Pasaloje sulaikyti Novos upe keliavę cigarečių kontrabandininkai

pasienis4Pasienyje su Rusija Valstybės sienos apsaugos tarnybos pareigūnai surengė klasikinę kontrabandininkų sulaikymo operaciją, kuri galėtų būti aprašoma sienos apsaugos taktikos vadovėlyje. Keturis atsargius kontrabandininkus pasieniečiai ir jų šuo ilgai sekė ir sulaikė tada, kai visi įkalčiai buvo akivaizdūs.

Nuotr. Pasaloje buvo sulaikyti keturi kontrabandininkai ir konfiskuota 4 tūkst. cigarečių pakelių su rusiškomis banderolėmis.  

Ketvirtadienio naktį Šakių rajono Panovių kaimo ribose VSAT Lazdijų ir Pagėgių rinktinių operatyvininkai bei pastarosios rinktinės Specialiosios paskirties būrio bei Šilgalių užkardos pareigūnai surengė pasalą. Apie antrą valandą nakties pasieniečiai, naudodamiesi termovizorine įranga, pastebėjo iš Lietuvos gilumos Novos upeliu prie Šešupės atbrendančius keturis vyrus.

Nova čia įteka į Šešupę, kuria eina Lietuvos siena su Rusija. Upeliu bridusi ketveriukė tokį atėjimo prie sienos būdą pasirinko tam, kad nepaliktų pėdsakų. VSAT pareigūnų stebimi keturi vyrai priėjo prie Šešupės kranto. Vienas jų įšoko į upę, kuri toje vietoje yra maždaug 6 metrų pločio, ir nuplaukė į Rusijos krantą.
 
Pasaloje tykoję pasieniečiai girdėjo, kaip pažeidėjas kitame krante su jo laukusiu asmeniu kalba rusiškai ir iš jo gauna aštuonias surištas ir į polietileną supakuotas dėžes. Su jomis plaukikas tuoj pat grįžo atgal į Lietuvos pusę.

Tuomet kiekvienas iš ketveriukės paėmė po dvi dėžes ir Novos upeliu nubrido atgal į Lietuvos gilumą. Iš šalies įvykius stebėję pasieniečiai, braudamiesi pro krūmais apaugusią vietovę palei Novą, kontrabandininkus sekė apie pusę kilometro.

Staiga ketveriukė prie vienos negyvenamos sodybos išlipo iš upelio ir patraukė prie čia palikto automobilio „Audi 100 Avant“, į kurį jie pradėjo krauti dėžes.

Pasieniečiai nusprendė pradėti sulaikymo operaciją, iš tamsos išnirę išgąsdino savo žygio sėkme patikėjusius kontrabandininkus. Šie metė krovinį ir leidosi bėgti į skirtingas puses.

Bėglius sustabdė šuo Toris

Du bėglius sulaikė Pagėgių rinktinės specialiojo būrio kinologo vokiečių aviganis Toris. Šis šuo iš pradžių prisivijęs vieną bėglį šoko ant jo ir parvertė ant žemės. Kai atskubėjo pasieniečiai, grėsmingai lodamas Toris nusivijo kitą kontrabandininką ir šį tokiu pat būdu patiesė ant žemės. Abu pažeidėjai, atsitokėję po akistatos su šunimi dar bandė priešintis pasieniečiams, todėl šie panaudojo kovinių imtynių veiksmus. Kitus du cigarečių gabentojus sulaikė kiti pasaloje buvę pasieniečiai.

Paaiškėjo, jog sulaikytieji – 21-erių, 25-erių, 27-erių ir 35-erių Vilkaviškio rajono gyventojai. Jie gabeno 8 dėžes, kuriose buvo 4 tūkst. pakelių „Viceroy Blue“ ir „Viceroy Red“ cigarečių su Rusijos banderolėmis.

Vyriausiasis jų plaukė į Rusiją, todėl jam dėl neteisėto sienos perėjimo VSAT Pagėgių rinktinėje pradėtas ikiteisminis tyrimas. Vyriškis buvo areštuotas. Visiems keturiems kontrabandininkams už VSAT pareigūnų teisėtų nurodymų nevykdymą ir kontrabandą pradėtos administracinės bylos. Už pirmąjį pažeidimą jiems gresia baudos nuo 300 iki 500 litų arba administracinis areštas nuo 15 iki 30 parų. Už antrąjį pažeidimą Vilkaviškio rajono gyventojai gali būti nubausti nuo 10 iki 20 tūkst. litų baudomis. 21-erių ir 25-erių kontrabandininkai pasienio ruože buvo be dokumentų, todėl už šį Pasienio teisinio režimo taisyklių pažeidimą jie gali būti įspėti ar nubausti nuo 150 iki 300 litų.

Po apklausų trys Vilkaviškio rajono gyventojai buvo paleisti į namus.

„Draugo“ inf.

Prenumeruok laikraščio el. versiją!

Orai Šakiuose

Kaip vertinate seimūno G. Surplio idėją liepos pirmąjį šeštadienį paskelbti Giminių diena?

klausimelis 06 11Irena iš Lukšių:

Manau, kad tolstančius giminaičius vargu ar kas begali suartinti, bet gal į naudą būtų. Galbūt pirmais metais ir neprigytų, bet ilgainiui taptų sava, žmonės kaip per kokias Jonines susieitų. Dabar tikrai daromės kaip robotukai – bėgi, bėgi... Pas mus aplinkoje silpnėja giminių ryšiai, net nežinau, kas dėl to kaltas, gal kompiuteriai, naujos technologijos. Žmonės pavargę, kažkas tikrai ne taip darosi. 

klausimelis 06 11 2

Antanas iš Šakių:

Teigiamai, šventės visada smagu. Nežinau, kaip ji galėtų būti švenčiama, manau, nuo giminių skaičiaus priklauso – turiu draugų, kur daug giminių, jie užsisako sodybas, šventė ne vienos dienos išeina. Aš nelabai daug giminių turiu, mažame rate išsitenkam, o ir šiaip, senas jau, nelabai kam įdomus... Manau, tokios progos gali svarbiomis tapti. Anksčiau kitaip būdavo, o dabar žmonės tolsta, kraustosi į užsienį jaunimas. Liūdna labai dėl to.


BlueYellow-baneris
 
sms
tu esi 350px
Mes vertiname jūsų privatumą
Mes naudojame slapukus. Kai kurie iš jų yra būtini svetainės veikimui, o kiti padeda mums tobulinti šią svetainę ir jūsų naršymo patirtį (stebėjimo slapukai). Galite patys nuspręsti, ar norite leisti slapukus, ar ne. Atkreipkite dėmesį, kad juos atmetę negalėsite naudotis visomis svetainės funkcijomis.