Patikimi ūkio pagalbininkai – „Lely“ robotai

stanaitisRita PLAUŠINAITYTĖ-ŠERKŠNIENĖ

Lapkričio 20 d. Zyplių dvare seminaro metu AB „Lytagra“ atstovai pristatė „Lely“ automatizuotas sistemas, kurios jau apie tris mėnesius sėkmingai veikia Gerdžiūnų kaime ūkininkaujančių Daivos ir Sigito Stanaičių fermose.

Nuotr. Modernaus ūkio šeimininkas Sigitas Stanaitis ilgai nenorėjo viešai kalbėti apie savo ūkio modernizavimą ir investicijas, tačiau seminare pasiekimais dalijosi kartu su visais.

Mūsų rajono ūkininką S. Stanaitį galima drąsiai vadinti pažangiu žmogumi. Jo naujoje fermoje nuo vasaros pabaigos šeimininkauja garsios Olandijos kompanijos „Lely“ pieno melžimo ir šėrimo robotai, ūkyje pilna ir...

(Daugiau paskaityti galite lapkričio 24 dienos laikraštyje arba po savaitės internete)

Prenumeruok laikraščio el. versiją!

Orai Šakiuose

Kaip vertinate seimūno G. Surplio idėją liepos pirmąjį šeštadienį paskelbti Giminių diena?

klausimelis 06 11Irena iš Lukšių:

Manau, kad tolstančius giminaičius vargu ar kas begali suartinti, bet gal į naudą būtų. Galbūt pirmais metais ir neprigytų, bet ilgainiui taptų sava, žmonės kaip per kokias Jonines susieitų. Dabar tikrai daromės kaip robotukai – bėgi, bėgi... Pas mus aplinkoje silpnėja giminių ryšiai, net nežinau, kas dėl to kaltas, gal kompiuteriai, naujos technologijos. Žmonės pavargę, kažkas tikrai ne taip darosi. 

klausimelis 06 11 2

Antanas iš Šakių:

Teigiamai, šventės visada smagu. Nežinau, kaip ji galėtų būti švenčiama, manau, nuo giminių skaičiaus priklauso – turiu draugų, kur daug giminių, jie užsisako sodybas, šventė ne vienos dienos išeina. Aš nelabai daug giminių turiu, mažame rate išsitenkam, o ir šiaip, senas jau, nelabai kam įdomus... Manau, tokios progos gali svarbiomis tapti. Anksčiau kitaip būdavo, o dabar žmonės tolsta, kraustosi į užsienį jaunimas. Liūdna labai dėl to.


BlueYellow-baneris
 
sms
tu esi 350px
Mes vertiname jūsų privatumą
Mes naudojame slapukus. Kai kurie iš jų yra būtini svetainės veikimui, o kiti padeda mums tobulinti šią svetainę ir jūsų naršymo patirtį (stebėjimo slapukai). Galite patys nuspręsti, ar norite leisti slapukus, ar ne. Atkreipkite dėmesį, kad juos atmetę negalėsite naudotis visomis svetainės funkcijomis.