
Mes naudojame slapukus. Kai kurie iš jų yra būtini svetainės veikimui, o kiti padeda mums tobulinti šią svetainę ir jūsų naršymo patirtį (stebėjimo slapukai). Galite patys nuspręsti, ar norite leisti slapukus, ar ne. Atkreipkite dėmesį, kad juos atmetę negalėsite naudotis visomis svetainės funkcijomis.